תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 07:35
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
עבודה באולפן
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (95) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד
  tamza  
עבודה באולפן
הודעה פורסם: שני 04 אוג',03 13:59   
מקווה שזה אכן המקום לשאול את השאלה, חיפשתי וחיפשתי שאלה דומה ולא מצאתי: אם זהו אינו הפורום המתאים, אני מתנצלת מראש...

השאלה שלי היא כזאת: אני מסיימת עכשיו שנה ראשונה של לימודי סאונד שבה למדנו בעיקר הקלטות אולפן שבפרוייקט סיכום אנחנו אמורים להקליט שיר למולטי טרק - לטייפ סלילים ורק שנה הבאה נלמד pro tools.
מה שאני רוצה לשאול/להתייעץ הוא: האם לחפש עבודה באולפן כבר עכשיו (שזה אומר להתפטר מהעבודה שבה אני עובדת עכשיו ולעבוד טכנית בחינם...) או לחכות לשנה הבאה ולצבור קצת יותר ידע(הידע שלי הוא פחות או יותר רק ממה שלמדתי בביה"ס) ורק אז לחפש אולפן לעבוד בו.

תודה מראש! #smile
Span^kinG
הודעה פורסם: שני 04 אוג',03 14:10   
אני מציע לך להמשיך בעבודה שאת עובדת בה (במידה ואת לא סובלת שם) ואת ההתנסויות שלך בעבודות אולפן להעשיר דרך הבי"ס, מאחר ואין עבודה וכשיש אז אין כסף. (לפחות למתחילים).
את חיפוש העבודה הגדול אולי כדאי שתתחילי בעמצע השנה השנייה, כשתרכשי יותר ניסיון. אני מאמין שעד אז גם המדינה קצת תחלים מהגסיסה שלה ואולי יהיו יותר עבודות. (למרות שאולפנים במגמת סגירה יותר משהם במגמת פתיחה.)
אני לא יודע אם את מתכננת לקנות ציודים, אבל אם כן, אז כדאי שתמשיכי להרויח כסף.

אם העבודה הנוכחית שלך לא במשרה מלאה ודווקא יש לך מספיק זמן פנוי אז למה שלא תלכי לחפש משהו מאד חלקי באולפן כלשהו עכשיו. כולם אוהבים עובדים בחינם...

בהצלחה!
#thumbsup
shem_tov
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 04 אוג',03 17:35   
ציטוט:
אם העבודה הנוכחית שלך לא במשרה מלאה ודווקא יש לך מספיק זמן פנוי אז למה שלא תלכי לחפש משהו מאד חלקי באולפן כלשהו עכשיו. כולם אוהבים עובדים בחינם...

חלקית או לא חלקית , ברוב האולפנים עושים גם הרבה עבודה בשעות הערב , לילה וכו...
הניסיון שמקבלים פשוט שווה זהב ! (בתנאי שמתלמדים באולפן רציני ולא אצל איזה חפ'ר/ית)
Zooot
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 04 אוג',03 20:15   
If U find a studio that hosts GOOD engineers and musicians, and keep their end of the bargain-

(the studio I grew up in did ) -

Than studio, studio, studio!

Peace,

Zooot
tripO
אם את יכולה להרשות לעצמך לעבוד בחינם,
הודעה פורסם: שלישי 05 אוג',03 07:29   
אז לדעתי רצוי מה שיותר מהר. מכיוון שממילא רוב הסיכויים שלא ממש תעשי עבודות סאונד (אני מקווה אחרת מדובר באולפן לא רציני ולא ממש כדאי לך להתלמד בו) אלא כל מיני עבודות טכניות בסיסיות (החל מקיפול כבלי המיקרופון ועד קיפול כבל הקומוקום כשאת מסיימת לעשות קפה לכולם). יקח די הרבה זמן עד שתגיעי לעשות משהו אפילו רק דומה למה שאת עושה בבית הספר, אבל עד אז רק מצפייה בטכנאים תלמדי המון.
אני יכול לומר לך שאני בכלל התחלתי מאולפן ורק אחרי שנתיים וחצי של עבודה הלכתי ללמוד סאונד (אז כבר די עזבתי את המקצוע אבל זה לא משנה) ואני חושב שעשיתי בחוכמה.
בכל מקרה שיהיה בהצלחה. #clap
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 05 אוג',03 08:52   
אני חולק עליך מאד.
היא תלמד את הדבר הכי חשוב ובתנאים הכי נוחים.

הדבר הכי חשוב שהיא תלמד זה לא לערבב את הפיידרים וגעת בנובים. אלא להקשיב. למה להקשיב. איך להקשיב.
איך מקשיבים בזמן ההקלטה, ולהבדיל, איך מקשיבים בזמן המיקס.
איך מקשיבים כשהאומן עובד ואתה לבד, ואיך מקשבים כשהאומן בקונטרול.
היא (אם היא תרצה) עשוייה עוד בטעות (ולהבדיל מיותר מדי טכנאים בארץ) לגבש לעצמה דפוסי חשיבה אסטטית של אומן ולא קו מחשבה של טייס שכל עניינו בכפתוריזצייה וברזליצייה.

וזה יעשה בתנאים הכי נוחים משום שהיא לא חייבת לאף אחד כלום.
היא שומרת את מחשבותיה לעצמה.
היא לא מושפעת מהלחץ של ההפקה ושל האומנים.
היא יכולה לשאול איזה שאלה שהיא רוצה, גם אם היא לא טקטית או במקום.
היא יכולה להעביר ביקורת,

היא יכולה באמת ללמוד.

לכי על זה, זה שלב שפחות ופחות טכנאים שנמצאים סביבי מוכנים להקדיש לו זמן, סבלנות וצניעות.
זה אחד השלבים החשובים ביותר שתעברי ואם תרצי, הוא גם ישתלם לך מאד.
tripO
yoramilan, אולי זה רק אני אבל,
הודעה פורסם: שלישי 05 אוג',03 10:03   
לא ברור לי על מי אתה חולק, אם זה עליי הרי שאנו לא חלוקים. בסה"כ כתבתי לה שהיא תלמד המון באולפן גם ללא ביוצוע עבודה אולפנית פרופר בדיוק כמוך.
אם אתה מתכוון דווקא לזה שבלימודים היא תלמד את מה שאתה כותב (גם זה קצת לא היה ברור לי ממה שכתבת) הרי שהיא ממילא (אם אני מבין נכון) ממשיכה בהם ללא קשר לעבודה באולפן או לא. #clap
  tamza  
תודה
הודעה פורסם: שלישי 05 אוג',03 13:11   
תודה לכולם על העזרה
נראה לי שמה שאני אעשה זה להתחיל את השנה השניה ותוך כדי אחפש אולפן (מותר לכם לתת פה בפורום המלצות על אולפני סאונד ממולצים...??? :wink: )

אולי אני אתחיל לחפש אפילו מוקדם יותר אם אני אראה שאני כבר לא יכולה לחכות...

בכל מקרה תודה רבה!
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון