תפריט
שלום Anonymous ::: 2022, 09:35
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
תמחור עבודות אולפן - פלייבק
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (60) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הפקה עצמית/ עסקים
רותם הפקות
הודעה פורסם: שלישי 26 אוג',03 22:23   
לפי דעתי אתם רואים את כל העניין הזה ביותר מדי אור שחור..

אל תשכחו שאתם לא עושים רק פלייבקים וזמרים שרוצים לבוא ולהקליט פלייבקים או שירים משלהם ילכו למקום עם איכות וגם ישלמו בהתאם...

את האמת צריך לדעת איך להשקיע את הכסף..ולא צריכים לבנות אולפן מפואר אם אין קליינטים וחוץ מזה את הכסף על הציוד צריכים להחזיר מעוד מקום חוץ מהעבודה באולפן..הופעות זה דוגמא מצויינת...
kedar
הודעה פורסם: שלישי 26 אוג',03 22:34   
צופיפניק כתב:
ציטוט:
אני עוד לפני צבא (מתגייס ממש בקרוב אחרי שדחו לי את הגיוס בשנה), ועד שאני אצטרך לשלם שכר דירה ולקנות אוכל מהמשכורת שלי יעברו עוד הרבה מים בירדן. אחרי הצבא אני מתכוון לפתוח אולפן רציני ואז מן הסתם המחירים שלי יעלו בהתאם.

תשמעו חבר'ה צעירים. אסור לכם להגיע למחירים האלו, אני לא יודע איזה אנשים באים
לעשות אצלכם פלייבקים, אבל זה פשוט גומר על הפרנסה של האנשים העוסקים בתחום.
זה לא משנה אם אתם לפני או אחרי צבא וגודל החדר/אולפן שלכם בבית. אם אתם מספקים מוצר טוב ואיכותי אתם צריכים להיות מתוגמלים עליו בכבוד.
פלייבק טוב דורש הרבה עבודה.
אנא התחשבו! אני אמנם עושה זאת כחלטורות מידי פעם לעיתים רחוקות ופרנסתי העיקרית בכלל היא מצילום, אבל זה מכניס מידי פעם משהו. גם ככה כמעט ואין עבודה בתחום.
זהו - פרקתי.
Side EffecT
הודעה פורסם: רביעי 27 אוג',03 01:52   
אז מה הטווח מחירים שסיכמנו עליו, חבר'ה? #ugh
צופיפניק
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 27 אוג',03 02:28   
kedar, ידידי היקר!
במדינת ישראל, ברוך השם, יש כלכלה חופשית והשוק פתוח לתחרות.
אני לא חושב שאני גוזל ממך באופן אישי עבודה, או מכל אחד אחר לצורך העניין. כמו כן, אני לא צריך לתת דין וחשבון לגבי המחירים שאני לוקח. לדעתי אני מתוגמל בכבוד ובהתאם לכמות העבודה שאני משקיע.
הלקוחות שלי הם בעיקר בתי ספר ותנועות נוער, ואלה לא בדיוק גופים שיש להם הרבה כסף... לפעמים אני אפילו נותן הנחות מאוד גדולות, בעיקר אם הלקוח הוא שבט של הצופים (אחרי הכל אני צופיפניק לשעבר).
אני לא חושב שאי פעם בי"ס שיצר איתי קשר (השמועה עוברת מפה לאוזן, אני לא מפרסם את עצמי) ציין שהוא אפילו חשב על לעשות פלייבק באולפן מקצועי... זה יקר מדי בשבילם, והם סה"כ צריכים פלייבקים בשביל טקסים וערבים אמנותיים, לא בשביל להופיע בערוץ 2. אני לא גוזל מאף אולפן מקצועי עבודה כי הלקוחות שלי מראש לא היו הולכים לאולפן מקצועי.
1eyedbitch
Supporter
הודעה פורסם: רביעי 27 אוג',03 08:05   
כלכלה חופשית, שוק פתוח, הכל נכון.

אבל יש עוד זוית אחת שלא הזכרנו פה -

רוב האולפנים הביתיים בארץ (אם לא כולם) מבוססים על מחשב שמריץ תוכנות פרוצות.
ויסלחו לי כל יפי הנפש, אבל קשה לי להאמין שכל אחד פה בפורום הוציא 3000 ש"ח על קיובייס/לוג'יק, ועוד 1000$ על כל חבילה של WAVES, וכמה מאות שקלים על כל VSTi. (אם מישהו היה מוציא את הסכומים האלו, הוא לא היה מעיז לקחת 120 ש"ח וגם לא 300 ש"ח לפלייבק).

ברגע שמישהו עובד בבית לא למטרות רווח, יש לו עוד איזה תירוץ, ולחברה שמייצרת את התוכנה אין אינטרס כלכלי לתפוס אותו (כי משתמשים מהסוג הזה, לא היו קונים את התוכנה בכל מקרה, מקסימום היו עוברים לתוכנה חינמית).
אבל ברגע שמישהו משתמש בתוכנות על מנת להרוויח כסף, זה סיפור שונה.

ושוב פעם פה בא הסיפור -

אולפן מיסחרי, שמן הסתם חשוף לביקורת על ידי BSA, יהיה חייב לקנות תוכנות. בשביל סיקוונסר, כמה חבילות מוצלחות של פלאגינים, וכמה VSTi ההוצאה יכולה בקלות לנוע בין 10 ל 15 אלף שקל.
אותו אולפן צריך להתחרות במחירים עם ילד שקנה כרטיס קול ב 1200 ש"ח, משתמש במחשב שגם ככה היה בבית, ונהנה מתוכנות פרוצות מכל הבא ליד.
בנוסף לזה, אותו ילד הרי מעדיף לעשות פלייבקים, מאשר לעבוד בתחנת-דלק (והוא גם מתייחס לעבודות האלו באותה רצינות), אז מן הסתם הוא יהיה מוכן לעבוד בשביל 20 ש"ח לשעה.

אז עוד חומר למחשבה -

בתור בן-אדם שמאמין בשוק חופשי ככל האפשר, ויודע גם מה המושג הזה אומר (לטוב ולרע) אני חושב שפה קצת עיוותנו את המושג.
ואם כבר הזכרנו את המושג "שוק חופשי", אז בדיוק בגלל דוגמאות כאלו שוק חופשי טהור לא יכול להתקיים, ויש צורך בהתערבות חיצונית.
  נועם אס פי  
הודעה פורסם: רביעי 27 אוג',03 08:23   
צופיפניק :
פלייבקים ממש לא רעים.
שימוש מסיבי בגיטרות, מה שבדר"כ לא מוצאים בפלייבקים "זולים". (כי יוצרי הפלייבקים מעדיפים לחסוך זמן ע"י תיכנות התווים או הקלטה ואז תיקון טעויות, מאשר להקליט טייקים שלמים של גיטרה...)
התופים לא משהו אבל בשביל פלייבק ממוצע הם מספיקים בהחלט.
120 ש"ח זה ממש לא מספיק בשביל הפלייבקים האלה! אני הייתי לוקח לפחות את הסכומים שנקבתי בהודעה שלמעלה.
אגב, מותר לשאול לאילו שירים נוצרו הפלייבקים? אני מתבייש לציין שאיני מצליח לזהות אותם...

נכון, העלתי דווקא 2 פלייבקים שיש בהם יותר גיטרות מVST לשם הדגמת איכותם של הפלייבקים.

אל תתבייש שאינך מכיר את השירים. הפרוייקט הוגש לי מטעם תנועת נוער. אלו שירים שחניכים כתבו, הקליטו את עצמם שרים על קלטת אודיו והעבירו לי למטרות תזמור, הרמון, שיפור והקלטה.

נועם.
צופיפניק
S.Supporter
הודעה פורסם: חמישי 10 מרץ,05 18:00   
מצחיק לקרוא הודעות שלי מלפני 3 שנים.
היום אני כבר לא ממש עושה פלייבקים, אבל אם יבקשו ממני אני מניח שאקח 600-700 שקל עבור פלייבק שסביר שיהיה באיכות הרבה יותר טובה ממה שהייתי יכול לעשות לפני 3 שנים.

ואם כבר חזרנו לנושא (הגעתי לכאן בעקבות שרשרת חדשה שנפתחה) אז החבר'ה האלה לוקחים 49 שקלים לפלייבק...
dune1
הודעה פורסם: חמישי 10 מרץ,05 18:14   
טוב נו...
הם גם נשמעים כמו שהם עולים..
ומי שמוכן להסתפק בזה שיבושם לו ! אין חדש, יש הרבה Suckers שיסתפקו בזה.
miko
תומך
הודעה פורסם: חמישי 10 מרץ,05 18:18   
צופיפניק :
kedar, ידידי היקר!
במדינת ישראל, ברוך השם, יש כלכלה חופשית והשוק פתוח לתחרות.

וזה בהחלט תקף ללינק שברק נתן....

אני לא רואה גם עתיד ורוד כלכך לשוק האולפנים, היום יותר ויותר יוצרים מוותרים על התשלום לאולפן ופשוט מבססים את עצמם מבחינת ידע + ציוד.
הטכנולוגיה המתקדמת נתנה גישה גם לבעלי התקציבים הנמוכים להגיע לתוצאות טובות (ואף מצויינות) ובכלל בתחום המוסיקה האלקטרונית יש אולי צורך בחדר נחמד לעבודה ולהקלטות של שירה ולא מעבר לזה.
היתרון שכרגע יש לאולפן מסחרי זה בעיקר ביכולת הקלטת התופים (ועוד דברים שדורשים איזור גדול וציוד רב) שמצריכה אקוסטיקה טובה, מכשירים רבים ידע וניסיון.
יש אנשים שבבעלותם "אולפן ביתי" אך עם התוכנות החוקיות ,ציוד טוב , ידע ויכולת שלא תבייש אולפן "מסחרי".
ואם בא להם לקחת 50 שקל לשעה "כי זה תחביב ולא המקצוע" אז למה לא?

אני חושב שהורדת מחירים דווקא תגרום להכנסת עבודה ותחרות על האיכות, מה שגם כשמישהו עושה סקר שוק על מחיר והמחיר גבוה הוא יעדיף להקליט שיר או רק כמה בודדים אבל אם המחיר יהיה נמוך יחסית אז יש מצב שהוא יעדיף להקליט מסה של חומר או אלבום שלם, ככה ניתן להיות עסוק במשך השבוע\חודש ולהנות מהכנסה שוטפת מאשר לקטר "הביתיים גונבים לנו את העבודה".
הודעה פורסם: שבת 12 מרץ,05 11:35   
סליחה שאני מעביר קצת נושא
אבל לפי הבנתי לאחר מה שקראתי פה פלייבק טוב חייב להיות עם כמה שיותר כלים חיים וכל מה שנעשה במידי וכו... זה זבל
השאלה שלי היא האם אתם לא מאמינים שבעבודה טובי במידי, עם עזרה של vst insrumant טובים יכול לצאת משהו מקצועי?

אישית- אני מכין שנים בפלייבקים במידי עם ה vst הטובים שיש ואני לא חושב שהם נשמעים "כל כך רע" מהסיבה שלא מעורבים בהם כלים חיים.

ותקנו אותי אם אי טועה #thumbsup
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הפקה עצמית/ עסקים

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4   הבא
עמוד 3 מתוך 4

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון