תפריט
שלום אורח ::: Wed, 28 Jul 2021, 03:44
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

סדרת US-HR - ממשקי פרימיום לרזולוציה גבוהה מ-Tascam

Thursday, 17-06-21, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: אולפן והפקה

3 ממשקי אודיו  למפיק ולאולפן, ל-DJ ולסטרימינג, עם ביצועי אודיו עילאיים ב-192 קה"ץ וחיבוריות USB-C

החברה בעלת המוניטין בתחום האודיו המקצועי, חשפה 3 ממשקי אודיו פרימיום -  US-1x2HR, US-2x2HR, וה-US-4x4HR - שלשתם מציעים שפע של תכונות, כולל ביצועי אודיו ב-24 ביט על 192 קה"ץ, לטנסי נמוך (שיהוי מינימלי של 4 דגימות בחוצץ האודיו), קדם מגברי מיקרופון מסוג Ultra-HDDA מצוידים במתח פאנטום 48V לסאונד סופר מבריק, חבילת תוכנות וכלים חיוניים המאפשרים להתחיל לעבוד מיד, והכל בחיבוריות USB מהיר (כבל כלול) המאפשרת גם הזנת מתח הפעלה.

הפקת אודיו ברזולוציה גבוהה בסדרת US-HR הפכה אפשרית הודות לאמנה של TASCAM להפיק את הסאונד קרוב וטבעי ככל האפשר למקור. שכך, פיתחו בחברה את קדם מגברי המיקרופון HDDA בשילוב עם מעגלי אודיו למקסימום שקיפות ורעש עבודה נמוך.

מיועדים למגוון סביבות עבודה, הם תוכננו עבור מי ששם דגש על איכות הצליל, מהמשתמש הביתי, דרך אולפני פרויקטים ועד שידור וסטרימינג. הם מציגים תכונה חשובה עם פונקציית Loopback ותמיכת מונו/סטריאו, המאפשרת עבודה חלקה עם מחשבים ואינטגרציה עם תוכנות שידור תחת יישומי OSB Studio לסטרימינג בלתי מתפשר. תכונה זו עוזרת מאוד ליוצרי תכנים באיכות אודיו גבוהה כמתבקש כיום, וזאת ללא צורך בסטאפ מורכב.

כרטיסי האודיו החדישים עובדים ישירות מהקופסה, ללא התקנה מורכבת ותאימות ל-macOS, iOS/iPadOS, ו-Windows. חבילת התוכנה המצורפת כוללת כלים חשובים כמו  Cubase LE, IK Multimedia SampleTank SE4 (ה-SampleTank מגיע עם 30GB של מדיה, הכוללת 2000 כלי נגינה!) וגם 3 חודשים מנוי למנוע תיקון שירה Antares Auto-Tune Unlimited.

US-2x2HR

עיצוב הממשקים עם שלדת אלומיניום מבדיל אותם מדגמים שולחניים אחרים בזכות העמידות הרבה וההתאמה לסביבת עבודה. הם משופעים, כך שהשלטים מכוונים מעט למעלה לארגונומיה משופרת עם נגישות לכפתורים וקו עין נוח, והחיבורים מאחור לא מפריעים בעת חיבור/ניתוק.

הממשק הקטן בסדרה, ה-US-1x2HR מציב כניסת מיקרופון אחת ועוד כניסת כלי לעכבה גבוהה (Hi-Z), וזאת על מחברים ייעודים בחזית, כאשר כניסת הכלי ניתנת למיתוג בין כלי נגינה לקו אודיו, ובנוסף קיימת שליטת עוצמה ליציאת האודיו ויציאת האזניות.

נוח מאוד עבור מוזיקאי המקליט כלי נגינה ושירה

בצידו האחורי אנו מוצאים את מבוא ה-micro-USB המשמש גם ככניסת מתח 5V ומאפשר חיבור טאבלט. החיבור למחשב הוא באמצעות שקע USB-C, ובסמוך לו זוג מחברי RCA לכניסת קו וזוג יציאות RCA, כך שההתאמה כאן מנותבת אולפניסט ביתי, DJ ומערכות שמע באיכות גבוה מהרגיל. בנוסף קיים מתג מתח פאנטום 48V עבור מיקרופון קונדנסר.

US-2x2HR

ה-US-1x2HR מציג שתי כניסות/יציאות כלי ברזולוציה גבוהה, ומתאים להקלטת כלי נגינה כמו גיטרות וכמובן שירה וקריינות. באמצעות חיבורי XLR עבור מיקרופון ומחבר TRS הניתן למיתוג בין כלי נגינה לקו אודיו, הממשק תומך במירב אפשרויות כניסה במכלול אחד.
הודות למעגלי האודיו המשופרים, ופרה-אמפים מסוג Ultra-HDDA, הממשק מספק סאונד ברור וטבעי עם רמת רעש אפסית.

"סאונד טבעי, קריספי ונקי הודות לקדם מגברי ה-HDDA המתקדמים ועבודה ב-192 קה"ץ"

 

הבא בסדרה - ה-US-2x2HR - הינו ממשק אודיו רב-יישומי עם  2 כניסות קומבו XLR/TRS, ושכך מסוגל לקבל מיקרופון, קו אודיו או כלי נגינה בכל כניסה וגם מצויד בחיבורי MIDI, מה שעושה אותו מועמד מושלם להפקות מוזיקה, פודקאסט וסטרימינג בשידור חי.
תכונה שימושית בהתאם לייעודו היא התוספת של שלט מיקס מוניטור, המאפשר מיזוג משתנה בין אות הכניסה (מיקרופון/כלי נגינה) והאודיו המגיע או החוזר מהמחשב, מה שעוזר לשילוב חלק בסטרימינג או בהקלטה חיה.

US-2x2HR

בנוסף לאיכויות הסאונד הגבוהות שלו, שיהוי (לטנסי) נמוך ופונקציית Loopback לעבודה נוחה עם מחשב, (המבדילה אותו מהרבה כרטיס קול), הוא כולל כניסה ויציאה ל-MIDI לשימוש עם התקני מידי שונים, כמו מקלדת, מכונות תופים, קונטרולרים וכדומה, הניתנים לסנכרון ושליטה כחלק מהיכולות הכבירות של הממשק. חזרת האות מהמחשב עם עיבוד או אפקט אפקטיביים לנוחות מירבית בזמן הקלטה, והתוצאה עוברת למוניטור או לאוזניות - מאוד שימושי ונוח לסטרימינג!

אהבנו מאוד גם את שלט עוצמת היציאה שבסמוך ליציאת האוזניות והשלט העצמאי שלהן.

US-4x4HR

הפנל האחורי נראה נקי מעומס וכולל זוג יציאות "1/4 מאוזנות, כיאה לציוד בסביבה מקצועית, כניסה ויציאה MIDI, מבוא USB-C לחיבור למחשב וכניסת מתח 5V.
 

הגדול בסדרה, ה-US-4x4HR, הינו ממשק אודיו 4X4 ברזולוציה גבוהה הכולל חיבוריות MIDI כניסה/יציאה, והוא אידאלי למפיקים הזקוקים לסביבת הפקת מוזיקה חסרת פשרות. עם סט של 4 כניסות, כל אחת עבור מיקרופון/כלי/קו, 2 יציאות אוזניות, ולא פחות מ-4 יציאות אודיו מאוזנות.

US-4x4HR
ממשק ייחודי זה כולל גם 2 יציאות אוזניות אשר ניתן להשתמש בהן בסביבות הפקת מוזיקה ומולטימדיה, כמו הקלטה של כלי נגינה ושירה בו זמנית והקלטות רב-ערוציות. מערך ה-MIDI מאפשר חיבור של מקלדות, מכונות תופים, קונטרולרים וכדומה, ואלה ניתנים לסינכרון כחלק מהתכונות הרבות של הממשק.

ה-US-4x4HR ניתן לשימוש עם מחשבים או סמארטפון לצורך יצירת פודקסט או סטרימינג. ניתן למתג את האודיו בין מונו לסטריאו, ופונקצית ה-loopback מאפשרת לאודיו מהמחשב והתוכנה לחזור לממשק לצורך מיקס או סטרימינג חי. בהתאם, הממשק תומך בפרוטוקול OBS הפופולרי ברחבי העולם בתחום השידור והסטרימינג.
ניתן להשתמש בו כממשק ל-iPad ושאר התקני iOS.

 • קידום עצמי
  RE: האם ניתן לייצר פלייבק איכותי עם כלי midi בלבד?
  Avodaraba: אם אתה מחפש תוצאה שנשמעת אמיתית לחלוטין אז כלים חיים זה מה שאתה צריך. אם אתה מחפש רגש, אז בהחלט גם כלים מסומפלים יתנו תוצאה טובה לשרשור המלא אחרון
 • SoundBoard - סאונד מקצועי
  הקלטת משפחה- אחד אחד או קבוצה במיקרופונים דינמים
  nda: שאלה למקליטים לאירועים באולפן- כשבאה אליכם משפחה להקליט שיר, אתם מקליטים אחד אחד בהעלאות? או נותנים לכל אחד מיקרופון ומקליטים יחד? לשרשור המלא אחרון
 • פלגינים חינמיים מומלצים
  BassGnomes Clarity2 - חסרה לכם קצת בהירוּת בחיים ?...
  DrDataMiner: חברת BassGnomes הם חברה שעסקה בפיתוח פלאגים 32ביט שעסקו בעיקר בצורה לא שגרתית של עיבוד - רובם סבבו סביב מחקר התמונה הסטריאופונית. לשרשור המלא אחרון
 • 24 שעות- אוף טופיק
  "וביחד נזדקן": הגרסה המקורית נעלמה מספוטיפיי. כואב
  אייל10: יוחזר לספוטיפיי לְאַלְתָּר הביצוע הזה, המקורי, של השיר היפה הזה. כל תוצאות החיפוש כרגע מובילות לגירסה אחת: הרמיקס של אסף לשרשור המלא אחרון