תפריט
שלום אורח ::: Thu, 01 Oct 2020, 09:32
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

מקלדות שליטה חדשות מ-Alesis

Monday, 18-11-19, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: כלי נגינה והפקה

החברה מחדשת עם מגוון מקלדות שליטה מתקדמות לכל תקציב ומטרה

מקלדות שליטה חדשות מ-Alesis

מקלדות השליטה החדשות מאפשרות התקנה מהירה בשיטת Plug & Play, מה שחוסך זמן רב בחיבור למחשב PC או Mac, וזאת באמצעות ממשק USB. המקלדות מגיעות במבחר גדלים, מציעות קלידים רגישים לתאוצה ומגע ועוד תכונות חדשות ושימושיות.
 
לשליטה מגוונת, קיימים במקלדות פדים שימושיים מאוד לתכנות ונגינה, מוארים אחורית ורגישים לעוצמת המגע, וכמו כן כפתורי שליטה סיבוביים (נובים) עם תאורה אחורית, כך שניתן לתכנת בקלות כל פרמטר בתוכנת ההפקה או בציוד המחובר, בין אם לשינוי ערכים בסינתי וירטואלי, שליטה על הפיידרים במיקסר, או כל פרמטר אחר בעריכה ותפעול של התוכנה או פלגינים המותקנים בה.
 
גלגלי Pitch-bend ו-Modulation קלאסיים כלולים אף הם, ניתנים לתכנות, ועוד כפתורי אוקטבה +/-, וכפתורים נוספים (בהתאם לדגם) לתכנותים אישיים המאפשרים שליפה מהירה של פריסטים בזמן הופעה, או מעבר מהיר בין הגדרות ומסכים בלחיצת כפתור אחת.
בחבילה מגיעות תוכנות להורדות בחינם, כמו Ableton Live Lite הפופולרית ו-Xpand!2.

המגוון מתחיל במקלדת שליטה מיני V MINI  - מקלדת MIDI מתקדמת - אולטרה-קומפקטית, עם 25 קלידים, ותאימות משתמש לכל תוכנת הפקה או כלי וירטואלי.

אם אתם מחפשים מקלדת שליטה קטנה וקומפקטית, דגם ה- Q25 בדיוק בשבילכם. מדובר  Alesis Q25
במקלדת 25 קלידים רגישים למגע בחיבור USB קלאסי למחשב, עם יציאת MIDI וכניסה לפדל ססטיין (לא כלול). בנוסף, גלגלי פיץ' ומודולציה, כפתורי העלאת\הורדת אוקטבה ופיידר למיפוי חופשי.
 
מדובר במקלדת מעולה עבור אלה שצריכים מקלדת קטנה לדרכים, בלי פונקציות מיותרות או עבור אלה שרוצים להוסיף מקלדת לסטאפ שלהם.

Alesis V49ה-V49 מציעה 4 אוקטבות עם קלידים בגודל מלא ורגישות ל-Velocity, גלגלי Mod ו-Pitch-Bend. היא מותאמת לשימוש עם כל תוכנת הפקה או כלי וירטואלי, ומגיעה עם תוכנת Ableton Live Lite.
 
ה-VX49 היא כבר תחנת עבודה של ממש. היא מציעה 4 אוקטבות עם קלידים Full-Sized שקולים למחצה, עם רגישות ל-Velocity וגם AfterTouch!
בנוסף, היא מצוידת בפאנל עליון עם שליטה מתקדמת, מסך רחב לחיווי פרמטרים, וחבילת תוכנות בשווי אלפי שקלים.

בתור תחנה רצינית היא כוללת גם 8 פאדים לטריגר,  מוארים-צבעוניים עם רגישות Velocity גם כן, לתיפוף אצבעות נוח עם כל תוכנה או כלי נגינה/סמפלר נתמך, ומעליהם עוד 8 פדים כפולי-פונקציות מתוחכמים לחלוקת תיבות ועוד.
 
המקלדת מתפארת ב-8 נובים (שלטים סיבוביים) מוכנים לעבודה בסיבוב של 360 מעלות. אלה כוללים תאורה אחורית לנגישות בתנאי תאורה עמומים (כמו במועדון) ומאפשרים לתכנת בקלות כל פרמטר, בין אם לשינוי מצב וערך בסינת׳ וירטואלי, שליטה מדויקת על עוצמות מיקס בתוכנה, או כל פרמטר אחר שתוכלו לחשוב עליו.
VIP Plus

בנוסף לגלגלי Pitch-bend ו-Modulation קלאסיים וניתנים לתכנות, קיימים  כפתורי אוקטבה +/-, ו-36 כפתורים נוספים לתכנות משתמש, המאפשרים שליפה מהירה של פריסטים על במות, מעבר מהיר בין הגדרות ומסכים בלחיצת כפתור אחת.

ה-VI49 מציעה 4 אוקטבות עם קלידים בגודל מלא, חצי שקולים, עם רגישות ל-Velocity ו-AfterTouch.
בנוסף לכך היא מכילה 16 פאדים/טריגרים מוארים-צבעוניים עם רגישות תאוצה, המאפשרים הצבת דגימות Trigger לתיפוף באצבעות, ו-12 נובים (פוטנציומטרים) ו-36 כפתורים לתכנות משתמש, המאפשרים לתכנת בקלות כל פרמטר בתוכנה או פלגין.
תכונה מעולה וחשובה מאוד היא VIP - שליטה בפלאגינים (Virtual Instrument Player), טעינה ונגינה ישירות מהמכשיר. כמו כן כפתורי Transport המשמשים לשליטת הקלטה ונגינה ישירות מהמקלדת.
חיבור USB, כניסות ויציאות MIDI לחיבור ישיר של כלי נגינה אחרים (כמו סינתסייזר), וקבלת תווי מידי ממקור חיצוני, וחיבור פדל Sustain ו-Expression.
המקלדת הזו מגיעה עם חבילות תוכנה וכלים במתנה עם כל רכישה: VIP, Ableton Live Lite, Hybrid 3, Vacuum Pro, LOOM, Xpandi2, Eighty Eight Ensemble, Velvet, Ttansfuser ו-Toolroom.
 
ה-V61 רחבה יותר ומציעה 5 אוקטבות עם קלידים בגודל מלא ורגישים לתאוצה (Velocity), וכמובן גלגלי Mod ו-Pitch-Bend. היא מותאמת לשימוש עם כל תוכנת הפקה או כלי וירטואלי, ומגיעה עם תוכנת Ableton Live Lite.
התממשקות Plug & Play ל-PC או ל-Mac באמצעות חיבור USB, מאפשרת שליטה על 61 קלידים - רגישים לעוצמת הלחיצה, במארז מקלדת צר המתאים לשולחן עבודה בצורה מושלמת.
המקלדת מציעה 8 פדים מוארים ורגישים לעוצמת הלחיצה ו-4 נובים (סיבוביים) עם תאורה אחורית, לתכנות ושליטה מהירים וקלים בכל פרמטר בתוכנת ההפקה/הקלטה, בין אם לשינוי ערך או פילטר בסינתי וירטואלי, שליטה על עוצמות ערוצים במיקס, או כל פרמטר הנגיש לשליטה חיצונית, מה שמאוד מקל על העבודה וחוסך זמן.
 
גלגלי ה- Pitch-bend וה-Modulation הקלאסיים ניתנים לתכנות, כפתורי אוקטבה +/-, ו-4 כפתורים נוספים לתכנות משתמש מאפשרים שליפה מהירה של פריסטים על הבמה, או לדוגמה מעבר מהיר בין הגדרות ומסכים בלחיצת כפתור אחת.
בחבילה: תוכנת Xpand!2 by AIR Music Tech ותוכנת Ableton Live Lite מצורפות להורדה במתנה.
 
עוד מקלדת שליטה מעולה היא ה-VORTEX WIRELESS 2 האלחוטית, המאפשרת לקלידן להופיע כמו גיטריסט ולנוע בחופשיות על הבמה. 37 קלידים רגישים לתאוצה, 8 פאדים מוארים ו-8 סליידרים - כולם ניתנים לתכנות ושליטה ונגישים מאוד בזמן הופעה.
Vortex Wireless 2
 
המקלדת מגיעה עם חבילת פלגינים וכלי נגינה וירטואליים, תוכנת עריכה ותוכנת הקלטה/הפקה Ableton Live Lite.
 
 • גיטרות - Guitars
  מחפש אבדה: les paul junior
  ak2: שלום לכם, מחפש את הגיטרה הזאתי כבר כמה שנים, היא מאוד ספציפית ניתן לראות בתמונות, מוכן לשלם עליה הרבה כסף. כל כיוון לשרשור המלא אחרון
 • SoundBoard - סאונד מקצועי
  RE: שיהיה לכם על מה לחשוב בסגר- עצות חשובות לבחירת כרטיס קול.
  acidhead: אז כנראה שהגיע הזמן להתקדם, רוב המגברי אוזניות בכרטיסי קול "טובים ומעלה" חזקים, שקטים ופשוט מגבירים את האות בלי ת לשרשור המלא אחרון
 • מחשבים - חומרה
  RE: מחפש תחליף לכרטיס קול EMU 1212M
  acidhead: ברגיל, מה התקציב המקסימלי, כמה ערוצי כניסה\יציאה אנלוגיים, יש צורך בחיבוריות דיגיטלית?, MIDI? קדם מגברים למיקרופון\ לשרשור המלא אחרון
 • פלגינים חינמיים מומלצים
  ? HAPPY ? I - אולי.... שתי אמולציות של API
  DrDataMiner: קצת צצועים לימי הסגר : Analog Obsession MERICA v2 אההה... MERICA ? זה אמור להיות סאונד אמריקה ?... קישור שני מסנני מי לשרשור המלא אחרון