תפריט
שלום אורח ::: Wed, 22 Nov 2017, 16:33
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

AEON - מוניטור עלית לטווח בינוני-קצר במחיר שפוי מ-APS

Thursday, 04-02-16, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: אולפן והפקה

התפישה של APS  בעיצוב המוניטור גורסת שהאזנה לפרטים וחשיפת הבעיות לא צריכה לבוא על חשבון ההנאה מהמוסיקה

AEON - מוניטור עלית לטווח בינוני-קצר במחיר שפוי מ-APS

APS היא אחת החברות החדשות המבטיחות ביותר בתחום המוניטורים שקימות היום בשוק. התפיסה של APS בעיצוב המוניטור היא שהאזנה לפרטים וחשיפת הבעיות לא צריכה לבוא על חשבון ההנאה מהמוסיקה, וזו משימה לא פשוטה, אם רוצים שהענות התדרים תהיה שווה לרוחב הספקטרום, אך האזנה ל-AEON מוכיחה שזה אפשרי - פשוט קשה להפסיק את המוסיקה כשעובדים איתם.

עם אלמנט של 8″ הרמקול הזה יורד עד 30Hz ומאפשר עבודה מדויקת על הנמוכים ויחס נכון של הרמוניות בתחום הביניים (Low Mid) לתדר השורש שלהן, ככה נמנעת עבודת ניחוש או צורך לבקרת נמוכים או סאב.

הטוויטר הוא מסוג אריג כיפתי עם גבוהים רכים שאינם מעייפים את האזנים בעבודה ממושכת, אך גם ללא פגיעה בפרטים. תמונת הסטריאו מאפשרת מיקוד לכל כלי ומיקומו, בהפרדה ברורה משאר הכלים שבמיקס.

aps-aeon-3__41235

ה-AEON מציג איכויות של מוניטורים שכמעט לא מוצאים בטווח המחירים הזה. AEON הינו המוניטור הפופולרי והכי מעודכן שיש לחברת APS במשפחת המוניטורים שלה.

הוא מיועד למשתמשים מנוסים כמו טכנאי סאונד, מפיקים ומוזיקאים, ומשמש אותם ככלי מוכח הודות לאיזון בסאונד, התחום הדינמי והפרטים המדויקים בהאזנה.

המוניטור מנצל היטב את הנסיון שיש לחברה בטכנולוגיה, בעיצוב ובייצור של מוניטורים איכותיים, והוא מציג כמה תכונות מענינות כמו שליטת בס ייחודית;
ברוב המוניטורים, אופציה זו הינה בחומרה, ואילו כאן המשתמש יכול לבחור לעקוף תחום במטרה לזכות בהיענות בס מהירה יותר, אידאלי לשימוש עם סאב וופר, כמו הדגם SUB15 (ראו בהמשך).

בנוסף, הגימור המרהיב והביצועים המעולים מעניקים מוניטור עתיר ביצועים במחיר שקשה להתחרות בו בכל הקשור לעלות מול איכות.

AEON מעולה לשדה שמיעה בינוני וקרוב באולפן מקצועי, תחנת רדיו או אולפן ביתי הנפוץ ביותר כיום. הוא מציג פיצול לשני תחומי תדר, מצויד בשני רמקולים (טוויטר ו-וופר), מגיע בשתי אופציות של טוויטר טיטניום או אריג כיפתי, ושני מגברים עצמאיים בכל מוניטור, הממוקמים מאחוריו, כמו גם סדרה של שלטים, חיווי כניסות והגנה.
בהקשר זה, במקום להשתמש בפוטנציומטרים רגילים, השליטה היא באמצעות בורר 8-מצבים, מה שמבטיח חסינות מהשפעה חיצונית ואורך חיים גבוה.

מבנה הארגז הוא בס רפלקס עם איוורור חזיתי, המעניק בס דינמי ואיכותי. קצוות הארגז מעוגלים כדי להפחית את ההחזרים ולשיפור איכות הצליל. הקיר הפנימי, המפריד לגמרי בין האלקטרוניקה לתא הרמקול, משמש בו זמנית כחיזוק מבני ומונע רזוננס של קירות התא.

מערכת המוניטור מכילה כמה אמצעי הגנה כדי למנוע נזק כתוצאה מעומס יתר או הפרעות. הטוויטר מוגן עם מערכת לימיטר אלקטרונית, בעוד המגבר שלו מוגן מחימום יתר, מקצר וזרם יתר, כמו גם ניצוצות בעת כיבוי/הדלקה.

הוופר מוגן בצורה זהה עם מערכת משלו, ובנוסף כולל חיישן תרמי ומוגן באמצעות שלט מגבר שתוכנן במיוחד למטרה. כמו כן המויטור מכיל מיסוך מגנטי למניעת הפרעות למסך או ציוד אחר הנמצא בסמוך, וקיים מתג ניתוק אדמה למניעת לולאות המהום ורעש האופיניות בחיבור מוניטור מוגבר למערכת אודיו ממוחשבת.

