תפריט
שלום אורח ::: Thu, 02 Jul 2020, 10:00
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
הטסטר
  Daddario ENR71 Half Rounds bass strings  
  מיתרים לגיטרה בס  
מאת: mandela הוגש ב: 23/05/09 נערך:24/05/09 
צפו: 10159 :: סקירות נוספות מ-mandela
דירוג לדיווח: 5 :::
דרג את הדיווח
נסיון עם פריט זה: "ממש עכשיו קיבלתי אותו"
נסיון עם מוצר דומה: "נסיון רב"
ניקוד:
9
דירוגים נוספים:
איכות צליל
ציון
שימוש/הפעלה
ציון 9
איך התמיכה?
ציון
בעד
■ סאונד

■ המיתרים לא חורצים ב fretboard

נגד
■ נוחות נגינה לא כמו של flat wound

פרטי רכישה מקור הפריט: Strings by mail
מחיר: 29.5$ כולל מע"מ  
המחיר נכון ל-מאי 2009
הקדמה
מזה כמה זמן אני מחפש מיתרים לגיטרה בס פרטלס. עד עכשיו ניגנתי עם מיתרים מסוג flat wound, כלומר מיתרים בהם הליפוף על ליבת הברזל של המיתר הוא לא בעל חתך עגול (כלומר מעין מיתר בפני עצמו) אלא מעין סרט (ribbon) שטוח. הסיבה היא שמיתרים רגילים (round wound) חורצים חריצים עם הזמן ב fretboard שעשוי rosewood. מיתרים מסוג flat wound לא מזיקים ל fretboard, הם מאוד נוחים לנגינה כי האצבעות מחליקות עליהם ממש בקלות, ואינם מייצרים את הרעש האפייני לחיכוך האצבע על המיתר. אבל, יש להם סאונד מאוד רך וחסר brightness, ואת זה אני לא אוהב. גם כשניגנתי על מיתרים כאלו בגיטרה חשמלית (שימוש נפוץ אצל ג'אזיסטים) לא אהבתי את הסאונד.
המיתרים
פתרון אפשרי הוא מיתרים מסוג half rounds הידועים גם בשמות אחרים (ground wound / semi-flatwound). זוהי מעין פשרה בין ה round ל flat. מדובר במיתר שמתחיל את חייו כמיתר רגיל (כלומר round), ואז עובר שיוף המחליק במידת מה את פני המיתר. התוצאה היא מיתר עם תחושה דומה ל flat, אבל ה brightness נשמר כמעט במלואו. בדיוק מה שרציתי.
קנייה
חברת Daddario מיוצגת בארץ ע"י כלי-זמר וחלילית, אבל הם לא מחזיקים את המיתרים האלו, וגם לא טרחו להציע להזמין אותם עבורי. בחרתי להזמין בחנות מקוונת בשם strings by mail, מכיוון שהיה להם את המחיר הכי זול מכל החנויות המקוונות שבדקתי (בשיקלול המשלוח, 7.5 דולר) ושרות מעולה - קיבלתי אימיילים מהם לגבי כל שלב בקנייה, והם היו אדיבים מאוד. בסופו של דבר אני מאמין שקנייה בארץ גם הייתה יוצאת יותר יקרה  - כולל משלוח שילמתי כ 120 ש"ח.
ל Daddario יש מגוון סוגים של half rounds - עוביים שונים, scales שונים של גיטרה, 4,5,ו 6 מיתרים. אני קניתי סט לגיטרה 4 מיתרים בעובי 0.045 (מיתר סול). בדיעבד הייתי מזמין עובי אחד יותר (0.050).
שורה תחתונה
לקח לי כמה ימים להתרגל לתחושה באצבעות, אחרי זמן רב של נגינה על flatwound. הסאונד אכן מזכיר מאוד מיתרי round wound, כמו שחיפשתי. יתכן שזה סאונד שמתאים קצת פחות לפרטלס, אבל עם קצת שינוי באופי הנגינה עם יד ימין וסגירה מועטה של כפתור ה tone בגיטרה, הצלחתי להגיע לסאונד שאהבתי - attack חד כמו שצריך יחד עם האינפוף הפרטלסי האהוב. אני לא חושב שאוותר לחלוטין על הסט של ה flat wound, אבל הסט החדש מאפשר להפיק מהגיטרה סאונדים נוספים שהיו חסרים לי באוזן.

תגובות על המוצר ודירוג נוסף

דרג את הדיווח!
בחר  
⊲ לא מספיק       מעולה ⊳
1 2 3 4 5

 • כתבות נושא ומדריכים
  RE: הסודות - 10 פוסטים על אודיו ודברים שבדרך
  mixtrim: הממ.. תודה תודה :thankyou: צפה לפוסט נוצץ בסוף השבוע הקרוב (מוצ"ש בלילה) יש בהחלט למה לחכות! :stir: נ.ב. נא דרגו את השר לשרשור המלא אחרון
 • SoundBoard - סאונד מקצועי
  RE: מחפש אתר שמתרגם שיר לשפה אחרת
  maor7583: אני סך הכל שואל שאלה ואני רוצה תשובה בבקשה........ לשרשור המלא אחרון
 • Apple, Logic
  RE: מה דעתכם על האייפד פרו החדש ?
  acidhead: לא רק, משתמשים באייפדים בהופעות בתור ״המחשב הראשי״, כולל נגינה על סינטיסייזרים, מולטי אפקטים גם כבדים יחסית, הקלטות של daw בשטח כאמור כבר הרבה ז לשרשור המלא אחרון
 • פלגינים חינמיים מומלצים
  RE: Plugin-Alliance SubFilter - מעבד בס/סאב שפותח את הקישק'ע
  Dror_Shi: פלאג נהדר. אני משתמש בו בדרך לא אורתודוקסית ככ כממלא "אופי" ועומק לשירה או VO, לאחר פילטור של נמוכים מיותרים. הרבה לשרשור המלא אחרון