תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 08:13
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
טיפ: איך מונעים רעש כיבוי\הדלקה של מגבר קומבו?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (90) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars
  BoazP  
טיפ: איך מונעים רעש כיבוי\הדלקה של מגבר קומבו?
הודעה פורסם: שלישי 19 אוג',03 04:35   
ישנם הרבה מגברים שמשמיעים רעש של PEAK מתי שמכבים\מדליקים אותם, והדבר לא נובע מבעיות הארקה אלא פשוט תופעה "נורמלית" של עיצוב המגבר. אני אישית לא אהבתי את התופעה הזו במגבר בס החדש שקניתי, למרות שלפי תשובה של נציג החברה זו התנהגות צפויה של הציוד, וניסיתי לחשוב כיצד אוכל לפתור את הבעיה בלי לפתוח את המגבר ולהתקין ממסר...

על המגבר הזה יש יציאת אוזניות שמנתקת את הרמקול מתי שמשהו מחובר אליו. מתי שאני רוצה להדליק\לכבות את המגבר - במקום אוזניות אני מחבר ממיר PL סטריאו קטן לגדול שלא מחובר לכלום (יש הרבה דברים שהיה אפשר לחבר במקום באותה מידה) וכך הרמקול מנותק. בשלב זה אני מדליק\מכבה את המגבר ו... - איזה יופי! - אין שום רחש והמגבר נכבה בשקט ללא בלאי מיותר... כדי להתחיל לנגן אני פשוט מנתק את הממיר מהיציאת אוזניות (כמובן שגם כאן אין שום רעש כתוצאה מהפעולה).

למעשה הייתי יכול להשתמש באותה מידה ביציאה לרמקול חיצוני (בהנחה שהיא באמת מנתקת את הרמקול הפנימי, מה שאולי לא תמיד נכון לכל מגבר), שהיא יותר נפוצה ברוב המגברים מאשר יציאת אוזניות. במקרה שלי יציאת הרמקולים נמצאת מאחור ויותר קשה לגשת אליה מיציאת האוזניות הקדמית, אז העדפתי להשתמש באופציה השנייה.

בועז
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שלישי 19 אוג',03 08:39   
האם, כאשר הווליום על מינימום, יש אותו רעש בהדלקה? (אם יש כמה כפתורי עוצמה/אוברדרייב/ווליום, אז כולם)
Span^kinG
הודעה פורסם: שלישי 19 אוג',03 13:04   
אני עם הקומבו פנדר לחשמלית שיש לי גם נתקלתי בבעיה עם ה"פק" הזה בזמן כיבוי (הדלקה אני לא זוכר. לא בטוח). את זה פתרתי ע"י הורדת הווליום של הגיטרה לאפס ואז כשהגיטרה עדיין מחוברת והאפקטים כבויים אבל עדיין בחשמל אין שום פק.

נסה, אולי זה גם יעבוד לך.

#thumbsup
צופיפניק
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 19 אוג',03 13:46   
במגבר שלי אני פשוט מוריד את הווליום ל-0 לפני כל כיבוי והדלקה - זה הכי פשוט.

אגב, במגבר שלי יש גם בעיה מוזרה אחרת: מתי שמכבים אותו הוא עובר למשך שניה אחת לערוץ האוברדרייב, ולכן הווליום צריך להיות על 0 גם בערוץ זה.
(המגבר הוא Fender Frontman 25R)
  BoazP  
הודעה פורסם: שלישי 19 אוג',03 15:53   
במקרה שלי הרעש קורה גם כשהכל על אפס. אני קצת יותר חכם מזה כדי לא לנסות את מה שהצעתם לפני שאני חושב על כל התסבוכת הזו עם יציאות רמקולים...

שוב פעם זה טיפ למקרה ששום דבר אחר לא פועל... ועובדה שיש מצבים כאלה! במקרה שלי מסתבר שהמגבר כוח תמיד מחובר ותמיד במצב של HIGH GAIN, ולכן זו הדרך היחידה לנתק את הרמקול לפני הכיבוי. מה לעשות? עיצוב דפוק של פנדר, אבל הסאונד מעולה... ואני לא ממציא את הנתון של צורת חיבור מגבר הכוח - זה לפי אימייל מאיש תמיכה רשמי של החברה.

