תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 03:47
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
טכניקה לכינור
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (85) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד
עדי זילברברג
ומהזווית שלי
הודעה פורסם: שבת 26 אפר',03 05:15   
בין עיסוקיי אני גם מורה לכינור.
בד"כ אני ממליץ על כינורות שבאים מהמזרח בסביביות ה700 ש"ח. למתקדמים כבר כמה אלפי שקלים. סטדיבריוס ממוצע - מיליון לא?
אני יכול לספר שאין מה לעשות - לוקחים כמה חודשים של תיקונים חוזרים ונשנים מדי שיעור עד שאחיזת הקשת הנכונה מתגבשת. אותו כנ"ל לגבי הניקיון הבסיסי של הצליל. נושא אגב שלעולם לא נגמר בכינור.
הודעה פורסם: שבת 05 יול',03 20:11   
אז...
גם אני השגתי כינור לפני שלוש שבועות למדתי את האחיזה ואת צורת אחזקת הקשת והכול ובהתחלה ממש לא הצלחת להוציא צליל אפילו לא חריקה או צירצור פשוט כלום.
לפני יומיים לקחתי שיעור ראשון עם מורה בעל שם בחיפה מישהו ממש איכותי (וגם זקן מאוד) ד"א: הוא היה המורה של גיל שחם.
קיצר הוא רק כיוון לי תקשת כמו שצריך והראה לי איך אני שם שרף.
וישר הצלחתי להוציא צליל די נקי וטוב - כנראה שכל הבעיה שלי היתה בזה שהקשת היתה מאוד מתוחה. #thumbsup
Span^kinG
הודעה פורסם: שבת 05 יול',03 21:07   
אני כבר לפני שנים רבות חשבתי על כינור, אבל השארתי את זה לגיל הזהב שמחכה לי רחוק בהמשך הדרך...
אני זוכר שניגנתי פעם ראשונה על כינור במוסיכל (ככה נקראת החנות בעלת הקומות באלנבי?) ניגנתי ככה סתם את ההתחלה של פור סיזנס של ויולדי, יצא יחסית לא רע בכלל...

אבל, כבר שנים שאני לא שומע קלאסית ולא מוצא הרבה שימוש בכינור אצלי במוסיקה, אז..
:sad:
מצד שני, עכשיו עשיתם לי חשק לעשות הפסקה ממה שאני עושה עכשיו ולקנות איזה כינור למתחילים.

אבל, יש לי בעיה של גמישות בפרק כל כף היד (איפה שבודקים דופק). קשה לי לסובב את היד בצורה כזאת שכינור דורש. ביד ימין יש לי את אותה בעיה, רק פי שתיים...

נראה לכם שאפשר להגמיש את הבעיה הזאת? זה יכול להרוס לי?
  Rock_Artist  
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 06 יול',03 00:11   
כל שעליך לעשות הוא לדאוג לעשות את הדברים מבוקר עם מורה.
עדי זילברברג
תלוי איזה מורה
הודעה פורסם: שני 14 יול',03 01:28   
אני לא בטוח שאני הייתי מצליח לפתור בעיה פיזית...
אבל - אולי אתה יכול להחזיק אותו על הברכיים. ואם אתה רוצה להישאר בתחומי המוסכמות של המוזיקה הקלאסית אז אולי צ'לו או ויולה דה גמבה
CosmoGrill
Act Compatible
פראטים בכינור?;
הודעה פורסם: שני 29 ספט',03 14:49   
גם אותי העסיקה השאלה "למה לא מסמנים מעין סימונים דמויי פראטים על כינור למתחילים"?
ועכשיו, אחרי ניסיון של כמה חודשים בויולה, אני חושב שזה נובע מהעובדה שאסור להסתכל על הצוואר תוך כדי נגינה.. יש את המנצח שצריך לראות, וגם את התווים, כך שאני חושב שאנשים מבינים שזו טעות להרגיל מתחילים להסתכל על הצוואר תוך כדי הנגינה.

#guitarist
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 29 ספט',03 21:07   
אין פרטים על הכינור כי אין מקום אחד ללחיצה.
לצליל המדוייק בכינור "מגיעים" ע"י מין החלקה של האצבע שמאפשרת את תיקוני הטעויות הקטנות באינטונציה, אבל על זה מבוסס כל הצליל של הכינור. על האופן שבו מגיעים עם האצבע לנקודה (מדובר בתזוזות קטנות מאד, אני לא מדבר על טכניקה שנקראת גליסנדו שזה החלקה ששומעים את שינויי הפיצ')

ואיזה נגן מיומן מסתכל על האצבעות שלו?
ראיתם פעם גיטריסט מיומן שמסתכל על הגריף בזמן הנגינה? (לא כי הוא סקרן לגבי הצבע של הצוואר, אלא כי הוא מחפש את האצבוע שלו)
ראיתם פסנתרן שמסתכל על הקלידים?

מיומנות וטכניקה, חלק מזה, זה להכיר את הכלי שלך לעילא ולעילא.
omb
הודעה פורסם: שני 29 ספט',03 23:49   
שלום לכולם .
סוף סוף מדברים בנושא שקרוב לליבי או לפחות היה קרוב במשך 10 שנים .
אפתח בהיתרברבות קלה ואומר שהיה לי העונג לנגן בכינור שבנה אותו הבן של סטרדיווריוס
אשר נבנה ב-1723 ,הצליל שהצלחתי להפיק מאותו כינור עדיין מעביר בי רטט כשאני נזכר בו ,כרגע הוא כבר לא אצלי כי הייתי חייב להחזירו לאותם אנשים נפלאים שנתנו לי לנגן בו בשנותי הראשונות כשהתחלתי לנגן וכרגע יש לי כינור איטלקי לא צלול כמוהו , אך עדיין מספיק בהחלט ואל תבואו לחפש אותו ,הוא אצל ההורים שלי #smile
.
ישנם אין ספור טיפים שאוכל לחשוב עליהם אך כל אחד שרוצה לנגן ולו במעט חייב
בשיעור אחד אם לא יותר בשביל להבין בבסיס איך מחזיקים את הקשת ביד ימין ,איך מנגנים על המיתרים ( תמיד במאוזן למיתר ) וכיצד מחזיקים את הכינור נכון כי הבסיס הוא ההחזקה הנכונה של הכלי ומשם כבר אפשר לחרוק #clap

בכל מיקרה ,
אם מישהו מעונין לקבל שיעור לשם הבנה כללית של הכלי או נגינה בסיסית אשמח לעזור
ולתרום ידיעותי.
AMIT
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 30 ספט',03 10:20   
מעניין איך ראשוני השרשרת התקדמו בנגינתם על הכלי הנהדר הזה.
האמת היא שלאחרונה אני מנגן על הכינור יותר מתמיד . היד מתחילה להכיר את הזוויות הנדרשות ויד שמאל קצת קשה לה אבל היא משתדלת. בכל אופן, אני העדפתי להתחיל לנגן שהכינור עומד על הברך. הכנר איתו אני עובד לא מכיר דרך אחרת (נגן מרוקאית..). וכשהבטתי בו החלטתי לאמץ את הרעין. לי זה מרגיש יותר יציב, עם יותר שליטה ב2 הידיים (האחיזה של הקשת כמובן משתנה..לטובה) וגם, כבונוס, האוזן לא צריכה לסבול שמנגנים. הכלי הזה מגיע לעוצמות מאוד גבוהות ובנוסף זה נראה לי מטורף לנגן איתו צמוד לאוזן.
הודעה פורסם: ראשון 30 נוב',03 21:51   
אני מתקדם די מהר בכינור...
מבחינת טכניקה זה ממש דומה לנגינת לגטו על גיטרה אז ככה שבזה יש לי יתרון...
האינטונציה שלי לא רעה לדברי המורה שלי והיא משתפרת פלאים משיעור לשיעור....
ובכל מקרה אני לא מצדד במי שטוען ששיעור אחד יספיק להבנת העקרונות...
אני כבר לומד עם מורה 5 חודשים וכל שיעור הוא מעיר לי על משהו אחר באחיזה ...
אני לא חושב שזה דבר שאפשר להבין תוך שיעור אחד כי צריך להרגיל את הגוף
לתנועה המדויקת ולהרגיל כל אצבע ביד ימין לשנות את הלחץ על הקשת בזמן העלייה והירידה.
זה דבר שלוקח זמן להבין לגמרי ובטוח שאי אפשר לתמצת הכל בשיעור אחד ,
וגם אם מישהו יצליח להסביר לך את כל הדקויות בשיעור אחד - אני לא חושב שאפשר להגיע
לתנועה המדויקת ללא תמיכה צמודה של מורה...
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3   הבא
עמוד 2 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון