תפריט
שלום אורח ::: Sat, 19 Sep 2020, 14:40
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

LYRA - מיקרופון USB אולטרה-HD להקלטות וסטרימינג מ-AKG

Friday, 31-07-20, 10:49, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: אולפן והפקה

כמה תצורות קליטה, 4 קפסולות וחיבור USB C הופכים את ה-Lyra למושלם עבור הקלטות, זום וסטרימינג

Production Studio

ה-Lyra החדש מבית AKG, יצרנית המיקרופונים הוותיקה ועתירת המוניטין, מגיע בדיוק בזמן שבו המדיה משגשגת באינטרנט, היכן שסטרימינג, פודקסטים, הדרכות, עבודה והוראה מרחוק, והופעות ישירות מהבית לכל העולם תופסים תאוצה שעוד לא הייתה כמותה.

לאחרונה יצאו לשוק כמה דגמי מיקרופון בחיבור USB, וזאת כדי לפשט ולהקל את דרכי ההקלטה ובעיקר שידור ישיר לאינטרנט. הפעם מדובר במיקרופון יוצא דופן, אשר מציע לכידה טהורה של שירה, קריינות וכלי נגינה באיכות 24 ביט על 96 קה"ץ ובתאימות ל-4K, מה גם שלראשונה מוצע מיקרופון בחיבוריות כזו עם ריבוי מרקמי קליטה ולא פחות מארבע קפסולות(!), תופעה נדירה בכלל בנישה הזו, אך עתירת יתרונות המתבקשים טכנולוגית כיום.

Zoom Image

הודות לחיבור ה-USB כל משתמש, גם ללא רקע טכני, יכול לחבר את המיקרופון ישירות למחשב ללא צורך במיקסר או ממשק אודיו, ולא רק - הוא כולל יציאת אוזניות 3.5 מ"מ המאפשרת בקרת צליל בזמן אמת וגם מתג השתקה מהיר למניעת הפרעות לא צפויות בסביבת השימוש.

ה-Lyra מעולה גם בעבודה מהבית ובשיחות/ועידות זום, וזאת עם כיסוי סביבתי מלא (לבחירה בין מרקמי הקליטה) ואיכות אודיו המאפשרת לצד השני לשמוע את הקול כאילו הבן אדם לצידך, גם אם זזים מול המיקרופון.

הגמישות הרבה בבחירת ציר הקליטה והשימוש בכמה קפסולות, מקנה יכולת פנטסטית להעביר בצורה מדויקת את קולו של מי ששר/מדבר ממש מול המיקרופון, תוך דחיקת רעשים מהצד ומאחור ויכולת קליטה מעוצמת לחישה ועד קול מורם בעזרת שליטת רגישות אוטומטית מובנית, אך גם קליטה רחבה, כאשר יותר מבן אדם אחד או הרכב מוזיקלי משתמשים בו ונדרשים לכיסוי מרחבי יותר.

Plug & Play

להבדיל מתיאור מרקמי הקליטה הרשום על מיקרופונים מסורתיים, עם גרפים מבלבלים בצמוד, כאן הבחירה אנושית יותר, וזאת מבין המצבים: חזיתי, חזיתי ואחורי, סטריאו הדוק וסטריאו רחב. לדוגמה, אם את מראיינת מישהו מולך, כאן הבחירה תהיה קליטה מלפנים ומאחור, כך שהמראיינת והמרואיין נקלטים במידה שווה למרות שכל אחדמהם ממוקם בצד אחד של המיקרופון. מצב זה מעולה לפודקסט של שני אנשים, ווידאו ASMR וכל מה שביניהם.

ה-Lyra מאוד קומפקטי ומתאים נהדר ליישום שולחני, מעוצב וינטאג', עשוי גוף מתכת עמיד ביותר, ומגיע עם בסיס ניתן לפירוק ותברוגת לחיבור. הבסיס מאפשר להטות את המיקרופון כדי להשיג את הזווית הטובה ביותר ליישום.

לגבי קלות השימוש במיקרופון, מדובר בחיבור ישיר לסמארטפון, טאבלט או מחשב פיסי/מק. זה הכל.

בין התכונות:

 • רזולוציה גבוהה 25 ביט על 96 קה"ץ עם תאימות ל-4K
 • מערך של 4 קפסולות לכיסוי משופר ו-4 מרקמי קליטה
 • מצבי קליטה קלים להבנה ויישום
 • חיבוריות USB נפוצה ביותר
 • יציאת אוזניות 3.5 מ"מ מאפשרת ניטור צליל בזמן אמת (20-20 אלף הרץ)
 • מתג השתקה רגעי מאפשר נטרול קליטה ברגע לא מתאים או כשיש רעשי סביבה או שיעול
 • עיצוב סטייל וינטאג' של שנות ה-50'
 • גוף מתכת עמיד
 • כלים וירטואליים, פלאגים - VST/i
  RE: True Iron ?י False Myths ! (בעברית: שנאים זה נעים !)
  DrDataMiner: ל Dr, נכון שהתגובה של Solar P לא הכי עדינה ואולי קצת מזלזלת אבל נשמע שהוא באמת ניסה להבין "מה הפיל לך את האסימון" לשרשור המלא אחרון
 • קידום עצמי
  אדון הסליחות - גרסה מיוחדת
  chai050: Vos - Adon HaSelichot חי מוטל'ה - אדון הסליחות מילים ולחן : מקורות ביצוע וכלי נגינה : חי מוטל'ה Video Editing - Chai לשרשור המלא אחרון
 • מש' Steinberg
  RE: בעיה בהפעלת WAVES בקיובייס 5 \ ווינדוס 10
  acidhead: אם אפשרי תשנמך ל Windows 7 לשרשור המלא אחרון
 • פלגינים חינמיים מומלצים
  RE: האם אתם עמוסים בכל טוב ? Analog Obsession LOADED
  DrDataMiner: הפלאג עבר לגרסה 1.0 (בתוספת קומפרסור אופטו). כל הצ'אנל בגרסה אלפא (רשמית), אבל זו גרסה 1.0 הלינק המקורי עדיין תקף לשרשור המלא אחרון