בועז
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שלישי 19 אוג',03 16:50   
אני שאלתי, כי מכך אני מסיק היכן הבעיה.
ברוב המגברים שמרעישים מתגלה בורותם המופלאה של המתכננים, שמיצי קיבתם מבעבעים אל המוח, ולא מאפשרים להם ליישם פתרונות כל כך פשוטים וזולים כדי לא לעצבן אותנו.
אנו, שמשתמשים בכלים האלה עם האוזניים.
וזה מעצבן אותי.
כל השמות והמותגים שווים למוצא החלחולת ברגעים אלו של זלזול בלקוח הסופי.
ולידיעתכם, חלק מה"פיקים" הללו מזיקים לרמקולים ולעתים ליציאות המגבר, שכן מדובר באי-סימטריות בספק, ו/או במעגל, ו/או בדליפת DC ו/או ניצוץ.
  BoazP  
הודעה פורסם: שלישי 19 אוג',03 16:59   
אני מסכים איתך בפה מלא ראובן. אני פשוט חשבתי שלפחות יהיה נחמד שיהיה לנו בכל זאת משהו לעשות לגבי זה כדי לשמור על הציוד שלנו למרות טמטום של יצרן.

בועז
nimrod
Supporter
הודעה פורסם: שלישי 19 אוג',03 20:16   
היי
ה"פאקים" המדוברים כנראה נובעים מבנייה לא סימטרית של רמות המתח במגבר(בהדלקה) או פריקה לא סימטרית (בכיבוי) - במקרה של ספק כח סימטרי, או מעצם בניית המתח או פריקתו במקרה של ספק לא סימטרי. התהליך הנ"ל מתרחש בכל מגבר כמעט. אולם, במגברים ה"ידידותיים" יותר ישנו מעגל השהיה/ניתוק הכולל ממסר (לפעמים כחלק ממערך ההגנות של המגבר) אשר מחבר את יציאת הרמקול(ים) למגבר לאחר השהייה של מספר שניות מרגע ההדלקה, וכן מנתק אותם ברגע כיבוי המגבר. בדרך זו מתבצעות ההדלקה והכיבוי בשקט מופתי (כמו עם תרגיל ה PL של בועז)

מעגל ממסר הניתוק אינו מסובך ואין מניעה להוסיף כזה לכל מגבר בעצם, כמובן שנדרשת בדיקה והתאמה לפי נתוני המגבר, וכמובן ביצוע מקצועי ואמין.

בהצלחה

נמרוד
Span^kinG
הודעה פורסם: רביעי 20 אוג',03 13:37   
אולי הם לא שמים הגנות על המגברים שהם מוכרים כי הם לא רוצים שכל מגבר יחיה 25 שנה, ככה קצב מכירת המגברים יהיה יציב.
#thumbsdown
לא נראה לי שאם שני אנשים פה לפחות יודעים על הקטע עם הסימטריות בלה בלה בלה שזאת הבעיה, אין סיכוי שבפנדר לא יודעים על זה.

אבל זאת רק השערה שלי...
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: רביעי 20 אוג',03 14:09   
Span^kinG :
אולי הם לא שמים הגנות על המגברים שהם מוכרים כי הם לא רוצים שכל מגבר יחיה 25 שנה, ככה קצב מכירת המגברים יהיה יציב....

בכלל לא.
לרגע אל תאמין שמדובר פה בעליונות מוחית קונטרה-וינדרומאלית לכל מה שאנחנו חושבים.
סתם טימטום יצרני. זה גם לא עולה הרבה כסף ליישום.
"מיצי קיבתם מבעבעים אל המוח". ולא אחת יצא לי להוכיח חברות על כך.
תלוי את מי מעסיקים בתכנון מעגל; יש את אלה שאך גמרו בית-ספר "אורט-מסצוסטס" וכבר משרבטים קשקוש חסר אחיזה במציאות, ויש את אלה שהעבירו אלקטרונים דרך בשרם, ויודעים שאפשר לנתב אותם גם אחרת.
בכל מקצוע יש מזה ומזה.
במקרה של פיקים ממגברים, יכלו להציב ספק כוח סטייל- "סרבו", המאוזן תמידית, יכלו להוסיף נגדי ניקוז (bleeder resistors) לריקון קבלים ותיאום, ויכלו להוסיף ממסר לניתוק יציאת הרמקול עד שהמתח מתייצב על ערך מאוד מסוים.
אגב, אפשר להוסיף מעגל כזה, כפי שנמרוד אמר, רק שהוא דורש קישור לספק הכוח במעגל, ולזה אכן צריך ידיים ושכל ישר.
טריק יותר מתוחכם, המבטל את הצורך בממסר (שיכול להיות בעייתי במגעים שלו, אם הוא זול מדי), הוא שיתוק כניסת המגבר הפיסית, או נתוק מתח הספק למוצא המגבר הסופי (כאן אפשר ליישם מתגים אלקטרוניים ללא בעיית של עיוותי וכו', כי זה לא ישירות על אודיו).
בכל מקרה, לא היה מזיק ספק כוח מיוצב-סימטרית, גם לענין אורך החיים של המעגל (אבל זה לא מהסיבה ש"תנו להם להתקלקל").
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון