תפריט
שלום אורח ::: Tue, 14 Jul 2020, 02:10
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

ה-DR-X - סדרת מכשירי הקלטה ניידים מהדור הבא מ-Tascam

Thursday, 23-05-19, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: אולפן והפקה

הוותיקה בתחום ההקלטות מציגה סדרת מכשירי הקלטה קומפקטיים לשטח, להקלטת ראיונות, הרצאות, חזרות ומופעים, קולנוע, שידור ופוסט פרודקשן.

החברה הציגה את הדור הבא של מקליטי שטח/ניידים לתחום המקצועי - ה-DR-X, עם שדרוג דרמתי למכשירים עתירי תכונות מתקדמות.

מדובר בדור חדש של מקליטים ניידים המציעים הקלטות סטריאו איכותיות וגם ריבוי ערוצים, חיי סוללה ארוכים ומיקרופונים מובנים וניתנים לכיוון. הם מלווים אנשי ווידאו, אמני דיבוב, כותבי שירים, שדרני אינטרנט, הרכבים מוזיקליים ואנשי חדשות בשטח.

המקלטים משלבים מיקרופונים כיווניים עם יכולות הקלטה סטריאופונית בתצורות A/B או X/Y, כניסות דואליות עם מחברי קומבו XLR ו-TRS, מתח פאנטום מובנה למיקרופוני קונדנסר לחיבור חיצוני, יכולות הקלטה על 4 ערוצים, ואופציה לשלט רחוק חוטי עבור ווידאו DSLR (אנשי קולנוע יאהבו את פונקציית ה-Auto-Tone לסינכרון סצינות), כמו גם הקלטות מוזיקה, עיצוב סאונד, דגימות ועוד.

כל דגמי ה-DR-X מציגים ממשק משתמש משודרג, מה שהופך כל הקלטה לקלה יותר, כולל כיול עוצמות, מחיקת סצינות, הוספת סימניות ופונקציות חיוניות אחרות הנעשות כעת בהקלקת אצבע.

כעת קיימת תמיכה בכמה שפות לממשק ההפעלה, ועם יכולות גדלות של כרטיסיות זיכרון מסוג microSDXC (עד 128 גיגה בייט) ניתן להגיע למשך הקלטה של ימים ללא הפסקה.

עוד תכונות בסדרת ה-DR-X כוללות צג חדיש ובהיר המואר אחורית, שניתן לצפות בו גם תחת אור השמש. מצב "הכתבה" החדש מאפשר קפיצה במדרגות קבועות בשמע, כולל שינוי מהירות ואיקיו ייחודי להכתבה, ומצב 
מחיקה/הקלטה על קטע נתון ומדויק בזמן לצרכי תיקון מיקרוסקופי (עם אפשרות חרטה).

פונקצית ההקלטה האוטומטית יכולה לפעול מהרגע שמזוהה סאונד, וכוללת מצב הקלטה-מראש למקרה שלא הספקת ללחוץ על הקלטה בזמן שאירוע התחיל, היכן המכשיר דאג לאגור 2 שניות לפני כן.

באמצעות חיבור המקלטים למחשב או התקני iOS , הם אף יכולים לשמש כממשקי אודיו USB באיכות גבוהה למטרות הקלטה והשמעה עם תוכנות הקלטה פופולריות או לצרכי סטרימינג.

בעוד המיקרופונים במקלט DR-05X הינם מקובעים, בדגמים האחרים מוצעת האפשרות למצב את המיקרופונים בתצורות הקלטת סטריאו פופולריות AB או XY (תמונת סטריאו פנטסטית).דגם העלית, DR-40X יכול לייצר 4 ערוצים והקלטה כפולה ברמות עוצמה שונות, ולא רק - הוא מסוגל לשאת תצורת MS עם מיקרופונים חיצוניים המחוברים לכניסות המאוזנות וגם לפענח הקלטת MS בצורה הנכונה.

כל שלשת הדגמים תומכים בפורמט הקלטה WAV עד ל-96 קה"ץ על 24 ביט, וגם יכולים להקליט ולהשמיע קבצי MP3 בקצב תזרים של 32 עד 320 קב"ש.

