תפריט
שלום אורח ::: Sun, 20 Sep 2020, 22:49
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

Model 12 - מערכת הפקה משולבת לאולפן והופעות עם הקלטה רב-ערוצית מבית Tascam

Sunday, 30-08-20, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: אולפן והפקה

מהקלטה ועד מסטרינג - מיקסר-מקליט הכל-כלול להפקות מוזיקה ומולטימדיה, ליוצרים באולפן ומבצעים על במה

tascam model 12

ה-Model 12 הינו מיקסר קומפקטי הכולל את כל שזקוקים לו משלב ההקלטה ועד המיקס והגימור. מעולה ליוצרים ומבצעים ולמי שרוצה לעבוד בדרך מסורתית וללא כיבלול מסרבל או צורך בחיבור למחשב. אף על פי כן, הוא מכיל ממשק MIDI ואודיו (USB C) לצרכי עבודה עם מערכת הפקה בתוכנה, גם פונקציות שליטה על תוכנת המחשב, ויכולות פודקאסט ייחודיות, ביניהן מיקס-מינוס (יציאות ללא הערוץ הנבחר למניעת הדהוד ושאר הפרעות בעת ריבוי מיקרופונים) וכניסות לסמארטפון.
 
 TASCAM הייתה הראשונה לפרוץ בתחום ההקלטות הנגישות לכל, עם המצאת מכשיר ההקלטה 4-ערוצים שגרם למהפיכה, ובעקבותיו מכונות 8 ערוצים ומעלה, אשר יצקו אבן דרך בהתפתחות אודיו מקצועי ואולפני הקלטה. המוניטין הרב של TASCAM בתחום האולפן מיוצג עם השראה רבה מהתקופה הזכורה לטוב, וניכר  היטב ביכולות ההקלטה הרב-ערוצית ב-Model 12, עם תזרים הפקה נוח וקל מהקלטת מיקרופון ועד השיר המוגמר.
ממשק האודיו מאפשר שיתוף המחשב בעבודות אלה, מה שמדמה פיזית אולפן הקלטות מלא ויוצר סביבת עבודה זורמת ומהנה, המאפשרת ריכוז באמנות ופחות בחיבורים והגדרות.
לדוגמה, יכולות השליטה על תוכנת הקלטה (DAW) כוללת פיידרים, צידוד, לחצני סולו והשתקה, חימוש למצב הקלטה וכמובן לחצני התנועה המוכרים - ניגון, הקלטה, ריצה קדימה/אחורה וריצה תוך השמעה (jog), וזאת בשימוש פרוטוקול מוכר HUI/MCU המשולב במיקסר ובכל תוכנת הקלטה פופולרית.
Model 12
 
בנוסף יש לנו יציאה ייחודית לקליק עם אפשרות קביעת טמפו בתיפוף אצבע (TAP TEMPO), כך שניתן לנטר את הטמפו גם בהופעה חיה או בסביבת הקלטה, מה שמאפשר למבצעים על הבמה לנגן בסינכרון עם הערוצים המוקלטים או ליוצרים לעקוב אחר הטמפו בעת הקלטה.
 
Model 12
 
ה-Model 12 מציג כניסות קדם מגברי מיקרופון  Ultra-HDDA איכותיות (High Definition Discrete Architecture) בעלות רעש עבודה מהנמוכים שיש (-128 דיבי) מה שמבטיח הקלטה טהורה של כלי הנגינה או השירה, כולל מתח פאנטום מלא 48 וולט למיקרופון קונדנסר. בנוסף קיימות כניסות לעכבה גבוהה לחיבור ישיר של כלי נגינה (גיטרות, מקלדות וכדומה).
 

כאשר מקליטים אמנים אחרים או שיש שותף בהפקה, חשובה מאוד בקרת האוזניות, וכאן מציע המיקסר מוניטור אוזניות כפול - עם יציאות ומיקס עצמאיים, בו-זמנית עבור הטכנאי והמבצע.
 
Model 12
 
באם אתם משתמשים בו לחזרות, הופעה חיה או הפקת אולפן, ה-Model 12 מצלצל נהדר, וקל מאוד בביצוע הקלטות רב-ערוציות. עם מיקסר סטייל-אנלוגי בעיצוב קלאסי, הגישה הינה אינטואיטיבית ומיידית. השליטה הינה מדויקת עם פיידרים 60 מ"מ, כיוונון האיקיו והשליחות, כניסות המיקרופון המשובחות ויכולות הקלטה ישירה של 12 ערוצים (10 ועוד המסטר) על זיכרון מסוג SD זול להפליא ונטול בלאי, וזאת ברזולוציה של 24 ביט על 48 קה"ץ. הבונוס - לכל מקום שניקח אותו, למעשה לא נצטרך כלום ולא נהיה תלויים בחסדי מחשב.
 
Model 12
 
המפעיל אף זוכה לנדיבות רבה בכל הקשור לכניסות/יציאות, התחברות קלילה למחשב עם ממשק האודיו המובנה 12 כניסות/10 יציאות, והמיקסר קל דיו כדי לקחת אותו לכל מקום, מהאולפן להופעה או לחדר חזרות ללא בעיה.
 
Model 12
 
מבט לתוך המיקסר חושף יכולות נוספות כמו ניתוב גמיש ומעבד אפקטים מובנה, כניסת מפסק להפעלת רגל כשהידיים תפוסות בנגינה, איקיו 3 אפיקים (גם על המסטר), חיבורי כניסה/יציאה ל-MIDI עבור מקלדות, סינתים, מכונות תופים, שלטים ושאר מקורות מונעי מידי, כמו גם יכולת לסנכרן בין מכשירים שונים להקלטה הרב-ערוצית.
 
 • כלים וירטואליים, פלאגים - VST/i
  ? Gain Over - כלי פשוט להשוואת הגבר לפני ואחרי עיבוד
  DrDataMiner: קישור מי לא מכיר את הבעיה הידועה : אנחנו מטקווקים את הכלים שלנו עד-לא-ידע. קומפרסורים, איקיואים, פרה-אמפ'ים, כל מעבד שרק נוגע בהגבר... ועפים על התוצאה בשירי לשרשור המלא אחרון
 • כלים וירטואליים, פלאגים - VST/i
  RE: True Iron ?י False Myths ! (בעברית: שנאים זה נעים !)
  DrDataMiner: ל Dr, נכון שהתגובה של Solar P לא הכי עדינה ואולי קצת מזלזלת אבל נשמע שהוא באמת ניסה להבין "מה הפיל לך את האסימון" לשרשור המלא אחרון
 • קידום עצמי
  אדון הסליחות - גרסה מיוחדת
  chai050: Vos - Adon HaSelichot חי מוטל'ה - אדון הסליחות מילים ולחן : מקורות ביצוע וכלי נגינה : חי מוטל'ה Video Editing - Chai לשרשור המלא אחרון
 • מש' Steinberg
  RE: בעיה בהפעלת WAVES בקיובייס 5 \ ווינדוס 10
  acidhead: אם אפשרי תשנמך ל Windows 7 לשרשור המלא אחרון