תפריט
שלום אורח ::: Thu, 02 Apr 2020, 23:01
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

Arturia מחלקת מתנות לרוכשי מקלדת שליטה

Friday, 04-05-12, 00:00, מקור: ::: ::: נושא: תוכנות ותוספים

עדיין לא שנה בשוק וכבר עשו מהפכה של ממש - מקלדות השליטה של Arturia קבעו סטנדרט חדש בשוק, וזאת בכל הקשור למקלדות MIDI המצטיינות בכל פרמטר אפשרי, אם זו איכות הקלידים שלא היתה מוכרת בתחום, הבניה המסיבית ממתכת ועץ אלון המעניקה את אותה תחושת נגינה ממש כמו בסינטיסיזר אנלוגי, וכמובן תוכנת הפלגאין הענקית המצורפת לכל מקלדת בסדרה והופכת את הקניה למשתלמת ביותר.

כעת ארטוריה יוצאת במבצע שלא משאיר הרבה מקום להיסוסים; רוכשים אחת ממקלדות השליטה של ארטוריה בחודשיים הקרובים או את הספארק, ומקבלים במתנה את הסינטיסייזרים מבוססי תוכנה של החברה. לא דמו, לא "לייט" - גרסה מלאה לגמרי, כל כלי בשווי של כ-1000 ש"ח...

מדובר ב-8 כלי VST מהסוג המשובח ביותר - אמולציה של כלי וינטאג' אגדתיים המעשירים כל הפקה עם קשת ענקית של סאונדים שרובם נוצרו בשיתוף פעולה עם יצרני הכלי האגדי המקורי. עם דיוק רב בפרמטרים של  מרכיבי הסאונד, מודולציות וכלי סינתזה, בתוספת יכולות טכנולוגיות מתקדמות.

בין הכלים אנו מוצאים את ה-SEM של  -Oberheim אחד הסינתים המונופונים המוזיקליים בעולם, כעת בשילוב טכנולוגית האמולציה TAE הייחודית לארטוריה, המציגה רפליקה מדויקת של מכשירים מהעבר. כמו כן ה-Minimoog V המדמה בצורה מדויקת את הסינטיסייזר המפורסם ביותר בעולם עליו כמעט כל סינטי מונופוני מבוסס, ה-Minimoog Model-D (הגרסה המקורית משנת 73). ארטוריה שיתפו פעולה עם בוב מוג ביצירת הכלי והוסיפו מגוון שיפורים כמו אפקטים מובנים, מגוון מודולציות משוכללות, פוליפוניה ועוד..

ה-CS-80 V מדמה היטב את ה-CS-80 של ימהאה, הנחשב לסינטיסייזר הפוליפוני האולטימטיבי בשנות ה- 70. הוא מכיל את כל הפרמטרים במנוע הסינתזה, ומציע מסאונדים גדולים ושמנים ועד לפאדים החלליים המפורסמים. כעת עם מגוון תוספות שלוקחות אותו רחוק יותר מתמיד.

ה-ARP2600 V מדמה את ה-ARP החייתי אשר נחשב עד היום לאחד מאבני הדרך בתחום, וכאן הוא מופיע עם הסיקוונסר ומערך האפקטים המקוריים.

ה-Moog Modular V, גם בשיתוף פעולה עם בוב מוג, הינה המערכת המודולרית שהיא חלומו של כל מסנתז, עם הסאונד והאופי המקורי ומערך הסינתזה המפורט ביותר מ-Arturia. כל הרכיבים המקוריים והאופציונאלים מהכלי המקורי הוטמעו בתצורת התוכנה עם דיוק חסר תקדים למקור, כזה הפותח כיוונים חדשים שלא היו אפשריים בדגם המקורי.

אחת האגדות הוא לא אחר מאשר הפרופט. ה-Prophet V הוא שילוב של שני סינתסייזרים מחברת Sequential Circuits, הפרופט-5 והפרופט VS - שניהם נחשבים למבוקשים גם כיום, עם סאונד עוצמתי שהוטמע בכל כך הרבה להיטים ב-30 השנים האחרונות, וזאת עם גמישות מדהימה בפני עצמה.

אי אפשר שלא להזכיר את ה- Jupiter-8V המבוסס על אחד הסינתים האנלוגיים המפורסמים והטובים בעולם מחברת Roland. הוא נחשב כבעל הסאונד המוזיקלי ביותר, עם חום ונפח המעניקים גוון מקצועי לכל הפקה.

לקינוח ראוי לציין את ה- Spark VDM המציע סאונד של 30 מכונות התופים הפופולריות בעולם והכל בפלאג אחד נאמן למקור, בתוך מגרש המשחקים של תוכנת ה-Spark. עם סיקוונסר-פסיעה התומך בהקלטת מודולציות בקלות, מיקסר אולפני עם 14 סוגי אפקטים באיכות גבוהה, פילטר עם רזוננס על כל הצליל, פד X/Y, לופר משוכלל, Shuffle ועוד תכונות ההופכות את הכל להרבה יותר מעניין ואידיאלי להופעות לייב.

כאמור, הכלים האלה ניתנים כעת במתנה לכל רוכש של מקלדת ארטוריה (בהתאם לכל הצעה במבצע). התוכנות מגיעות בגרסאות המלאות והעדכניות ביותר. הן פועלות כפלאג-אין בכל תוכנה כמו Cubase, Logic, Ableton, Pro-tools, FL-Studio וגם פועלות ככלי עצמאי על PC או Mac, כולל עדכונים חינם, תמיכה מלאה והשירות בעל המוניטין של פאנקי.

 • מחשבים - תוכנה ואינטרנט
  RE: שאלה בסיסית בנושא מהירות אינטרנט
  חזי ח: מדוע יש צורך בהגבלת שידור אלחוטי ? בראוטר ? מה זה תורם ? לשרשור המלא אחרון
 • בריאות
  הערות חשובות בגלל המצב
  mixtrim: ההודעה לא ממש קשורה לנושאי הפורום אך בגלל המצב אני חושב שכדאי להעלות כמה נקודות שלא כל אחד חושב עליהם או על חלקם במאבק בהתפשטות הוי לשרשור המלא אחרון
 • אקוסטיקה, סביבת עבודה
  אקוסטיקה לממד - אחרי מדידות
  TheMan: היי לכולם, לא מזמן קניתי מוניטורים ואני מעוניין לעשות את האקוסטיקה בעצמי. לגבי הדהוד החדר אני יודע מה לעשות(אני חושב) לשרשור המלא אחרון
 • קידום עצמי
  קאבר חדש שלי ושל אשתי לכבוד יום נישואין שנה. נשמח לחוות דעת!
  neorie: הי חברים, משתף אתכם בקאבר חדש שלי ושל אישתי "יצחק ורבקה" - ישי ריבו נשמח לחוות דעת..! תודה לכולם! אודיו- שירה, כלים לשרשור המלא אחרון