תפריט
שלום אורח ::: Fri, 01 Jul 2022, 07:12
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

קומפרסור אופטי, קדם מגבר ואיקיו שפופרות למארז 500 מ-Crane Song

Sunday, 08-03-15, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: אולפן והפקה

Crane Song מציגה את מעבדי האודיו השפופרתיים לסדרת מארזי 500, ביניהם קומפרסור, איקיו וקדם מגבר, המציעים סאונד אנלוגי קלאסי בעל צבע המחמיא לכל מקור קול.

כמצופה מCrane Song שידועה בכלי ההעשרה הרמונית פורצי דרך, כל המעבדים בסדרה כוללים אפשרויות שליטת גוון שימושיות ביותר .


Crane Song Falcon 500 Series Tube Compressorה-FALCON הינו קומפרסור שפופרות קומפקטי מגוון בצורה בלתי רגילה, וזאת בזכות השליטה שהוא מעניק למשתמש על פרמטרים כמו הצבע, שקיפות, חום ודחיסה מקבילית.

עם 3 קביעות התקף ו-3 קביעות שחרור, אפשרות תגובה חריפה או רכה לתהליך הדחיסה או הלימיטר, שני נתיבי אות בעלי סאונד שונה, מיקס בין המקור לסאונד בדחיסה מקבילה, ויכולת קישור לעבודה משורשרת או סטריאופונית.

לראשונה מוצע נתיב אות בעל צבע וסאונד שונים לבחירה, ותהליך זה נעשה באמצעות מיתוג מתוחכם של פידבק במעגל. זאת, בנוסף לאיכות הדחיסה המקנה אופי הדומה מאוד לדחיסה אופטית, מה שמאפשר לתפור סאונד וינטאג' מצד אחד, או סאונד נקי ומודרני עם אופי של קומפרסור אופטי טהור. השימוש קל והתוצאה מאוד מוסיקלית בתגובה.

השימוש באופצית הקישור (link) מקנה ליחידת המסטר את השליטה על הפונקציות של היחידה הקשורה, להוציא פיצוי הגברה והמיקס בין יבש למעובד. ראוי לציין שמצב זה מעולה גם למערכת 5.1.

עם חיווי VU קלאסי ה-Falcon משלב את יכולות הדחיסה והלימיטר האופטי עם יכולות צביעה ומיקס מרתקות.
 

ה-Syren  יכול לשמש כקדם מגבר האוליטימטיבי באולפן, עם סאונד פתוח ובעל שליטה מצוינת על הנוכחות, הצבע והדרייב של שירה וכלי נגינה, מאופי נקי ופתוח לזה הצבוע ומועשר בחום.

מדובר בקדם מגבר שפופרות בעל שתי דרגות הגברה, מתג לבחירת צבע, כניסת DI לחיבור כלי נגינה ישירות, מסנן תדרים נמוכים מטרידים ומתג היפוך מופע.
בנוסף הוא מציע מתח פאנטום 48 וולט מלא לחיבור מיקרופון קונדנסר, והנחתת רגישות כניסה עם פד 15/25 דיבי.

למחפשים גמישות רבה בהקלטה, וקדם מגבר עם רגישות גבוהה אך עדיין שקט, ה-Syren שימושי ביותר.
עם צליל 'מנורות' קלאסי, הוא מציע מתג לבחירת סאונד פתוח, רחב ומלוא התחום, ודרגת הגברה כפולה המאפשרת להגיע לאפקט אוברדרייב אמיתי.

בנוסף הוא יכול לחסוך קופסת חיבור ישיר (DI) כך שניתן לחבר אליו ישירות ומהחזית כלי נגינה (גיטרה וכדומה) בהתאמה מלאה לעכבה ועומס כניסה.

מעולה כקדם מגבר מרכזי באולפן, היכן שניתן להפיק סאונד טהור או שפופרתי קלאסי, עם יכולות צביעה גמישות מהסוג הפופולרי והשימושי ביותר בהקלטות.

 

INSIGNA, the third and final edition to Crane Song's 500 tube series debuts in December.

INSIGNA הינו איקיו מבוסס שפופרות לסדרת מארזי 500. מעולה למי שמחפש סאונד של קונסולות וינטאג', עם תגובה מוסיקלית ונעימה לאוזן.
בשימוש עם מעגל טריודה כפול (שפופרת 12AX7), האיקיו מציע 3 אפיקי שליטת-תדר ופילטרים.

מעשית לרשותך שליטה רחבת תחום, כאשר ה-Insigna  מציע מסנן נמוכים 24dB/oct ומסנן גבוהים, כל אחד עם 7 תדרי פעילות לבחירה; התחום הנמוך והגבוה הינם מסננים בעקומת מדף, כל אחד עם 8 תדרים; ותחום האמצע הינו מסוג התבליט ומציע 8 תדרים לבחירה.

תוצאת הסאונד החמה מושגת באמצעות מעגלי חציצה של קבל/נגד בנתיב המשוב של השפופרת, מה שמעניק העשרה הרמונית מוסיקלית על שירה, בס, תופים ועוד.

 

 • כרטיסי אודיו כללי - Audio Cards
  RE: היתיעצות לקניית כרטיס קול
  acidhead: אחלה כרטיס, אם הוא עובד טוב ואין לך צורך במשהו עם יותר כניסות ויציאות לקנות משהו אחר לא יהיה שדרוג, זה נשמע מיותר ואולי רק י לשרשור המלא אחרון
 • אקוסטיקה, סביבת עבודה
  RE: הערכת עלות בידוד אקוסטי לחדר
  tomerak1: קוראים לזה חוק הקריוקי את צריכה להתקשר למשטרה בדרך כלל אם לא מכירים את החוק אבל יש חוק כזה ואם אתה לא מאים על המשטרה שיב לשרשור המלא אחרון
 • תיאוריה
  RE: סיבליוס - איך כותבים פליפ נוט קטן לפני התו הראשי?
  אייל10: קישור לשרשור המלא אחרון
 • SoundBoard - סאונד מקצועי
  RE: עכבה של כבל לעומת משדר אלחוטי
  Ov: אז זהו תסתכל שוב על המוצר ותבין שזה לא כמו המשדר מקלט הישנים המסורבלים שגם צריך חיבור חשמל זה 2 יחידות קטנות שנטענות עם סוללת לשרשור המלא אחרון