תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 08:01
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בקרת צליל, שמיעה
  Dror_Shi  
תומך
השפעת צלילים או תדרים מסויימים על התת מודע.
הודעה פורסם: שני 24 מרץ,03 18:36   
האם ישנם צלילים,צבעי צלילים או תדרים אשר אין אנו יכולים לשמוע בעת האזנה במערכת הסטריאו הבייתית,אך בעבודת אולפן הם הושתלו באופן כזה או אחר בכדי לגרום לנו לתחושות כאלו או אחרות.
במילים אחרות.
האם ישנה שיטה מסויימת או סוג של מידע תאורתי על יכולתו של טכנאי הסאונד לגרום למאזין
לשינויי התנהגות או שינויי מצב רוח ע"פ צלילים אשר נקלטים אך ורק בתת מודע?
האם יש אלבומים שאני ספציפית לא אוהב מבלי לדעת למה וזאת מכיוון שיש משהו במבנה האקוסטי של השירים שגורם לי לא לאהוב את זה?
דרך אגב אני לא מדבר על מסרים סמויים באלבומים של אוזי אוסבורן או ג'ודס פריסט.
אם אכן דבר כזה קיים,אפשרות להגיע בעזרת מוזיקה לרמות גבוהות יותר של הנאה,וזה גם יכול לפתוח עולם שלם של שימוש בצלילים מעבר לעולם האקוסטי התלת מימדי!?
Wavelab 9.5 Pro/Nuendo8.3/Pro tools 12.5
VooDoo
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 24 מרץ,03 19:22   
קבל אחי
ואגב,לצערי, ולטיפול,
מערכת החיפוש פה איננה במיטבה.
את הלינק הנ'ל הייתי צריך למצוא בחיפוש איטי וממושך בכל הודעותיי הקודמות.
וזאת לאחר שניסיתי את מרצי רבות ב"חפש"

האתר שלי
www.mrgreen.us
astond
Act Compatible
לגבי תדרים
הודעה פורסם: שלישי 25 מרץ,03 00:24   
לגבי תדרים, נתקלתי בעבר בכל מיני קטעי אמפי3 של "היפנוזה עצמית". קטעים שאמורים לעזור בהפסקת עישון, דיאטה, גמילה מהתמכרויות, והגברת מודעות וביטחון עצמי. הקטעים היו מורכבים מרחש סטטי של גלים ונחלים זורמים ורוחות ושאר שיט רוחני, אם מקשיבים ממש טוב יש גם איזה מישהו מ#יין במוח (באנגלית) כל מיני הרצאות בקול מאוד מאוד רגוע. באנגלית אמריקקית כמובן . לא יודע אם זה קשור, אבל אני עדיין מעשן, שמן, מכור, לא מודע וחסר ביטחון.... #mad
אבל נראה מעניין לנסות דבר כזה בעברית.
  Dror_Shi  
תומך
הודעה פורסם: שלישי 25 מרץ,03 01:31   
אין אפשרות להרחיב טיפה יותר.
אה ודרך אגב,
נסו לדבר איתי בשפה מעט יותר עממית,
לא הבנתי חצי ממה שהולך שם.
קודם כל עניין ההרצים עדיין לא ברור לי לחלוטין.....
ומה זה אולטרסוני?
מתמר? :???: :???:
החרא הזה מעניין אותי נסו ללכת רחוק עם התשובות...

וvoodoo היתה לי תחושה שיכול להיות שהעלת את זה(ספציפית אתה)
ולא טעיתי,אבל השאלה שלי היא קצת יותר מחודדת ואני רוצה לדעת עוד......

אני זוכר שקראתי משהו פעם על הסימפוניה ה440 של מוצארט,יש דבר כזה?
בכל מקרה מי שיודע בטח יוכל לפרט.....
אורח
הודעה פורסם: שלישי 25 מרץ,03 02:01   
בקשר לסימפוניה ידוע שמוצרט כתב במנעד ( לה אני חושב שווה ערך ל440 ) שהרגיע אנשים
ידוע שהשתמשו בכל העולם... עם ילדים עם הפרעות קשב וריכוז ולפי מה שחקרו מצאו כי זה אכן עוזר בכל אופן אתה בטח תמצא על זה חומר בנט.מדוע דווקא מוצרט ?כי המוזיקה שלו משדרת משהו רגוע( לדעתי) אפשר וניתן למצוא (אם כי מבחינה פסיכולוגית ) כי מוצרט משוחרר במוזיקה שלו שמבשרת חופש והמוזיקה שלו אכן ברורה, תמציתית ומאוד נקייה מבחינת ההרמוניות בה .
יש קשר פסיכולוגי בין משהו ברור עדין ויפה כמו המוזיקה שלו להשפעה על דעת אנ ושית ובפרט תת הכרה יש הטוענים שהוא גדול מכולם מוצרט היה ילד פלא וניחן בכישורי גאון לפני גיל 5 הוא זכר דברים בעל פה והתפעלו ממנו אנשים מבוגרים בהרבה עליהם עלה בכישוריו הוא עשה דברים לא רגילים במוזיקה וכול להיות תיאורטית שהוא בחר לנגן ולרשום את מה שכתב מסיבה שאנחנו לא מבינים והוא כן ,מכיוון שהיו לו יכולות אז הוא יכול להיות השתמש בדברים מסויימים שיכוונו אל מצב רוח מסויים אילו מוצרט התכוון יכול להיות מאוד שמה שאתה מרגיש בתת הכרה שלך הושפע ממשהו שמוצרט כתב אבל אני לא חקרתי למרות זאת אני מאמין התופעה נקראת אגב אפקט מוצרט והיא טכניקה לריפוי וקבילה כמשהו מוכח לפני כמה שנים זה היה להיט היסטרי שכלל פירסום רב בחו"ל וכיתות שלמות היו שומעות מוצרט וכך המבחנים יצאו טוב יותר וכך הלאה.
בעיניי סמל למשהו גבוה יותר שקיים במוזיקה שלו אבל צריך להיות מוצרט בשביל להפנים את זה ...
YO מקווה שהבהרתי #biggrin
Places
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 25 מרץ,03 02:21   
אתה עושים סלט.

יש השפעת תדרים.

יש השפעת מהלכים הרמוניים (שגורמים לרגיעה, עצב, שמחה וכו')

יש השפעת מעטפות צליל (כולל מעטפת הגבר,סינון וכו') הגורמות לצלילים להשמע חדים, כואבים ומושחזים או רכים נעימים וזורמים (ועוד כמובן..) ומשפיעים בכך על השיר כולו.
ml
Supporter
מענה ל droch
הודעה פורסם: שלישי 25 מרץ,03 11:30   
אני מניח שקראת את הלינק שבסופו של דבר העלה ראובן - אני רוצה להמשיך בערך מהנקודה שהטרד ההוא הפסיק בה.
תראה: דובר פה בפורום רבות על נושא המסטרינג הסופי. הרעיון הכללי הוא שמשהו עובר על החומר שהוקלט וגורם לו להיות מושמע "נכון" בכל מערכת החל מהביתית ועד לקופסאות סטריאו ניידות.... עוד נקודה לפני שהמשיך: מה שאתה שומע זה משהו סוביקטיבי לחלוטין יכול להיות שאני (למשל) לא אשמע אותו בכלל ומה שאתה מכנה עצוב עבורי יהיה שמח וכו.
כפי שכבר הוסבר למעלה גוף האדם מגיב לצלילים למעשה בשני אופנים: בשמיעה (כל אחד והיכולות שלו) ובתחושה (בסים בבטן וכו).
להכניס מסרים סמויים לתוך הצלילים על מנת שיגרמו למשהו סוביקטיבי כמו שמחה או עצב תרשו לי לומר זה דבר בלתי אפשרי מהטעמים האלה: מה שישמח את פלוני יעצב את אלמוני וכו, לא בטוח שמערכת איחזור הצליל של פלוני בכלל מסוגלת לאחזר את ה"מסר" ואם כן לא בטוח שהאיחזור יהיה מדויק וישדר בדיוק מה שהתכוון "המשורר" לשדר.