ראוי לציין כאן של-APS יש עוד דגמים פופולריים להציע, בהתאם לגודל ולתקציב. ביניהם ה-APS Klasik עם וופר "7 - האח הקטן והצעיר של הAeon, בנוי לפי אותה גישה המבקשת להשיג ניטור מדויק ובלתי סלחני יחד עם חווית האזנה מענגת, הפעם בהתאמה לחללים ותקציב קטנים יותר.

ה-Klasik מפתיע בעקומת היענות התדרים שלו, הוא יורד נמוך מאוד עד 35Hz, שזה לבד הישג בלתי רגיל למוניטור “7, אך חשובה יותר היא רמת הדיוק ומהירות התגובה הגבוהה המאפשרת בסים מהודקים ומפוקסים במיוחד, והטוויטר עשוי טיטניום והוא פתוח מאוד ומאפשר גבוהים מפורטים אך נעימים ולא מעייפים. גם כאן המחיר כמעט בלי סביר, לטובה!

APS מוניטורים של

ה-APS Coax הינו דגם מוניטור קואקסילי קצה עליון. למה זה טוב? ברוב המוניטורים הסטנדרטים יש שני אלמנטים, וופר שמייצר תדרים בתחום ה-Mid וה-Low וטוויטר המיצר את הגבוהים. בין שני האלמנטים הללו יש מרחק מה, גם כאשר יושבים בסביבת עבודה אופטימלית ובמרחק נכון למוניטור, הפרשי המופע בין האותות עלול לגרום להפרעה והתאבכות בתדרים שונים ולפגוע באיכות הניטור של האות היוצא מהמוניטורים.

מוניטור קואקסילי פותר זאת ע”י הכלת הטוויטר אל תוך המרכז של הוופר. התוצאה במקרה של ה-Coax היא לא פחות ממדהימה - שדה סטראופוני רחב מאוד ופרטים ברורים באופן בלתי רגיל, פשוט אפשר לעצום עיניים ולשכוח שיש שם זוג מוניטורים -  הראליזם יוצא מהכלל.
המבנה של ה-Coax הוא סגור (בלי פורטים) ולכן המוניטור לא יורד מאוד נמוך, אבל אם הניטור של אות נמוך מאוד נדרש אפשר לפצות על זה ע”י הוספת סאב.

ה-APS SUB 10 הינו המלווה המושלם למוניטורים שהוזכרו מעלה, ויורד נמוך עד גבול טווח השמע (19Hz) ומכסה את כל התחום שאתם יכולים לרצות לשמוע.
אלמנט בקוטר 29 ס”מ מגבר Class D בהספק של 400W ב-40Ohm ומיועד לפעולה במערכות סטריאו או רב-ערוציות (5 + 1 או 7 + 1 וגדול יותר) כגון DOLBY, DTS, THX, וכו'.
הסאב מתממשק היטב למוניטורים של APS וכמוהם הוא עשוי כדי להעביר את החוויה של המוזיקה ללא צביעה ובדיוק מופלא, אך עם ההבטחה לשמר את כל ההנאה שאפשר, כדי שהיצירתיות שלכם רק תתעצם.

** דבר נוסף וראוי -  APS נותנים לכל רוכש זיכוי לאחד מהפלגינים של PSP לפי בחירתו...


אל תפספסו את מבצעי שישי השחור!

 • הגברת ותאורת מופעים - PA
  RE: הרכב מיתרים באוויר פתוח
  UV: במצב של הרכב כלי קשת שמלווה כלים אחרים, קל וחומר עם תופים וכדומה - סביר שבאמת אין ברירה אלא לעבוד עם מיקרופונים קרובים ומוניטו לשרשור המלא אחרון
 • כלים וירטואליים, פלאגים - VST/i
  RE: Xhun Audio -LittleOne VS LittlePhatty
  מיכאלב: בימים 24-27.11 LittleOne יהיה במחיר של 19$ בJrrShop: "המחיר הכי נמוך שהיה עד עכשיו " כדברי JrrShop. קישור לשרשור המלא אחרון
 • DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  RE: חיבור מיקרופון דינמי לרסיבר ביתי
  nimrod: כדי שהמיק' יישמע בשני הערוצים החיבור צ"ל כבתרשים. הכבל יכול להיות מסוכך חד גידי (מוליך מרכזי בודד), הסיכוך הוא המסומן לשרשור המלא אחרון
 • מש' Steinberg
  RE: לא יודע איך להגדיר את הסינטיסייזר בקיובס 9 EL
  Silenus: בדקת את זה? קישור לשרשור המלא אחרון
מקומי