תפריט
שלום אורח ::: Wed, 08 Apr 2020, 12:38
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

PRE-73 Mk2 - קדם מגבר וינטאג' מ-Golden Age

Wednesday, 06-06-12, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: אולפן והפקה
ה-PRE-73 Mk2  הינו קדם מגבר מיקרופון חד-ערוצי, כלכלי במיוחד מבחינת מחיר והראשון בשוק להציג מסלול אות הבנוי על טהרת הרכיבים הנפרדים (כמו נגדים, קבלים וטרנזיסטורים) ושלשה שנאי אודיו  שיוטבו והןתאמו במיוחד למיקומם במעגל: כניסות המיקרופון, הכלי והיציאה.
 PRE-73 Mk2
 
 מדובר במעגל זהה לזה הקיים בדגם הקלאסי Neve 1073 ועם אופי סאונד תואם; חם, פאנצ'י מתוק לאוזניים ומאוד מוסיקלי, הסאונד הקלאסי שכיכב באינספור הקלטות לאורך השנים, מהסוג המגוון שעובד היטב על רוב מקורות הצליל והסגנונות המוסיקליים.
 
 זה לא סוד שכלים אשר יוצרו טרום עידן המעגלים המשולבים מפיקים סאונד מחמיא ונעים יותר לאוזן, ולא פלא שקיימים בשוק דגמים רבים המשכפלים את התכנון הקלאסי, לרוב יקרים מאוד, ואילו הדגמים המקוריים שעוד ניתן למצוא כיד שניה דורשים ממון כדי לרכשם. כעת מגיע  ה-PRE-73 MKII עם מעגל זהה אך בתג מחיר זמין לכולם.
 
 בגרסה Mk2  מציג הפראמפ הגבר מירבי של 80 דיבי בכניסת המיקרופון, טווח רגישות ההגברה בכניסת הכלי נעה מ-20- ועד 10+ דיבי, וקיימת גם כניסה עבור כלים בעלי עכבה גבוהה. הוא מושלם עבור רוב ההקלטות שנדרשים אליהן ולא משנה באיזה סוג מיקרופון משתמשים (כולל מיקרופון סרט - ריבון פסיבי),  סינתיסייזר, גיטרה חשמלית או בס.
 
 עכבת הכניסה של המיקרופון ניתנת למיתוג בין 300 ל-1200 אוהם, מה שמשפיע על הצבע של רוב המיקרופונים, ומכאן שמדובר בגיוון עצום מבחינת כלי עבודה, וזאת בנוסף למתג היפוך מופע וחיווי אות עם LED ארבע דרגות.
 שלט היציאה מאפשר לכייל בצורה מדויקת את העוצמה ועוזר גם לצרכי העמסת הדרגה הראשית, וזאת כדי להשיג אופי ייחודי ועשיר, תוך הנמכת האות האות לקראת היציאה.
 
 ה-Mk2 מכיל בנוסף גם כניסת השחלה (אינסרט) מאחור, וזאת לחיבור מכשירים נוספים כמו ה-GAP EQ-73 החדש  של החברה (איקיו 3 אפיקים קלאסי). בדגם זה אף הוסיפו נגד סיומת עומס 600 אוהם למיתוג בספק הכוח, מתג ההגברה שופר, ורמת הרעש בהגברה מסיבית הונחתה עוד יותר באמצעות ספק כוח משופר. כמובן שקיים מתח פאנטום עבור מיקרופון קונדנסר, ולרשות המשתמש מחברי קומבו המאפשרים שימוש בפלג XLR או TRS לבחירה, וספק הכוח הינו חיצוני למקסימום שקט ומינימום השראה על מעגלי האודיו.  סקירה ב-SOS
 • קידום עצמי
  RE: קאבר חדש שלי ושל אשתי לכבוד יום נישואין שנה. נשמח לחוות דעת!
  liorp: מקסים לשרשור המלא אחרון
 • ציוד היקפי
  RE: ממשק אודיו מומלץ שניתן להשאירו מחובר לחשמל
  mixtrim: שלחתי בפרטי תודה. לשרשור המלא אחרון
 • מחשבים - מפרטי מחשב
  RE: עזרה בבחירת מחשב נייד
  sigalgoldsobel: תודה! לשרשור המלא אחרון
 • DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  RE: איך (לא) לשרוף רמקול..
  nimrod: בבקשה: :) לשרשור המלא אחרון