תפריט
שלום אורח ::: Mon, 14 Oct 2019, 13:39
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

MA-200 - מיקרופון קונדנסר שפופרתי מ-Mojave Audio

Tuesday, 07-02-12, 00:00, מקור: joav ::: ::: נושא: אולפן והפקה
Mojave Microphonesה-MA-200 הינו מיקרופון קונדנסר מבוסס שפופרת ובעל דיאפרגמה רחבה, המציע מרקם קליטה כיווני. חבר במשפחת המיקרופונים המהוללת של David Royer, הוא מעניק חום ונוכחות מלאה בלכידת שירה וכלי נגינה, ללא תופעות לוואי שכה אופיניות כיום לקונדנסרים מודרניים המציגים חדות-יתר על סף עיוות בתחום הגבוה.
עושה שימוש בקפסולה בעובי 3 מיקרון, נבחרת ידנית בקפידה ומעבירה דקויות סאונד ברמה גבוהה, עם דיאפרגמה "1 מצופה זהב, שנאי אודיו איכותי מחברת Jensen  ושפופרות JAN 5840 ברמה צבאית, ה-MA-200 מציב ביצועים המזכירים כמה מהמיקרופונים הקלאסיים הטובים והאהובים שהכרנו, אך אינו מנסה להיות חיקוי אלא עיצוב חדש העומד בפני עצמו.
ספק הכוח הנלווה ניתן למיתוג ולהתאמה לרשת החשמל, וכל מכלול של מיקרופון, ספק כוח וכבל, נבחן היטב במעבדות כדי לוודא שהנתונים עומדים בתכונות המוכרזות ולאחר מכן נארז יחד עם בולם זעזועים תואם בתוך קופסה כפולה להגנה מרבית.

דייב רוייר הגדיר את הייעד התכנוני ל MA200 כמיקרופון המיועד להציע סאונד קצה עליון, שיכול לפעול היטב בכל מערך הקלטה, שמסוגל להפיק תוצאה איכותית כשהוא מצוות לכל פרה אמפ (כן, גם לזה של כרטיס קול!) - במחיר נגיש.

ממברנה גדולה, אלקטרוניקה מדוייקת, שפופרת JAN5840, ושנאי מוצא איכותי מאד עושים את העבודה. ספק הכוח של המיקרופון מתוכנן כיחידה עצמאית שעושה את רוב המאמץ החשמלי ובכך מאפשר גם לפרה אמפ חלש יחס להשמע במיטבו.
 
עם נתיב אות נקי למהדרין ותחום היענות של 20 עד 20 אלף הרץ, המיקרופון להיט באולפני הקלטה עסוקים, חלקם טוענים שהוא נשמע מעולה על כל קדם-מגבר שלא יהיה, ומעולה להקלטות שירה עם סאונד ברור, טבעי, שאינו מתיש את הזמר, דיבוב ושידור, להקלטת כלים אקוסטיים ביניהם גיטרות אקוסטיות - ביחוד במיקום מעל החיבור בין הצוואר לגוף - ופסנתרים, OH לקליטה עלית של מערכת תופים, הקלטות תזמורת ומקהלות, והוא מוצע במחיר אטרקטיבי ובחבילה הכוללת מזוודה, כבל, שוק מאונט ומחזיקה כבל - מה שמעניק לו יחס עלות לשימושיות ותוצאה גבוה בהחלט, ביחוד אם מקליטים הרבה כלים אקוסטיים/שירה והתקציב לא גבוה.
סקירות :: דוגמאות סאונד [בצד ימין] :: טיפים בהקלטות  :: חוברת הפעלה
 • חדשות - NEWS
  RE: המאק פרו החדש - האם הוא רלוונטי לאודיו
  acidhead: איזה בנאדם מעצבן לשרשור המלא אחרון
 • הגברת ותאורת מופעים - PA
  RE: רעש עבודה במערכת קבע
  maoz: סבבה,תודה רבה. לשרשור המלא אחרון
 • אקוסטיקה, סביבת עבודה
  צמר אקוסטי
  HotSpot: היי חברים, בניתי ״כלוב״ למלכודת באס מסוג Rectangular Suprchunks (למה מרובע? הרבה סיבות טובות ואפשרות שלי מבחינת מקום...) ב לשרשור המלא אחרון
 • חובת קריאה לכל משתמש
  RE: כימיקל רעיל בסט תופים אלקטרוניים
  acidhead: יש איזה חוק בקליפורניה שמחייב התייחסות קפדנית ע"י היצרנים - כנראה בכדי לעודד אותם למצוא חלופות לחומרים מזהמים\מסוכנים לשרשור המלא אחרון
 • /* פרסום היה כאן */