The Future of Sound Production: Exploring the Latest Innovations in Audio Technology
תפריט
שלום אורח ::: Sat, 13 Jul 2024, 05:23
logo המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine AI

מהפכה! הנחיית סאונד עם Udio.AI - יצירת שיר מכל צליל, גם שלכם

Monday, 03-06-24, 11:53, מקור: Reuven Mansharoff ::: ::: נושא: AI בינה מלאכותית @ 739

ניתן להעלות כל צליל, רעש, כלי נגינה, חלק משיר לא גמור וכו׳, ובינה מלאכותית תמשיך משם. (+מדריך)

עולם המוזיקה שנוצר על ידי בינה מלאכותית עשה קפיצת מדרגה עם הצגת הנחיות אודיו ב- Udio ו- Suno. תכונה חדשנית זו מאפשרת למשתמשים לשלב צלילים משלהם, מרעשים ביתיים ועד כלי נגינה, בתהליך יצירת השירים, ופותחת עולם של אפשרויות יצירתיות.

״העלאות אודיו מעשירות מאוד את מילון ההנחיות שלך. אתה יכול להשתמש באודיו כדי לקבוע קצב ומצב רוח, ולחקור משם. אפשר שיש לך כבר  פתיחה נהדרת אבל אתה לא מצליח להתקדם הלאה בשיר, או שברשותך תמהיל מלא של הקטע אך חסר רק הגשר המושלם - בשני המקרים, Udio יכולה לספק השראה במקרים אלה.״

אנו נתרכז הפעם ב-Udio, שהייתה הראשונה להציג הנחייה קולית. נתחיל בטעימה:
מהפכה של ממש; אפשר כבר לשלוף שירים שלא גמרתם, רעיונות שלא מומשו וסתם מהלכים ופראזות שהתגלו בהשראה, להעלות לכלי היצירה, שם הוא מנותח למרכיבים ונוצר שיר שלם (כמה גרסאות עד שתהיו מרוצים). הדמיון מתחיל להשתולל על טורים גבוהים אה?!

בנוסף, השירות כבר עודכן לאחרונה ומציע כמה אפשרויות מרשימות כמו תגי סגנון ומילים מותאמות אישית, והתכונות החדשות מבטיחות להוסיף עוד יותר גמישות:
בראש ההכרזות האחרונות נמצאת הארכת משך השיר המקסימלי, מ-4 ל-15 דקות. זה מציע ליוצרי אופוס מתחילים הזדמנות לממש את האינסטינקטים האמנותיים שלהם במלואם, ולהפיק רצועות אורך אפיות של 'רפסודיה בוהמית' לפי דרישה.
אם מעולם לא השתמשת ב- Udio, הוא מציע תוכנית חינמית ואתה יכול לבדוק את המדריך שלנו ליצירת מוזיקה עם Udio כדי להתחיל. 
 
קיצוץ ומתיחה: התכונה החדשה של 'חיתוך קליפים', מאפשרת למשתמש למחוק חלקים מקליפ מורחב שאינם מתאימים לשיר הכולל. 
בעבר הייתה לבינה המלאכותית נטייה לעקוב אחר מוטיבים תועים אלה של קליפים ולשבש את נושא השיר. עם זאת, התכונה החדשה פירושה שכעת קל יותר לשמור על מסלול נאמן לסגנון המקורי ככל שמתווספות הרחבות נוספות לקטע.
 
תכונה נוספת שנועדה לשמור על שירים עקביים יותר, היא הגדלת חלון ההקשר מ-30 שניות ל-2 דקות. בעבר, הבינה המלאכותית הייתה עובדת עם דוגמית של 30 שניות של הערוץ בעת יצירת קטע מורחב חדש. משמעות הדבר הייתה ששירים יכלו בקלות לסטות מהנושא המרכזי, מכיוון שהבינה המלאכותית "שכחה" את המבנה והסגנון המקוריים.

עשוי לעניין אותך:

הפסקה לרגע: מי שאינו מכיר את הכלי -  Udio זמינה בחינם, וגם עם תוכניות למנויי פרימיום בהן קיימות התכונות המתקדמות.
ממליץ בחום לעקוב אחר המדריך של התוכנה כדי להימנע מאכזבות או בזבוז קרדיט.
בנוסף: מצבור מענין של טיפים להנחיות בהכוונה לתוצאה תוכלו למצוא במסמך הזה.
בואו נמשיך...

מהי הנחיית שמע?

הנחיית שמע מאפשרת לך להעלות קבצי שמע כחלק מההנחיות שלך, ולאחר מכן הבינה המלאכותית משתמשת בהם כהשראה ליצירת יצירה מוזיקלית ייחודית. זה אומר שאתה יכול להשתמש בצליל של ריף הגיטרה, קצב כלי הקשה, או אפילו הזמזום של המקרר המטריד שלך כדי לעצב את מצב הרוח, הקצב והכיוון הכללי של הערוצים שנוצרים על ידי בינה מלאכותית.
שוב: במקום, או במקביל, להנחיה טקסטואלית לגבי יצירת השיר שאתם רוצים ליצור, ניתן להעלות קטע אודיו. קטע זה יכול להיות כל סוג של צליל, שלך, מהסביבה או של חבר-שותף ביצירה.
 

היתרונות של הנחיית שמע

 1. יצירות מותאמות אישית: על ידי שילוב צלילים משלך, אתה יכול להחדיר את המגע האישי שלך לתוך המוזיקה שנוצרה על ידי AI, מה שהופך כל יצירה לייחודית באמת.
 2. קשת יצירתית מורחבת: הנחיית שמע מרחיבה את פלטת היצירתיות, ומאפשרת לך להתנסות בצלילים לא קונבנציונליים ולמתוח את גבולות הלחנת המוזיקה המסורתית.
 3. אפשרויות שיתוף פעולה: מוזיקאים יכולים לשתף פעולה עם הבינה המלאכותית על ידי מתן הקלטות אינסטרומנטליות או קוליות משלהם, המשלבות יצירתיות אנושית ומלאכותית. כמו כן ניתן לשלב עבודה עם חברים כאשר כל אחד תורם את חלקו ביצירה ועריכה.

  הנה מתן כהן מעלה לתוכנה ריף משלו ונותן לה לעשות את השאר, כולל סולו גיטרה. קצת עריכה בתוכנה אחרת וסידור מחדש.

הדרכה: כיצד להשתמש בהנחיית שמע

 1. הקלט או מקור את האודיו שלך: התחל בהקלטת צליל שברצונך להשתמש בו כהנחיה, או מצא קובץ שמע קיים במכשיר שלך. זה יכול להיות כל דבר, החל ריף גיטרה ועד צליל של שעון מתקתק.
 2. העלה את האודיו: בממשק Udio או Uno, אתר את קטע בקשת השמע והעלה את קובץ השמע שלך.
 3.  הוסף הנחיית/הוראות טקסט (אופציונלי): באפשרותך לשפר את בקשת השמע על-ידי הוספת הודעות טקסט, כגון תיאורי ז'אנרים, מילות מפתח למצב הרוח או הוראות ספציפיות עבור הבינה המלאכותית.
 4. צור את המוסיקה: לאחר שסיפקת את הנחיות השמע והטקסט, לחץ על כפתור "צור" ותן לבינה המלאכותית להפעיל את הקסם שלה, ולהפוך את ההנחיות שלך ליצירה מוזיקלית ייחודית.
 5. מקד וחזור על עצמך אם יש צורך: אם התוצאה הראשונית לא ממש תואמת את החזון שלך, אתה יכול למקד את ההנחיות או להשתמש בכלי העריכה של הבינה המלאכותית כדי לשנות עוד יותר את המוזיקה שנוצרה.
כאן הוכנס קטע נגינה קצר ומשם אדיו פיתחה יצירה שלמה

צלילים ביתיים בלתי צפויים שעובדים היטב עם תכונת הנחיית האודיו של אודיו?

Udio מאפשרת לך להשתמש בצלילים ביתיים סביבתיים כדי ליצור מוזיקה!  זה כולל רעשים של מכשירי חשמל (זמזום מקרר, צפצופים במיקרוגל), דברים שאתם מקמטים (שקיות נייר), או אפילו משטחי גירוד.
גם צלילים מהטבע כמו גשם, מיאו או ציוץ ציפורים עובדים מעולה, ולתחושה אורבנית יותר, קולות התנועה בכביש או הלמות הבנייה.. כולם מגניבים.
כמובן שאתה יכול אפילו להשתמש בקול שלך (beatboxing, זמזום, שריקה ופמפום) או קולות גוף (מחיאות כפיים, stomping) כדי להיות יצירתי. הרעיון הוא לשחק עם כל צליל ולראות איך הבינה המלאכותית של Udio הופכת אותו למוזיקה ייחודית.
מהפכה! הנחיית סאונד עם Udio.AI - יצירת שיר מכל צליל, גם שלכם

השראה מצוינת - הנה טיפים נוספים שיהפכו את כלי הבית ללהקה שלמה:

 • התנסות בהקלטה: השתמש בטלפון או במכשיר הקלטה כדי ללכוד את הצלילים הביתיים. זה מאפשר לך להשמיע אותם בחזרה, ליצור מהם לופ, ולרבד אותם בתוצאה לקבלת צליל עשיר יותר.
 • עריכה לעזרתך: תוכנת עריכת אודיו מאפשרת להתאים את גובה הצליל, הקצב והאפקטים של צלילי הבית שלך. ניתן אפילו להפוך אותם או לקצוץ אותם כדי ליצור מרקמים חדשים לחלוטין.
 • חשבו מחוץ לקופסה (תרתי משמע): נסו פריטים לא שגרתיים! צינורות קרטון יכולים להפוך לכלי נשיפה, מסרקים יכולים להיות מגרדים עבור סקרצ׳ים, ומטבעות מחליקות על צלחת יכולות ליצור צלילי מצלתיים.
 • אמצו את הבלתי צפוי: אל תפחדו מצלילים שנראים מוזרים בהתחלה. עיבוד שלהם עם אפקטים יכול להפוך אותם למשהו ייחודי ומוזיקלי באמת. יש בעלי חיות מחמד שהפכו אותן לזמרים/ות.
 • מצא השראה באינטרנט: חפש "מוסיקה ביתית" או "מצא מוסיקה קולית" באינטרנט. יש קהילה שלמה של אנשים שיוצרים מוזיקה עם חפצים יומיומיים, ואתה יכול ללמוד הרבה מהטכניקות שלהם.
זכרו, אין צלילים שגויים במוזיקה ביתית! עם קצת יצירתיות וחקירה, אתה יכול להפוך את הבית שלך למגרש משחקים קולי מן המניין.
 
 זהו לבינתיים, צאו לחוויה מוזיקלית כבר עכשיו.
עם הנחיית שמע, האפשרויות למוזיקה שנוצרה על ידי בינה מלאכותית הן אינסופיות. בין אם אתה מוזיקאי מנוסה או חובב יצירתי, אדיו וסונו פרצו גבול חדש לביטוי מוזיקלי והתנסות. אז, קחו את הכלים שלכם, הקליטו את הצלילים הייחודיים האלה, ותנו לבינה המלאכותית להפוך אותם למשהו יוצא דופן באמת.
אבל, רגע! כעת נכנסנו לפרק חדש ומרתק אמנם, אך השלב הבא כבר מתקרב בצעדי ענק... בקרוב.
מוצרי אלקטרוניקה ומחשבים במחירים הזולים ביותר, אספקה מהירה - כמו לרכוש בארץ
 • מוסיקה אלקטרונית
  kimchi SWAMP
  SallyT: inundated by the BAYOU לשרשור המלא אחרון
 • אקוסטיקה, סביבת עבודה
  RE: עזרה בבקשה \ רעש מהקירות
  avruch: שלום טל, קראתי את כל השרשור הזה כמה פעמים, ויש לנו מקרה דומה מאד,... לשרשור המלא אחרון
 • SoundBoard - סאונד מקצועי
  RE: את מי עדיף להרים level של הערוץ או המאסטר הראשי
  ReuvenM: נכתב על זה כאן לא אחת.. שים את המסטר על 0 שים כל ערוץ על 0 וכוון את... לשרשור המלא אחרון
 • SoundBoard - סאונד מקצועי
  RE: שימוש במולטי כבל לpa הראשי
  nimrod: מי אמר שהסיכוך חייב להיות גם מנחושת?..(אולי זה אכן נחושת מסוגסגת או... לשרשור המלא אחרון