תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 16:10
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » דגימות ולופים - Samples & Loops
  ezry2l  
Act Compatible
המרת לופ ל MP3 מוסיפה זמן לקובץ ודופקת את הלופ
הודעה פורסם: שני 28 אפר',03 15:42   
הכנתי לופים חביבים לאתר האינטרנט של ההרכב שלי.
הלופים יוכנסו לבאנר פלאש ויועלו איתו לעמוד.
כדי לצמצם נפחים תכננתי להמיר את ה WAV ל MP3 אבל נתקלתי בבעיה מוזרה

בשלוש תוכנות שונות (SX, SOUND FORG ו- GOLDWAVE) נוספו בערך 50-70 מילישניה לאורכו של הקובץ אחרי הדחיסה - קצת שקט בהתחלה ובסוף.

וזה כמובן דופק את הקונספט של לופ.

בקיצור - הצילו!
הודעה פורסם: שני 28 אפר',03 17:42   
Hi ,
Flash can export different sound as Mp3 (in your case wav 2 mp3).
Open the export settings (ctrl+shift+F12) . in the bottom you can see the audio stream and the event stream lines, these lines represent two ways of using the sound Object in flash change both to mp3 and set the desired quality.
#thumbsup
  ezry2l  
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 29 אפר',03 11:12   
thanks

i'll try that!

אני חושב שזה קצת בעייתי
הודעה פורסם: שלישי 29 אפר',03 16:00   
אני לא מבין גדול בעניין אבל הנה משהו ממה שאני כן מבין...

בפורמט MP3 יש חלוקה של קבוצות דגימות אל FRAMES שחייבים להיות באורך מסוים (דהיינו יכילו מספר קבוע של דגימות) ואתה לא יכול להגדיר בקובץ דגימה ספציפית שבה אתה רוצה שהשמעה תפסיק ותתחיל מההתחלה. דהיינו אם הSAMPLE שלך לא נגמר במקריות מופלאה בדיוק איפה שנקטע הFRAME אתה נדפקת... אתה יכול אולי לשנות את האורך של הLOOP כך שהוא יכנס לתוך הFRAME בשתי דרכים:
ע"י שינוי תדר או
STRETCH

ובשני המצבים או שאתה מאבד כוונון או שאתה מאבד איכות.

למיטב ידיעתי אין אפשרות לשנות את הגודל של הFRAME של MP3, וגם אז לא בטוח שתמצא מספר שמתעגל בדיוק שיתן גודל FRAME מתקבל על הדעת כדי להשיג את הכיווץ המיוחל. למעשה יתכן שבשביל BITRATE מסוים לפי הפורמט חייב להיות גודל FRAME מסוים. אם אני טועה וכן ניתן לשנות את גודל הFRAME זה יכול אולי לתת פתרון לבעיה אבל גם זה לא בטוח. אם לעומת זאת יש פרמטר בMP3 שאומר לו לספור ככה דגימות ולהפסיק באמצע הFRAME האחרון בדגימה X אז זה היה יכול להיות סבבה, אבל אם זה קיים אז נראה לי מוזר שבכל הרשת חיפשתי ולא מצאתי פתרון לבעיה שאי אפשר להפוך דיסק הופעה עם קבצים נפרדים לכל TRACK לMP3 ושלא יהיו קטיעות בין השירים.

בקיצור ממה שאני יודע (ויתכן שזה לא הרבה כי אני לא ממש מתעסק בLOOPS) פורמט MP3 פשוט לא מתאים לשמירת LOOP.

בועז
  ezry2l  
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 29 אפר',03 16:14   
נשמע מעניין מה שאתה אומר........למתוח את ה WAV בכמה מאיות שניה לא יהרוג אותו.
אבל מה אורך FRAME של MP3?

ענית לי על זה ופתרנו את הבעיה....מחלקים, מורידים שארית ומשנים גודל בהתאם!
הודעה פורסם: שלישי 29 אפר',03 17:09   
מהנסיון שלי, זה תלוי במה אתה ממיר לMP3 ובמה אתה מנגן, וFLASH מנגן לופים בסדר גמור.
כמה שאני יודע גירסא 5 של FLASH יודעת לקבל גם WAVE.
אני ממיר לMP3 בתוכנה שנקראת AUDIO_ACTIVE.
חוץ מזה שב SOUND_FORGE גרסא 5 או 6 ומעלה, אתה יכול לערוך את הלופ גם אחרי ההמרה באופן נח למדי.
  ezry2l  
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 29 אפר',03 17:38   
ophirgal :
מהנסיון שלי, זה תלוי במה אתה ממיר לMP3 ובמה אתה מנגן, וFLASH מנגן לופים בסדר גמור.
כמה שאני יודע גירסא 5 של FLASH יודעת לקבל גם WAVE.
אני ממיר לMP3 בתוכנה שנקראת AUDIO_ACTIVE.
חוץ מזה שב SOUND_FORGE גרסא 5 או 6 ומעלה, אתה יכול לערוך את הלופ גם אחרי ההמרה באופן נח למדי.

1. המרתי בארבע או חמש תוכנות שונות וקיבלתי את אותה הבעיה.
2.לא עוזר ש FLASH מקבלת WAV כי זה כבר - בשביל זה המציאו את ה MP3, לא?
3.אם אתה פותח MP3 ב SOUNDFORG היא למעשה ממירה ל WAV וכשתרצה לשמור שוב ב MP3 תקבל את אותה הבעיה, אז חזרנו לאותו מקום.........
הודעה פורסם: שלישי 29 אפר',03 17:57   
המרה בפלאש מ wav ל mp3 לא עובדת לך ?
Places
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 29 אפר',03 23:29   
קראתי,
ואולי אני לא מבין,
אבל,
למה לא לקצץ את השניות שקט המיותרות?
Sound Forge-
Process > Auto Trim/Corp
BoazP
אי אפשר לקץץ אותן
הודעה פורסם: רביעי 30 אפר',03 07:47   
הMP3 חייב לנגן כל FRAME עד סופו. למעשה מבחינת מה שתראה או שאתה לא תראה את הזמן השקט (שזה יותר בסגנון של מילישניות במקרה הכי ארוך) או שכל פעם שתמחק אותו כשאתה תעשה SAVE לMP3 זה יצוץ חזרה כי הפורמט הוא ככה.

יתרה מזאת, לעבוד על MP3 זה דבר נורא כמו לעבוד על תמונה בפורמט JPEG. כל פעם שאתה עושה SAVE אתה מאבד עוד קצת ועוד קצת מידע כי MP3 אינו LOSSLESS COMPRESSION. ככה בהדרגה אם בתור בן-אדם שעורך ועושה הרבה הרבה פעמים SAVE תעשה SAVE איזה עשר פעמים כבר איכות התמונה תהיה על הפנים. אותו דבר לגבי MP3. יתחילו להיכנס לך עיוותים מעצבנים שיהרסו לך את הLOOP והיא תישמע כאילו סימפלת אותה ב8 קה"ץ. הדרך היחידה שניתן להעלות אולי במוח מעוות על הדעת זה לעבוד בWAVE ולהוציא את המוצר הסופי בMP3. כל פעם שיש שינוי פשוט מחדש מכינים MP3.

אבל למעשה כשאני חושב על זה MP3 לא נראה לי פורמט מתאים לLOOP מעצם היותו LOSSY. למה?

גם אם נפתור את הבעיה של להגיד לMP3 בדיוק באיזה SAMPLE בFRAME להפסיק, LOOP יוצרת בעיה נוספת. הכיווץ של הקצה הראשון והקצה האחרון יכול לעוות את הדגימות הראשונות והאחרונות אשר קריטיות לחיבור נורמלי בין שני הקצוות ומכיוון ששוב MP3 הוא לא LOSSLESS אז גם אם אתה שומר בתור WAVE ורק בסוף שומר בתור MP3 וכל שינוי אתה עושה לWAVE ואז מחדש כל פעם מכווץ - גם במקרה כזה הקצוות יכולים להתעוות מהכיווץ מספיק כדי ליצור את הPOP הידוע לשמצה שדופק LOOPS. בקיצור אתה צריך להיות מסוגל להגיד לMP3 גם לא לכווץ את הFRAME הראשון והאחרון וגם אז יכול להיות לך POP במעבר בין הFRAMES הלא מכווצים אל הFRAMES המכווצים.

בקיצור - כל פורמט שהוא LOSSLESS ממש רעיון רע לנסות להעביר איתו LOOP מקצועי. ניתן להשתמש בפורמט כיווץ שאינו LOSSLESS כמו FLAC. הם כמובן לא מתקרבים לרמת כיווץ של MP3 בכלל אבל מה אפשר לעשות בגלל הטבע של הLOOP זה קריטי. כל הכללים שבדרך כלל אפשר ליישם לכיווץ שיר שתמיד ירוץ קדימה לא תקפים כשאתה משתמש בLOOP לכן לא יעזרו לך פורמטים שיטענו לכך שאתה לא תשמע את ההבדל בין MP3 לWAVE כי יש פה בעיה של חיבור קצוות שחייב להיות בדיוק על הSAMPLE הנכון ובלי עיוות כלשהו.

שוב פעם, אני לא עובד הרבה עם LOOPS, אז אולי לתוכנות LOOPS יש אפשרות לכתוב איזשהו פורמט MP3 מיוחד והן יודעות לאתר את העיוותים ולשנות התוכן של הMP3 כך שלא יהיה עיוות, בעוד שENCODER רגיל יתעלם משיקולים של LOOP. לגבי אורך הFRAME אני לא יודע ספציפית ויתכן שזה שונה לפי BITRATE, SAMPLE RATE, STERO או JOINT STEREO ואני לא אופתע אם גם הENCODER משפיע. אני רק יודע שבאופן כללי MP3 בנוי על FRAMES וזה יוצר את הבעיה של זמן נוסף שתמיד יהיה שם מעצם היות הקובץ שמור כMP3.

בקיצור הפתרון הנורמלי היחיד שאני רואה הוא שאולי יש פורמטים מיוחדים לMP3 או דומים לMP3 שמותאמים יותר לLOOPS שאתה יכול לשחק עם הכיווץ של כל FRAME כך שהמעבר מFRAME לFRAME יהיה חלק או שאולי הפורמט האלטרנטיבי עושה משהו חכם יותר מFRAMES. יכול להיות שזה כבר בנוי אל תוך תוכנות LOOPS מסוימות בלי ששמים לב בכלל ואני סתם לא מכיר במה מדובר...

בועז
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » דגימות ולופים - Samples & Loops

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון