תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 15:05
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בס - Bass
  astond  
Act Compatible
שידרוג אלקטרוניקה בבאס וורוויק
הודעה פורסם: ראשון 27 אפר',03 03:27   
ברשותי באס וורוויק סטרימר 5 מיתרים , וזה זמן רב (בעצם מהיום שקניתי אותה-משומשת לפני 7 שנים..) אני זומם על החלפת האלקטרוניקה בה. אני לא ממש מרוצה מאלקטרוניקה בגיטרה הזו, ולמרות שהיא לא עשתה לי בעיות אף פעם, עדיין אני חושב שעם אלקטרוניקה טובה יותר,אוכל להוציא מהבאס הזו הרבה יותר.(זאת הבאס העיקרית שלי בהופעות)
כרגע בתצורה הנוכחית, יש שני פיקאפים בתצורת ג'אז באס של ברטוליני, (כהים ונעימים, דווקא אני אוהב אותם ולא חושב שהם הבעיה) ומעגל פראמפ אקטיבי בסיסי של MEC שכולל נוב ווליום/מפסק לאקטיב, נוב באלאנס לפיקאפים, נוב באס ונוב טרבל. לרוב בסאונד שאני מנגן בו, הבאס פתוח ALL THE WAY UP , ואני משחק עם הטרבל ועם הבאלנס כדי להשיג פאנצ'יות שונה.
רוב נגינתי היא עם אצבעות ולעיתים עם בוהן או מפרט, ולעיתים רחוקות יותר סלאפ.
יש לי גם מיוזיק מאן סטינגריי שהיא אמנם חיה שונה לגמרי, הרבה יותר אגרסיבית ובשרנית , אך היא נותנת לי רפרנס למה שחסר לי בוורוויק.
ומה שחסר לי בוורוויק זה ביצים! #biggrin . חסר לי אאוטפוט יותר גבוה, ואפשרויות שליטה במידריינג'.
חשבתי להחליף את מערכת האלקטרוניקה בזו של EMG שלינק אליה מצורף.
השאלות שלי הן, אם מערכת זו תתאים לפיקאפים שכבר יש, ברטוליני ג'אז, האם זה בכלל כדאי, וכמובן לשמוע עוד הצעות, הארות והערות.
אשמח לתשובות מהמומחים ובעלי נסיון.
Saibuster
הודעה פורסם: ראשון 27 אפר',03 18:35   
גם אני רציתי להחליף את האלקטרוניקה בוורויק שלי, והסיבה שלא עשיתי את זה עדין זה בגלל שפשוט לא יצא...

אני ממש לא מרוצה מהאלקטרוניקה בבס הזאת, למעשה אני מנגן תמיד במצב פסיבי כי לפי איך שזה נשמע האיקיו ולא יודע מה עוד יש שם פשוט הורסים את הסאונד.

אחרי מחקרים לא קטנים שעשיתי בנושא הבנתי שמה שהולך הכי טוב עם וורויק זה בייסליינז, פיקאפים + אלקטרוניקה. זה נשמע כמו בין ברטוליני (הסאונד האוטנטי כביכול של העץ) לבין emg שזה סאונד היי פיי ישר לפנים.

בהזדמנות הראשונה אני מחליף שם את הפיקאפים והאלקטרוניקה.
הודעה פורסם: שני 28 אפר',03 12:37   
את הנושא של שדרוג/שינוי אלקטרוניקה (לסוגיה) בגיטרה צריך לחלק מן הסתם לשתים:

יש את המצב שהעסק מקולקל וצריך לתקן ולעומתו את המצב שהעסק עובד אבל חסר בו משהו.
אתה משתייך לסוג השני.

למה אני מדגיש זאת?
משום שאני מחסידי בארטוליני המושבעים.
את רב העבודות שלי אני עושה עם ברטוליני ומבחינתי הם נותנים לי תוצאות מושלמות.

אני גם מת על וורוויק (אם כי הרבה פחות) וכל מה שאתה מתאר נשמע כמו עבודה מצויינת שנשמעת חבל על הזמן שהיית רוצה להוסיף לה משהו...
אבל המשהו הזה קשה מאד להגדיר אותו ובמיוחד קשה להתחייב על התוצאה הסופית.
וכל העיסק מבוסס על אנינות וטעם אישי מובהק שהוא (אם לא עקבת עד עכשיו) הטעם האישי שלך.

ועוד יש לך מיוזיקמן לייד...
מצבך קרוב למושלם...

הממממ
בוא נחשוב?
נסה להוריד דגימות גם מהאתרים של ברטוליני וגם של סימור, EMG, וכ"ו.
המערכת שצרפת אליה לינק היא מצויינת ולא מתנגשת עם כלום.
אני חושב שמה שחסר לך מתמקד מתחת ל-750HZ ויש לברטוליני תשובות מעולות.

אתה צריך לזכור שעם הפיקפים שלך אין שום בעיה:
1. לשנות את המעגל ולהוסיף כפתור MID. זה בסך הכל EQ די פשוט.
2. להטיס את כל המעגל קיבינימט ולעבור למעגל אחר (יש כמה שחבל על הזמן) אבל שיעבוד ב-18V PICK TO PICK ואז אין בעיה גם לתת BOOST לכל תדר שתרצה וגם לשים EQ פרמטרי שיעשה סדר בבלגן.
3. לשנות את הEQ באמצעות שינוי של רכיבי הקיבול והטריג ולהוציא חיזוק משמעותי לאזור האמצעי. הפיקאפים שלך מתמחים דווקא ב-LOW MID.
4. להשאיר הכל כמו שהוא. יש לך גיארה שנחשבת חבל"ז.
5. ...
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בס - Bass

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון