תפריט
שלום אורח ::: Thu, 04 Mar 2021, 11:44
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

GLD - מערכת מיקס דיגיטלית למופעים מ-Allen & Heath

Thursday, 19-04-12, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: הגברת קול, DJ
ה-GLD הינה מערכת מיקסים דיגיטלית שלמה,  ידידותית למשתמש, אשר באה להקל על המורכבות שבשימוש עם מיקסרים דיגיטליים המוכרים. היא עתירת תכונות ומציעה יכולות שדרוג, מבוססת על הקונספט הפופולרי של סדרת iLive היוקרתית, ומוצעת במחיר תחרותי למדי, ולא פלא שהמשלוח הראשון לארץ נחטף כולו לקראת אירועי העצמאות.
GLD_System
עם טכנולוגיה דיגיטלית מתקדמת בשילוב הפעלה אנלוגית קלה, מערכת GLD 32 בסיסית מציעה 28 כניסות מיקרופון XLR עם עזרי הרחבה לשילוב מהיר, מה שמאפשר הרחבת המערכת עד ל-48 ערוצים. בלב המערכת נמצא המיקסר GLD-80, המעניק עיבוד ל-48 ערוצים, 8 חזרות אפקטים בסטריאו המוזנות עם מעבדי אפקטים מהסוג שב-iLive , כמו גם 30 נתיבים ניתנים להגדרה, 20 ערוצי עיבוד למיקס ומנוע DSP המאפשר את כל הכוח הזה ללא פשרות.

GLD-80 מציגה שליטת עיבוד בסגנון אנלוגי, מלווה במסך מגע "8.4 ותכונת גרור-והשלך המאפשרת הצבת כניסות וניתוב מיקסים לרצועות פיידרים. קיימות 20 רצועות כאלה ב-4 שכבות, כל אחת עם פיידר ממונע, צג LCD ערוצי המאפשר מתן כינוי וצבע זיהוי לערוץ, ובנוסף מקודד סיבובי לגישה ישירה עבור רגישות הגברת כניסה, צידוד ושליחות.

המיקסר עצמו מתחבר לזיווד כניסות/יציאות מרוחק ובהתאם לדרישות, 28, 36 או 48 כניסות מיקרופון. מכלול AR2412  (המציג 24 כניסות, 12 יציאות - XLR) ושתי הרחבות מסוג AR84 (שמונה כניסות ו-4 יציאות - XLR) ניתנים לחיבור במרחק של 120 מטר מהמיקסר באמצעות כבל רשת CAT5 ובשימוש הפרוטוקול dSNAKE  של A&H. פרוטוקול חכם זה מאפשר שליטה על קדם מגברי המיקרופון המרוחקים (על הבמה לדוגמה), והם עצמם ניתנים לשימור קונפיגורציה בזכרון. בנוסף, ה-AR2412  כולל חיבור למערכות מוניטור אישיות.  הכניסות והיציאות הממוקמות במיקסר מכילות 4 חיבורי XLR, ארבעה חיבורי RCA, שתי יציאות RCA ויציאה דיגיטלית בפורמט SPDIF ו-AES3.

GLD Touchscreenמסך המגע הצבעוני מכיל מקלדת מסך ומקודדי נתונים לגישה אינטואיטיבית לכל הפונקציות והפרמטרים. באמצעות שליטה שכבתית ניתנת גישה ל-80 ערוצי מיקסר, והמשתמש יכול לתכנן את המיקסר שלו בסידור קל, עם כינויים וצבעים לזיהוי מהיר ומידע רלבנטי למצב המיקס בכל רגע נתון. בתוך הערוץ ה-GLD מעניקה יכולות שליטה על קדם המגבר, מסנן נמוכים, גייט, איקיו פרמטרי וקומפרסיה - כולל ספריה לאמולציה של מכשירים קלאסיים בתעשייה. בחרת ערוץ, ומערכת שליטת העיבוד עוברת אליו, וזאת עם חיווי ברור של הקביעות ושליטה בסגנון מיקסר אנלוגי.

תכונה שימושית ביותר היא היכולת של ה-GLD  להקליט ולהשמיע חומר סטריאופוני מתוך מפתח-זכרון USB, ולרשות המשתמש אופציות הרחבה לפרוטוקולים נוספים להקלטה/השמעה רב ערוצית, פיצול מיקסר קהל/מוניטור וחיבור למערכות iLive  של החברה, והכל במהירות ובקלות באמצעות חיבורים וירטואליים.
טכנאים הבאים מתחום האנלוג, כמו אלה שנולדו לתחום הדיגיטל וגם מתחילים, ירגישו מיד בבית עם מערכת ה-GLD וזאת הודות לשליטה בעלת משוב אמת (WYSIWYG) וממשק מסך-מגע אינטואיטיבי. לא רק, התצורה והתצוגה ניתנים להתאמה אישית במהירות ובקלות, כך שהממשק משקף בצורה ברורה את היישום שלך.
כמצופה מחברה כמו Allen & Heath גם איכויות האודיו של ה-GLD גבוהות במיוחד. עם קדם מגברי מיקרופון קצה-עליון, עיבוד בשיהוי נמוך וכוח של DSP להענקת היכולות הנדרשות במיקסר מופעים בלתי מתפשר.

 • כלים וירטואליים, פלאגים - VST/i
  מערכות כריזה
  dxiong80: היי שלום לכולם , אני מנהלת בית ספר ומעוניינת בחוות דעת על רמקול שופר שראיתי באינטרנט : קישור אשמח לתגובות . לשרשור המלא אחרון
 • SoundBoard - סאונד מקצועי
  RE: בעיות במיקס מונו
  yonatanstn: אבדוק את ה Auto align. אשמח לשלוח דוגמה או ערוצים. אעלה קישור לדרייב בהמשך. תודה! לשרשור המלא אחרון
 • אקוסטיקה, סביבת עבודה
  RE: פרקט פולימרי - יכול להוות בעיה אקוסטית? (מבוסס PVC)
  acidhead: לשרשור המלא אחרון
 • קידום עצמי
  Artistic Improvising music zhongruan - ruan relaxing
  chai050: record amateur video of Original musical improvisation on zhongruan - ruan musical instrument in nature player לשרשור המלא אחרון