תפריט
שלום אורח ::: Sun, 18 Feb 2018, 22:14
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

בן ברנפלד, אמן המסטרינג, חוזר!

מאת: ACT@R-M ::: ::: נושא:
שמחנו לשמוע שלאחר שנים רבות של היעדרות, בן ברנפלד חוזר לאמנות המסטרינג בה הצטיין והיווה מקום עליה לרגל בישראל.
ללא ספק, אחד המניעים שגרמו לו לחזור היא העובדה שהצליח לניח ידיו על מכשיר המסטרינג הדיגיטלי Weiss BW102 מבית Harmonia Mundi (אשר אביו תכנן בזמנו) ואינספור בקשות מסטרינג מטכנאים ומפיקים, ביניהם גיא יפה.
לאחר כמה עבודות מסטר על המערכת האגדית, כולל השוואה לתוצאות מיסטור שהגיעו מאולפני ידוע מבריטניה, התחיל בן לערוך את המסטרינג לאלבום החדש של אחינועם ניני, תרופת האהבה.

התהליך על המסטרינג של ניני החל עם איקיו קל ודחיסה רכה עם ה-BW102, כאשר המקור עצמו כבר באיכות טובה, עם הקלטות ומיקס של גיא יפה.
כל שיר באלבום מקבל את הטיפול האישי שלו וזאת במטרה להשיג סאונד אלבום כללי. לאחר מכן השירים יושרו מבחינת עוצמה והועברו המרה ל-44.1 KHz עם ריצוד ביט ורעש כדי להגיע ל-16 ביט איכותי בפורמט CD וללא הנחתה באיכות המקור.

לגימור המסטר, התאים בן רווחים בין השירים עם פירמוט PQ נדרש כדי להפיק תבנית DDP, מה שכולל את כל הנתונים החיוניים עבור מפעל ההדפסה.

בשבועות האחרונים ביצע בן מסטרינג ל"רוני גינוסר וגון הלוי שרים סאשה ארגוב", כמו גם את Carmel Appel Pop - Funny/Not Funny.

אודות בן ברנפלד:
הסיפור החל בשנת 1988, כאשר בן עלה לישראל ופתח לראשונה אולפן מסטרינג ישראלי בשם H.M.Acustica. במשך 15 שנים הוא וצוותו ערכו מסטרים ורי-מסטרינג למאות אלבומים וקומפילציות של להקות ואמנים ישראליים ידועים, ביניהם משינה, כוורת, אתניקס, שלמה ארצי, מתי כספי, דייויד ברוזה, נועה (אחינועם ניני), גלי עטרי, יהודית רביץ ורבים אחרים.

כיום בן עושה שימוש ב-Wavelab לעריכה וב-DDP מסטר, Harmonia Mundi - Weiss BW102 לעיבוד הסאונד ושימוש בפגינים מתוצרת Waves, iZotope ו-Voxengo.

בזכות האינטרנט המהיר כיום, לקוחות אינם צריכים להיות נוכחים בעת מסטרינג, מה שמרחיב את האפשרויות והופך את המיקום בעולם לא רלבנטי; ניתן לשלוח את החומר למסטרינג באמצעות WeTransfer או DropBox וכמובן כל אמצעי אחסון ענן אחר. לאחר המסטרינג התוצאה נשלחת אל הלקוח לצורך אישור ומאוחר יותר הכנת DDP עבור מפעל היצור עבור הגלאס מסטר (תבנית ראשית) ושכפולים.

 • כלים וירטואליים, פלאגים - VST/i
  RE: דוגם צלילים vst ( עדיף חינמי ) להקלטה ונגינה במקלדת.
  jambo7: sonar x2 לשרשור המלא אחרון
 • DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  RE: ספק כוח של מיקסר שמקפיץ את הפיוז
  Smilan: הלפתי מפסק בלוח מ 16A ל 20A וזה פתר את הבעיה לשרשור המלא אחרון
 • DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  RE: מאוורר קירור לספק כוח של קונסולה
  Smilan: לא הצלחתי למצוא את הנתונים של המקורי. בספק שאצלי יש שני מאווררים, כל אחד מדגם שונה, שניהם נראים עייפים מאוד ולא עובדים תק לשרשור המלא אחרון
 • DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  RE: שואב בדיל - המלצות
  Smilan: תודה רבה לשרשור המלא אחרון