בעוונותי בצעתי פעם את הנסוי הבא:
הקלטנו קטע של כחצי שעה מ cd מסחרי #cry . על גבי הסיקוונסר ביצענו הגברה של תחום הצלילים הנמוך ב 16 db שעבור האוזן האנושית זה בערך פי שלוש. ההגברה נעשתה בין 60 hz לאין סוף כלפי מטה ואותו רעיון מ 12kh עד אין סוף. והשמענו את ה"מוסיקה" הזו לכמה עשרות אנשים בכל מיני מערכות סטריאו ביתיות.
התגובות: לגבי הצלילים הנמוכים כולם סיכמו שחשו בהם בבטן והתיאור הפרטני ביותר היה של אחד שסיפר שחש דיקדוק בחור היציאה האחורי (סליחה על הגסות) לגבי הצלילים הגבוהים: רוב התיאורים סיפרו על תחושות באזור הפנים משהו בסיגנון:"קדח לי בגולגולת". התיאור הקיצוני ביותר היה של נער בן 12 שהיה לו גשר על השיניים שסיפר שלא שמע את הצלילים אלא הגשר בשיניים רעד והוא שמע את הזימזום שלו.

סך הכל הניסוי הזה מצביע על מה שבעצם אני רוצה לכוון אליו: אתה יכול בעזרת משחק עם תחומי הצליל הנמוכים (60 הרץ ומטה) ובעזרת משחק עם תחומי הצליל הגבוהים (16 קילו הרץ ומעלה) לגרום לאנשים לחוש במוסיקה ולא (בעצם) לשמוע אותה. על בסיס הנתונים האלה ניתן לשתול מעין סוכנים שלך בצליל המופק ולהשפיע על הגוף (דגש על הגוף ולא האוזניים) ובכך ליצור אי אילו תחושות. מה יעשו איתן המאזינים - זה כבר מחוץ לשליטה שלך ושלי שכן כאמור מדובר בתחושות סוביקטיביות לחלוטין.

דרך אגב: לא צריך להשתולל עם תדרים ועוצמות היסטריים אפשר ,למשל, להעביר צלילים שבהם אפקטים שונים שמכילים עיוותים מכוונים של כלי נגינה אילו ואחרים ובכך לכוון לתחושות סוביקטיביות אילו ואחרות ואם תשאל אותי (ולדעתי את הפורום כולו) למתכון אז אין כזה והכל זה ניסוי ותהייה (כולל טעיה).

ML
צופיפניק
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 25 מרץ,03 13:24   
וכמובן שכולנו זוכרים את הפרק של סאות'פארק שבו הם מצאו את התו שגורם לאנשים לחרבן במכנסיים #biggrin
(אם לא ראיתם, הפסדתם פרק אדיר! חפשו אותו ברשת, שמו הוא worldwide recorder concert או משהו דומה)
astond
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 25 מרץ,03 13:45   
  Dror_Shi  
תומך
לml
הודעה פורסם: שלישי 25 מרץ,03 20:09   
תשמע זה נכון שיש המון סובייקטיביות בנושא אבל....
המוח הוא מוח.....
אולי יש מקומות בהם מוזיקה משפיעה על כמות הסרטונין נניח.אז זה ישפיע אותו דבר על כל האנשים.
ומה עם הזרמים החשמליים במוח?
האם ניתן לגרום להתקפים אפילפטים עם מוזיקה או סאונדים מסויימים?
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בקרת צליל, שמיעה

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון