תפריט
שלום אורח ::: Fri, 18 Oct 2019, 11:47
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

EWI - שלט כלי נשיפה מ-AKAI

Friday, 16-09-11, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: כלי נגינה והפקה
EWI הינו ללא ספק אחד השלטים הייחודיים שיצא אי פעם. משמש כשלט כלי נשיפה בעל יכולות ביצועיות מרשימות, הוא סלל את הדרך לחופש הנגינה והיצירה של נגני כלי נשיפה בדור החדש. הומצא בידי Nyle Steiner ומיוצר ע"י AKAI, הדגמים הראשונים היו בנויים משני חלקים, השלט וסינתסייזר.
Akai EWI 4000sהדגם המודרני העכשווי, EWI4000S, משלב את שניהם בכלי אחד, כאשר הסינתי מצוי בחלקו התחתון של השלט. מערכת שסתומים אלקטרוניים (EVI) המתאימה לנגני כלי נשיפה מתכת, עם רגישות למגע וגלגליות אוקטבות מעניקים תגובה נפלאה בנגינה, ממש כמו בכלי נשיפה, וניתן להתאים מערכת אצבוע של חליל, אבוב ועוד.
שלט הנשיפה עצמו כולל יחידת פה עם חיישנים ללחץ אוויר (ווליום) ולחץ שפתיים (ויברטו) מה שמעניק דינמיקה רחבה, ומיקום האצבעות מזוהה באמצעות מוליך ייחודי, תכונה המאפשרת תנועה מהירה ביותר של האצבעות. מכאן המכשיר מעביר את הנתונים לסינתסייזר, אם חיצוני או מובנה, ורצוי כזה שיודע לתפקד תחת נתוני כלי נשיפה באותנטיות רבה, או למחשב אישי לצרכיי הקלטה.

ה-EWI4000S כולל בתוכו מודול סאונד עם הדמיה אנלוגית וגם ממשק מידי לחיבור לסינתי חיצוני, ומכאן גם האפשרות לשימוש במידי אלחוטי למקסימום ניידות על הבמה ללא חוטים. בדגם הנוכחי, מלבד שפע הצלילים, גם 4 אפקטים, ביניהם ריוורב, דיליי, קורוס, ופלנג', ואלה נשלטים במלואם מתוך הכלי. יתרון נוסף הוא האי תלות בחיבור חשמל ובמגבר, וזאת הודות לאפשרות פעולה על סוללות (כ-9 שעות) וקיומה של יציאת אזניות, מה שמאפשר נגינה בכל מצב, כולל בשעות המאוחרות של הלילה.
מדובר ללא ספק באחד הקונטרולרים המגוונים שיש, המציע יתרונות מוזיקליים וביצועיים ברמה גבוהה. השילוב עם הכלים הקלסיים, המנעד המלודי הרחב 8 אוקטבות, והטווח הדינמי הגדול, מעניקים חופש רב לביטוי רעיוני וסגנוני כאחד של הנגן.       הדגמות צלילים

EWI USB ה-EWI USB הוא הדגם הפחות יקר ותוכנן עבור הנכנסים לתחום שאינם זקוקים לכל התכונות המקצועיות יותר של ה-4000, את נתוני הביצוע הוא שולח באמצעות ממשק USB (כנתוני מידי), הוא אינו מכיל מודול סאונד,  ומאפשר להשתמש בכל מודול סאונד אחר כאשר התוכנה Aria Player המצורפת נוצרה במיוחד עבורו ודרכה משתמשים, עם יכולות ביצוע והבעה מרשימות וקשת רחבה של סאונדים מוכנים, ביניהם כלי תזמורת רבים, הרכבי ג'אז וסינתים מתוך ספריית Garritan הידועה בראליסטיות שלה.
דגם זה מציע מצבי אצבוע רבים, כולל סקסופון, EWI מסורתי, חליל, אבוב ובראס, כך שהוא מתאים לכל רמה, מתלמיד ועד נגן מקצועי. בנוסף, את הפיה ניתן לפרק ולנקות, גם במדיח.
על הנגינה ב-ewi והיתרונות המוסיקליים הרבים שלו, ניתן ללמוד מרשמיו של אלי בנאקוט סקספוניסט ונגן EWI וותיק, אשר גם ינחה כתת אמן בנושא בסניפי חלילית ביפו ובחיפה: "לאחרונה נכנסתי לפרויקט נגינה בשיתוף עם תזמורת הסימפונייטה באר שבע. הפרויקט הזה מוציא החוצה את היתרונות הרבים שיש לכלי המדהים הזה, השילוב עם הכלים הקלסיים, המנעד המלודי העצום-8 אוקטבות, והמנעד הדינמי הרחב, נותנים לי חופש רב לביטוי רעיוני וסגנוני כאחד. את הכלי הזה הכרתי, כמו כל סקספוניסט אחר, דרך נגינתו המופלאה של מייקל ברקר, והפרויקט המשמעותי הראשון היה עם נגן העוד והכינור יאיר דלאל."
 • תיאוריה
  אתר גיטרה חדש
  gil60c: אני לא בטוח אם זה הפורום המתאים. אם לא אשמח אם תעבירו את ההודעה למקום הנכון. הכל אודות גיטרה. שעורי גיטרה,לימודי תאוריה, לשרשור המלא אחרון
 • חדשות - NEWS
  RE: המאק פרו החדש - האם הוא רלוונטי לאודיו
  acidhead: איזה בנאדם מעצבן לשרשור המלא אחרון
 • הגברת ותאורת מופעים - PA
  RE: רעש עבודה במערכת קבע
  maoz: סבבה,תודה רבה. לשרשור המלא אחרון
 • אקוסטיקה, סביבת עבודה
  צמר אקוסטי
  HotSpot: היי חברים, בניתי ״כלוב״ למלכודת באס מסוג Rectangular Suprchunks (למה מרובע? הרבה סיבות טובות ואפשרות שלי מבחינת מקום...) ב לשרשור המלא אחרון
 • /* פרסום היה כאן */