ה-DR-40X גם תומך בפורמט BWF המסוגל לאגור נתוני מטא, מה שמועדף על תעשיית הקולנוע, הרדיו והפקות טלוויזיה.
Tascam RC-10 | Wireless/wired remote control

בין התכונות הנוספות בסדרה אנו מוצאים 3 מצבי רמות הקלטה: לימיטר, הנחתת שיאים ואוטומטי, העוזרים מאוד למניעת עיוותים שגויים בעת הקלטה חיה.
פונקציית יישור-עוצמה מאפשרת להחליק קפיצות עוצמה בזמן השמעה, ורמקול מובנה מעניק משוב מהיר להנצחת ההקלטה.

בנוסף לאלה אנו זוכים ל-6 אפקטים מרחביים ניתנים להקנייה על הכניסה או היציאה, כולל ביקורת במהירות משתנה, סינון תדר נמוך (רעשי מבנה והמהומים), טיונר כרומטי ועוד.

3 דגמים בסדרת הדור הבא:
ה-DR-40X - מיועד לתחום המקצועי הגבוה, פוסט, קולנוע והפקות ווידאו, אולפני שידור, אמני דיבוב וכמובן מוזיקאים הרוצים איכות גבוהה.

הוא כולל תצורות הקלטה סטריאופוניות בפורמט X/Y ו-A/B הניתנות להתאמה מדורגת, מציע סאונד קריסטלי טהור עם הקלטה עד 4 ערוצים. מעולה להופעות חיות, אנשי קולנוע ושאר מקצועני הענף, עם חיבוריות חיונית (כולל +4 דיבי) לציוד הסרטה או מיקסר אודיו, מתח פאנטום 48V לחיבור קונדנסרים חיצוניים, רגישות הקלטה מ-לחישה עדינה ועד מטוס סילון, הפעלה קלה, והאפשרות המעולה להשתמש בו כממשק אודיו איכותי למחשב או מכשיר הכתבה.

DR-40X

ה-DR-07X מעולה להקלטות מוזיקה ועיצוב סאונד, הכתבה, תיעוד וכדומה, וגם הוא יכול לשמש כממשק אודיו למחשב.
כולל זוג מיקרופונים כיווניים המאפשרים גם הקלטה בתצורות סטריאו A/B ו-X/Y, חיבורים חיצוניים, עמידות בלחצי קול גבוהים ואפשרות הקלטה רצופה לזמן מטורף על כרטיסיית microSDXC.

ה-DR-05X מקליט באיכות מעולה ואף מתחבר למחשב כממשק אודיו איכותי לכל דבר או לסטרימינג. מכיל 2 מיקרופונים קבועים ומציג רגישות הקלטה מופלאה וגם עמידות בלחצי קול של עד 125dB ללא עיוותים.
קל להפעלה, הוא מעולה למוזיקאים, הקלטות שטח, הקלטת חזרות ומופעים, הכתבה ותיעוד מהשטח.

 • פוסט פרודקשן, וידאו, תצוגה ותמונה
  הטמעת פלייליסט יו טיוב בעמוד פייסבוק עסקי
  Yossi Mor: היי האם יש דרך להטמיע פלייסליסט שיצרתי ביו טיוב בעמוד עסקי בפייסבוק? אני יודע שאפשר ליצור לשונית יו טיוב בעמוד העסקי בפייסבוק אבל ה לשרשור המלא אחרון
 • סינתזה ומבנה צליל
  RE: קורס סינתזה ב Udemy
  ReuvenM: הרווח כולו של התלמידים שלך! אין עליך בתחום לשרשור המלא אחרון
 • הגברת ותאורת מופעים - PA
  RE: המלצות על מיק אלחוטי (מדונה)
  Avodaraba: פעם היה לי את זה: קישור וזה עבד מצויין היום יש את זה קישור לשרשור המלא אחרון
 • Apple, Logic
  RE: Apple's ARM wrestling - אופק חדש למעבדי אפל
  DrDataMiner: תודה, טל ! לאפל יש 2 סיבות להחלטה ואף אחת מהן לא קשורה ישירות לביצועים. אפל מעולם לא היו (למיטב ידיעתי וזיכרוני - וההיסטור לשרשור המלא אחרון