תפריט
שלום אורח ::: Thu, 02 Dec 2021, 06:18
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

SC3900 - נגן מדיה מתקדם ביותר/קונטרולר מ-Denon DJ

Tuesday, 29-05-12, 09:21, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: הגברת קול, DJ
תחום ה-DJ sc3000עבר לתקופה חדשה עם האבולוציה של מדיה דיגיטלית. בעולם שבו שלט הוויניל ולאחריו ה-CD וכעת USB והזרמת מדיה, הגיע הזמן לעשות מהפיכה בתא התקליטן עם האפשרות להחליט מתי שרוצים לנגן דרך פטיפון, תוכנה בשילוב פטיפון או כשלט CDJ. כאן מגיעה גמישותו של ה-SC3000 המעניק חופש בחירה מלא לביצועי ה-DJ, לסגנונו ולסוג הקהל.

ה-SC3900 הינו פטיפון דיגיטלי ושלט מדיה המציע צלחת "9 אקטיבית בשימוש עם מנגנון חדיש ביותר הכולל הנעה ישירה בעלת מומנט גבוה, המשקפת בנאמנות את התחושה של וויניל, ןזאת עם אפשרות בחירה של CD, ממשק USB, תוכנה או אפילו שרת מדיה מקוון, כמקורות ערוצי ההשמעה. מדובר בטווח שימושים רחב ביותר, בעוד התוכנה מוסיפה תמיכת מחשב לחומרה החדשנית, אופציות שיתוף ושליטה אלחוטית באמצעות  iPad.

אפשרויות השימוש רבות, ביניהן השמעה של קבצים ישירות מהמחשב המחובר וזאת באמצעות שרת המדיה Engine  (תוכנת ניהול מוסיקה המצורפת למכשיר); תקלוט עם וויניל דיגיטלי ללא צורך בשימוש CD שליטה; השמעה מתוך התקן USB ("מפתח" או כונן) עם קבצים המשותפים לעוד שלש יחידות ושליטת ספריה באמצעות אייפאד; שלט MIDI עם כל תוכנת DJ סטנדרטית; ונגן CD כמובן.

תוכנת Engine בשילוב עם המכשיר מציעים פתרון תקליטנות חדש לגמרי. DJ רבים עושים שימוש בתזרים עבודה הכולל הכנת החומר, קיו, לופים, תגים ורשימות השמעה לתוך USB ואז השמעת ההפקה במועדון. רבים אימצו דרך זו, בייחוד הוותיקים שהורגלו לדרכים מסורתיות. אולם, עבור התקליטן הדיגיטלי החדש, הרגיל למסך במטרה להשתמש בפונקציות נוספות, השיטה הרגילה של הכנה מראש ואז השמעה מ-USB עשוייה להיות מגבילה ביותר, שלא לדבר על האיטיות בהפקה שכזו. מערכת Engine החדשה הינה מהירה ויעילה ביותר, אפילו על מחשבים שאינם מיועדים לעבודות אודיו מאומצות.
אכן, ניתן לתקלט באמצעות מחשב נייד מחובר בשימוש ישיר עם התוכנה, כאשר זו עושה שימוש מרבי ב-SC3900 לביצוע פעולות נמרצות, כך שהמחשב הנייד נשאר עם פחות עבודה ומאמץ, והעבודה הרבה יותר חלקה. זו תכונה שאף תוכנת DJ מסוגלת לבצע כיום בשילוב עם חומרה, ומעניין להיווכח כיצד העומס הזה מחולק בין המחשב ל-3900 וכמה שיפור מושג עקב כך.

גם היכולת להשתמש באייפאד שונה מהרגיל. גרסת ה-iPad  של התוכנה הינה אלחוטית ופועלת ברשת לצורך ניהול מוסיקה מושלם ונייד, עם יכולת לשלוט על קיו, ניהול, והשמעת מוסיקה, לרוחב נגני דנון בצורה אלחוטית.
התקליטן מכוסה למקרה של נפילת הרשת מכל סיבה שהיא, והאייפאד משמש כמסך גדול ואינטראקטיבי (בטח שמעל כל אלה הקיימים בנגני מדיה) וכשלט רחוק כמובן.

 Denon מצליחה כאן לתת מענה כל-יכול לתקליטן הדיגיטלי. ניתן להשתמש במכשיר עם תוכנת התקלוט או ה-DVS האהובה, וזאת ללא צורך בקוד-זמן, עם הכנה מראש של סטים על התקן USB בצורה המסורתית, ספריות על כונן, מוסיקה הקיימת במחשב (עם ה-Engine) ואפילו עם האייפאד משולב עם USB, מה שנחשב הטוב בכל העולמות.

ה-SC3900 מגיע עם תכונות רבות נוספות, כמו פונקצית לינק לשיתוף התקני USB וחיפוש קבצים על כמה מכשירים, תאימות למק/פיסי, מעבר חלק בין מקורות מדיה שונים, מצב וויניל-אמיתי עם שליטת התחלה/עצירה ניתנים לכיון, פונקציות שלט מידי מובנות, ממשק אודיו USB מובנה (תואם ASIO ו-CORE), מצב כלאיים MIDI/DVS, תמיכה בתקליטורים מסוג CD-DA, CD-ROM והשמעה מזכרונות USB (קבצי AAC, AIFF, MP3, WAV), ממירי קצה 24 ביט של Burr Brown לאיכות אודיו גבוהה, כפתורי השמעה וקיו מעוצבים לתחושה טובה יותר, נישת USB עליונה לנגישות מהירה, פעולות חיפוש וקפיצה מהירות, 4 לחצני Hot Cue (שמונה במצב מידי), פונקציות לופ אוטומטי/ידני, אפקט דאמפ ורברס, רזולוצית פיץ' עמוקה, חיווי סטרוב, מונה BPM ארבעה מצבים (אטומטי, ידני, תיפוף, קריאה מהקובץ), סינכרון BPM, כיפוף פיץ' 3 מצבים, יציאה דיגיטלית והטענת CD מהירה בחזית.
 • כלי נגינה - כללי
  הזמנה מחול
  Basskiks: ערב טוב אני מעוניין להזמין מחול מסוויץ או טומאן ציוד יש למישהו ידע בחניות הללו? לא יודע אם זה המקום הנכון לרשום פשוט לא לשרשור המלא אחרון
 • קידום עצמי
  אלתור מוסיקלי על 2 - כלי נגינה יחד
  chai050: אלתור מוסיקלי על 2 כלי נגינה סיניים - בטבע ה ג'ונגל חג שמח לשרשור המלא אחרון
 • פלגינים חינמיים מומלצים
  RE: Baby Audio...Adult Result (סדרת החינמים של BABY Audio)
  DrDataMiner: סתם תוספת קטנה, לחג-פשיטת הרגל להמונים (Black Friday) : החברה מציעה - בשיתוף עם אתר Bedroom Producers Blog - את הקומפרסור לשרשור המלא אחרון
 • כרטיסי אודיו כללי - Audio Cards
  RE: עזרה בבחירת כרטיס קול
  yonatanstn: חברים תודה רבה על כל התגובות והעזרה מעריך שהקדשתם מזמנכם גם לפרט ולהסביר יותר לעומק! אבדוק את הדברים. תודה לשרשור המלא אחרון