תפריט
שלום אורח ::: Tue, 23 Jan 2018, 13:43
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

iD22/iD14 - ממשקי אודיו עם ממירי-על ובקרת מוניטור מ-Audient

Thursday, 14-04-16, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: אולפן והפקה

עתירי מוניטין , ממשקי האודיו כוללים קדם מגברי מיקרופון ברמה אולפנית, שליטת מוניטור וממירים ללא פשרה.

Audient usb

ה-iD14 הינו כרטיס קול בממשק USB2 המתהדר בשני קדם-מגברי מיקרופון בתצורת Class A ברמה של קונסולה אולפנית, מה שחוסך קדם מגבר חיצוני, ומציג ממירים מחברת Burr Brown המובילה בתחום זה.

כניסת כלי הנגינה (DI) מבוססת  JFET (רכיב המעניק העשרה הרמונית בדומה למגבר שפופרות), ויציאת מוניטורים ראשית עם בקרת שליטה רחבה, ממש כפי שקיים בקונסולות גדולות. בנוסף, יציאת האוזניות הינה עצמאית (3-4), ובעלת הגברה מסוג AB.

ה-iD14 נשלט באמצעות תוכנת מיקסר וירטואלי מבוסס DSP. זו מאפשרת ניטור בעכבה (לייטנסי) אפסית, ולמעוניינים בתוספות עתידיות הוא ניתן להרחבה באמצעות כניסת ADAT.
המארז מתכתי וקומפקטי, וניתן להפעיל את הממשק באמצעות מתח ה- USB של המחשב, מה שהופך אותו לנייד ובן לוויה אידאלי ללפטופ. החיבוריות חוצה פלטפורמות עם דרייברים ל- MAC, ל-ASIO ו-WDM לחלונות.

iD14

Audient הינה יצרנית של קונסולות בקנה מידה גדול, ואחת הבודדות המשלבות את אותו תכנון קדם-המגברים מסוג Class A של הקונסולות שלה בכרטיסי הקול האלה. כך שלמעשה ניתן לומר שלא משנה אם נמצאים באולפן עם קונסולת Audient או בדרכים עם ה- iD14, זוכים תמיג לאותם מאפייני צליל של Audient.

קדם המגבר למיקרופון של Audient, פותח ע”י דיויד דירדן האגדי, ועבר 18 שנות אופטימיזציה בניסיון ויצור, ונמצא בשימוש באלפי אולפנים מקצועיים ברחבי העולם.

המיקסר הווירטואלי של ה- iD14 משמר את פשטות ההפעלה, ממש על פי עקרון העיצוב עליו מתבסס הכרטיס. בין אם מדובר בסיכום ערוצים, או שימוש בבקרת הניטור הגמישה של הכרטיס - ה- iD14 משלב בחכמה את החומרה והתוכנה על מנת להקל בתהליך ההקלטה ולאפשר מיקום במוזיקה.

iD14 mixer

ה- iD14 מציע את טכנולוגיית ה- Scroll Controll החכמה והמועילה ביותר למשתמשי תוכנות הקלטה על מחשב; בנגיעת מתג, מקודד הווליום הופך לשלט חכם בתוכנת ה- DAW שלכם, או בכל פלאג-אין ובכל פרמטר שנבחר. גם בתוכנת הכרטיס עצמו ו\או לחלופין בספריית נגן ה- iTunes לטובת דפדוף בספריות המוסיקה - כל רגע נתון בו העכבר מרחף על פרמטר כלשהו בתוכנה, המקודד משנה פרמטרים ע”י סיבובו.אם בוחרים שלא להשתמש בפונקציית ה- ScrollControll המקודד מאפשר שליטה בכל אחד מהפרמטרים: הנחתה (DIM), חיתוך פילטר (CUT), היפוך פאזה, מצב מונו, Talkback ו- Cue Mix monitoring, ממש כפי שאחיו הגדול, ה-iD22, עושה.
מעוניינים להקליט תופים?! אין בעיה; ה- iD14 יכול לגדול. באמצעות חיבוריות ADAT ניתן להוסיף אליו כל ממיר או את ה- ASP800 של החברה המאפשר תוספת של 8 כניסות קדם-מגבר למיקרופון (ראו להלן).

ה- iD14 בעל ביצועים של קונסולות גדולות ומפוארות, במארז קומפקטי ואלגנטי, והוא אחד מכרטיסי הקול הניידים, המרשימים והפונקציונליים שיש כיום.

ה-iD22 הוא האח הגדול יותר, והוא  מעוצב כיחידת בקרה המכילה את כל מה שניתן לרצות בכרטיס קול ברמה הגבוהה ביותר, כולל זוג קדם מגברים באיכות ובצליל המצוינים של Audient.
מעשית הוא הופך את המחשב למערכת הקלטה אולפנית מלאה בעצם החיבור הישיר למיקרופונים, למחשב ולמערכת המוניטור, כך שבשליטה קלה ומלאה המשתמש יכול להתרכז בהפקה יצירתית.

id22

לכרטיס 2 כניסות ו- 6 יציאות, מתוכן יציאת אוזניות מוגברת ועצמאית. 2 כניסות קדם מגבר קלאס A באיכות פרימיום מאת Audient, בעלי סאונד מאוד מוזיקלי ונקי, המשלבים כניסת כלי נגינה העושה שימוש בלעדי ברכיבי JFET - סאונד סטייל מגבר שפופרתי ,מעולה לגיטרות, סינתים וכלי נגינה מכל סוג הדורשים חיבור ישיר השומר על הסאונד הטבעי של הכלי.

שתי הכניסות כוללות פאד הנחתה לעוצמות גבוהות ומתח פאנטום עבור מיקרופוני קונדנסר, מסנן תדר נמוך להפגת רעשי מבנה ומתג היפוך מופע לתיאום בהקלטה מרובת מיקרופונים.
אף הוא מציג לראווה ממירים מדהימים ברזולוציה של 24 ביט ותדר דגימה של עד 96Khz.,ואת תוכנת המיקסר הוירטואלי בעלת עכבה (לייטנסי) נמוכה למטרת מוניטורינג בזמן אמת.

עוד תכונות ראויות הן יציאות ראשיות ומשניות, שליטת משתמש בעלת פונקציונליות משתנה עבור המוניטורינג. שימוש בממשק USB2.0  וחיבוריות חוצה פלטפורמות למק (Class compliant) ודרייבר ASIO ו-WDM לחלונות.

להשלמה ו/או הרחבה של ממשקי האודיו הנ"ל, וגם בסביבות עבודה אולפניות אחרות, החברה מציעה יחידת קדם מגברי מיקרופון משובחת. ה- ASP880 היא שמינית קדם מגברים קומפקטית בתצורת זיווד 1U  הבנויה באנגליה בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

ASP880
8 הפרה-אמפים בטיפוגרפית Class-A שקטים במיוחד (0.007% THD) באיכות הידועה של הקונסולות האולפניות מ-Audient.

כל קדם מגבר מציג כניסה עם עכבה (impedance) משתנה - תכונה פנטסטית להתאמה מקסימלית לכל מיקרופון, כולל מתח פאנטום, היפוך פאזה, פילטר HP לחיתוך נמוכים ב-25 או 250Hz, כניסת ליין, וחיווי אות ועומס יתר.
זוג קדם המגברים הראשונים (1/2) מציעים גם כניסת DI והנחתה של 20dB- עבור כלי נגינה בחיבור ישיר.
ASP880 back
בנוסף קיימת אופציה ליציאה דיגיטלית התומכת בתדרי עבודה גבוהים, וכניסות הליין בכל ערוץ הופכות את ה- ASP008 לממיר איכותי במחיר מדהים, כזה שישלים כל כרטיס קול בעל חיבוריות דיגיטלית. AES/EBU או ADAT.

 • פלגינים חינמיים מומלצים
  RE: סדרת Airwindows - מעבדים מסוג אחר [עדכון אחרון : 23-1-2018]
  DrDataMiner: אחד מהאספקטים של "חוֹם אנלוגי" (אם זה עדיין מעניין מישהו בימינו) הוא אותו "רעם" בלתי מורגש שמעלה/שולה ממעמקי האודיו כל מיני ד לשרשור המלא אחרון
 • מקלדות, סינטים ושלטים - Synth
  RE: סופית ( KORG PROLOGUE ) חזרנו לסבנטיז
  Silenus: מתחרה ל Rev 2 של DSI לשרשור המלא אחרון
 • מתחילים - Newbies
  RE: מה ההבדל בין לימיטר למקסימייזר?
  DrDataMiner: דחיסה בסוף היום זה שינויים בעצמה. נכון (ולחדד : זו פעולה אוטומטית של שינויים בעוצמה, תוך החלת תנאים/פרמטרים מקדימים מראש לשרשור המלא אחרון
 • מוסיקה אלקטרונית
  קטע חדש חדש מהמדף
  dave solomon: קישור לשרשור המלא אחרון