תפריט
שלום אורח ::: Tue, 04 Aug 2020, 17:15
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

אפל חושפת את העדכון הגדול ביותר ל- Logic מאז השקתו של Logic Pro X

Sunday, 31-05-20, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: תוכנות ותוספים

כלים יצירתיים חדשים לייצור מוסיקה אלקטרונית הופכים את Logic Pro X 10.5 לפורצת דרך עבור מוזיקאים ומפיקים

Logic Pro X 10.5 displayed on MacBook Pro and iPad Pro.

אפל חשפה עדכון מרכזי ל- Logic Pro X עם גרסה מקצועית של Live Loops, זרימת עבודה מתוכננת מחדש עבור דגימות וכלים חדשים להכנת מקצבים. עם אוסף התכונות היצירתיות העוצמתיות שלה, Logic Pro X 10.5 מציגה גרסה מסיבית לכל המוסיקאים, כולל אלה המפיקים מוזיקה אלקטרונית.

Live Loops
עם Live Loops, משתמשי Logic יכולים כעת ליצור מוסיקה בדרכים חופשיות חדשות ולא לינארית. ניתן לארגן לופים, דגימות והקלטות לשריג מוזיקלי חדש, בו מוזיקאים יכולים לבצע באופן ספונטני וללכוד רעיונות עיבוד שונים אל תוך ציר הזמן. משם, ניתן לעדן טראקים אפילו יותר,  באמצעות כל מאפייני ההפקה המקצועיים ב- Logic.
 
Remix FX משפר את Live Loops עם אוסף מרגש של אפקטים אלקטרוניים כמו Bitcrusher, פילטר, gater ו repeater הניתנים לביצוע בזמן אמת על גבי ערוצים בודדים או על כל מיקס שלם. שתי התכונות הופכות לחזקות עוד יותר בעת השימוש באפליקציית Logic Remote החינמית, והאפשרת למשתמשים לצמד את האייפון או האייפד ל-Mac כדי להעניק שליטה רב-מגעית על Live Loops ו- Remix FX.
 
Sampler ו-Quick Sampler
"סמפלר" מייצג את הדור הבא של התוסף EXS24 הפופולרי בתעשייה, עם עיצוב מודרני חדש לגמרי ובקרת עיצוב צליל מורחבת, תוך שמירה על תאימות מלאה לאחור. מפיקים יכולים להשתמש ב- Sampler כדי ליצור ולערוך כלים מתוחכמים מרובי-דגימה באמצעות תזרימי עבודה בפעולות גרור-ושחרר אלגנטיות המאצילות אוטומציה של משימות הפקה מורכבות.
The Sampler screen in Logic Pro X.
 
ה-Quick Sampler משמש כדרך מהירה ופשוטה להפוך כל צליל אינדיבידואלי לכלי הניתן לנגינה. מוזיקאים יכולים לבחור צליל מתוך לוג'יק, ה- Finder, תזכירי קול (memo), או אפילו להקליט ישירות לסמפלר המהיר. בלחיצות ספורות בלבד ניתן לגזום, ליצור לולאה ולנגן דגימה מיובאת דרך מקלדת שליטה, עם גישה לשלטי יצירת צלילים.
The Quick Sampler feature in Logic Pro X.
 
יצירת מקצבים
Logic Pro X 10.5 מציעה אוסף של כלים יצירתיים חדשים המיועדים לעבוד יחדיו  לבניית ביטים מקוריוים - חלק בלתי נפרד מהפקת היפ הופ ומוזיקה האלקטרונית.
Step Sequencer הוא עורך חדש בלוגיקה שנועד להקל על תכנות מקצבי תופים, ליין בס ותפקידים מלודיים באמצעות ממשק בהשראת זרימות העבודה הקלאסיות של מכונות התופים. סיקוו'נסר הצעד המדובר משלב סגנון מבוסס דפוסים של יצירת מוסיקה עם אפשרויות עריכה עוצמתיות ליצירת תפקידים מקוריים - מתן שליטה מפורטת על תאוצת התו (וולוסיטי), חזרה, גייט, דילג, כיוון נגינה ואקראיות.
The Step Sequencer tool in Logic Pro X, displayed on MacBook Pro.
Drum Synth מספק אוסף רחב של תופי רגל, סנרים, טאמים וצלילי כלי הקשה המיוצרים בלעדית בידי תוכנה. כל צליל מלווה בשלטים ייעודיים לעיצוב סאונד, המסייעים למוזיקאים לכוונן ברגישות את התפקידים האהובים עליהם. ניתן להשתמש בצלילי ה-Drum Synth על כל פאד "במעצב מכונת התופים", שם ניתן אפילו לשלב אותו עם דגימות לאפשרויות עיצוביות ליצירת צלילים.
 
מעצב Drum Machine, הכלי לבניית ערכות תופים אלקטרוניות בלוג'יק, שופר לשילוב עם זרימות העבודה, הדגימה והתכנות החדשות. כל פאד תופים יכול לארח את התוספים Sampler ו- Drum Synth, מה שמקל על עריכה ועיצוב של צלילים בודדים בערכת תופים. לאחר יצירת ערכות (סטים), ניתן לשחק בהן בזמן אמת, או לתכנת אותן באמצעות Step Sequencer.
The Drum Machine Designer tool in Logic Pro X.
 
פירוט מלא של כל התכונות והחידושים בקישור שלהלן
 • 24 שעות- אוף טופיק
  פוסט וירטואלס תקופתיים אה-דה-לה-קורונה
  mixtrim: הפוסט סוף סוף הושלם! התוכן פוזר בהתאמה במקומו בשרשור הזה רק לטעימה מה קבלתם הפעם: קישור ועוד.. ועוד. לשרשור המלא אחרון
 • DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  RE: מחפש חומר תאורטי בעברית
  דוד רבין: שלום אני מנסה לחבר מנוע חשמלי של אופנים חשמליות ישירות לגנרטור אינוורטר עם כניסה של 12 וולט כמו של הרכב ככה שאני לא צריך סוללה. לשרשור המלא אחרון
 • מחשבים - חומרה
  RE: הוספת 8 גיגה - מה צריך לדעת לפני קניה?
  acidhead: :thumbsup: לשרשור המלא אחרון
 • DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  RE: Elka Rhythm Machine - עזרה באיתור תקלה
  nimrod: לא מצליח לראות את גודל (מתח) הסיגנל של אות ה Clock.. נראה לי שאמור להיות משהו קרוב למתח הלוגי - 5 וולט. שלוף את 38 ממק לשרשור המלא אחרון