תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 16:34
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
בעיה ב-6.1.1 ו-ASIO
אין דירוג עדיין › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מש' אביד- AVID
  maurice  
בעיה ב-6.1.1 ו-ASIO
הודעה פורסם: שבת 27 ספט',03 02:50   
שלום,

קיבלתי היום את ה-002, סיימתי להתקין הכל והכל עובד נפלא פרט לבעיה קטנה.
היות ואני עדיין רגיל לעבוד בקיובייס (אבל אני לומד את הפרוטולס), התקנתי דרייברים ASIO מעודכנים, וכשאני מנסה לבחור בדרייבר של ה-002 בהגדרות של הקיובייס אני מקבל הודעת שגיאה "Bad Device". כבר עבדתי בעבר עם ה-MBOX והקיובייס ללא כל בעיה, אז האם יש למישהו מושג למה זה קורה עכשיו עם 002?

ניסיתי התקנה חוזרת של הדרייברים, אני עם הגירסאות הכי מעודכנות.

תודה,
מוריס
Rock_Artist
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 27 ספט',03 11:31   
נסה את הדברים הבאים:
1. הסר לגמרי את ההתקנה (אל תעשה RESTART)
2. מחק לגמרי כל זכר לASIO ישנו גם קובץ בתקיית הPREFETCH (חפש אותה...) ובUNINSTALL המצוי הוא אינו עובד. (חפש ע"י פונקציית הFIND בחלונות)
3. התקן מחדש את PT6.1
4. התקן את העדכון.
5. במידה והASIO לא עובד גש לאתר והורד את גירסת הASIO במצב STANDALONE (נמצא גם בעידכונים) הורד אותה והתקן.
6. נסה ליישם את הASIO מחדש ביישום המבוקש.

מנסיוני זה עבד.
אם היה לך זכר ל6.1 או 5.3.3 יצא לי לראות קצת בעיות עם הנושא ולכן צריך כמה שיותר לנקות.
שנה טובה!.
  maurice  
הודעה פורסם: שבת 27 ספט',03 15:36   
אוקיי, תודה על העצה. עכשיו אין בעיה להחליף את הדרייבר אבל יש תופעה חדשה.

מהרגע שאני טוען את הקיובייס, אני מקבל על הצג של ה-002 הודעה "Working..." וזה פשוט נשאר כך. הפיידרים נעולים, הקונטרול לא מגיב לשום כפתור.

אולי אני מפספס משהו? ניסיתי אפילו להכניס את המיקסר למצב Standalone אבל אז אין בכלל תקשורת בינו לקיובייס.

אגב, שנה טובה גם לך (ולכל מי שקורא).
מוריס
  maurice  
הודעה פורסם: ראשון 28 ספט',03 00:31   
נראה לי שאני מתחיל להבין את ההגיון כאן אז תקן אותי אם אני טועה:
בזמן העבודה עם קיובייס מול ה-002 המיקסר למעשה משמש כ-interface בלבד. אין לי שליטה במיקסר עצמו אלא כל העבודה נעשית מול התוכנה ישירות.

חיברתי סינטי לערוץ 3 לדוגמה. על מנת להקליט אותו כמידי בקיובייס הייתי צריך לפתוח 2 ערוצים. האחד אודיו בכדי שיהיה לי מוניטור של מה שנכנס לערוץ 3 במיקסר, והאחד מידי עליו אני מבצע את ההקלטה עצמה.

האם זו הלוגיקה בעבודה של קיובייס (או כל תוכנת ASIO אחרת) מול ה-002? זה אמנם קצת מסורבל אבל עובד.

ועוד שאלה קצרה :???: : יש לי כרטיס MAudio 2496 Dio עם כניסות ויציאות אופטיות ודיגיטליות. האם ה-002 במצב standalone ידע לעבוד מול הכרטיס הזה ולשלוח אליו סיגנל ולקבל חזרה? (אני פשוט לא רוצה לפרק ולהתקין כרטיסים אם זה לא אמור לעבוד).

תודה,
מוריס
Rock_Artist
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 28 ספט',03 00:41   
נראה לי שהבנת למרות שאני לא בדיוק הבנתי אותך #smile.

אם יש לך כרטיס כלשהו תוכל "להתחכם" ולהוציא תלוי מספר ערוצים נניח בADAT - לשלוח 8 ערוצים מהCUBASE לתוך הPT (כאשר PT עם ה002 והCUBASE עם הכרטיס השני מסונכרנים דרך חיבור MIDI וירטואלי).
עדיין לא ממש הבנת מה אתה רוצה לעשות. בכל אופן ה002 הוא משטח שליטה חסר ערך לכל תוכנה למעט PT.
  maurice  
הודעה פורסם: ראשון 28 ספט',03 12:19   
אם לפשט את העניין, לפי כל הנסיונות שעשיתי, מה שקורה זה שבכדי להריץ תוכנת ASIO כלשהי מול ה-002, ה-002 עצמו צריך להיות במצב STANDBY (כאילו ממתין ל-PT לעלות) וברגע שהתוכנה מתקשרת איתו הוא מראה הודעת WORKING ומכאן משמש כממשק בלבד.

אני לעומת זאת ציפיתי שברגע שאני מעלה תוכנת ASIO כלשהי ה-002 ישמש מולה כמיקסר דיגיטלי לכל דבר, אמנם ללא הקונטרול אך כמיקסר 8 ערוצים.

מסתבר שלא כך הדבר (אלא אם אני עדיין לא מצאתי דרך אחרת), ועל כן גם חשבתי על אופציה של כרטיס PCI נוסף שאליו אני שולח ומוציא באופטי מה-002, מכניס את ה-002 למצב של מיקסר עצמאי, מגדיר בקיובייס לעבוד מול הכרטיס הנ"ל ב-ASIO ומשתמש ב-002 כמיקסר דיגיטלי.

תודה על העצות בכל מקרה. כנראה שהדרך של נסיון וטעייה עדיין עובדת #thumbsup
קובי, אשמח גם לשמוע תגובתך.
מוריס
digi
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 28 ספט',03 12:43   
ה- 002 לא משמש כמיקסר. התוכנה מהווה את המיקסר.
זה נכון גם לגבי תוכנת ProTools LE וגם לגבי כל תוכנה אחרת שעובדת איתו.

ה- 002 מהווה רק את החומרה שדרכה נכנסים ויוצאים האותות, מ- ו-אל
התוכנה שבמחשב, שכוללת גם את המיקסר.

ולגבי אופציית הקונטרול - היא תקפה רק לגבי תוכנת ProTools LE.

קובי.
הודעה פורסם: ראשון 28 ספט',03 14:13   
אני מאמין שמוריס התכוון לאופציית הSTANDALONE של ה002 שקיימת ומאפשרת למערכת להיות מיקסר של 8 ערוצים. (ללא קשר למחשב).

זה אמור לעבוד אבל למיטב זכרוני רק הכ/י אנלוגיות. הדיגיטליות לא מתפקדות במצב הזה אם אני זוכר נכון.
  maurice  
הודעה פורסם: שני 29 ספט',03 00:22   
Rock_Artist :
אני מאמין שמוריס התכוון לאופציית הSTANDALONE של ה002 שקיימת ומאפשרת למערכת להיות מיקסר של 8 ערוצים. (ללא קשר למחשב).

זה אמור לעבוד אבל למיטב זכרוני רק הכ/י אנלוגיות. הדיגיטליות לא מתפקדות במצב הזה אם אני זוכר נכון.

לא רציתי להגיב לפני בדיקה. ובכן זה עובד #clap , גם הדיגיטליות וגם האנלוגיות.
רק לידיעה!

מוריס
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מש' אביד- AVID

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון