תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 18:17
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
פרופסור ליאו שאודינישקי וחזון הסטריאו
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (5) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
  AMIT  
Act Compatible
פרופסור ליאו שאודינישקי וחזון הסטריאו
הודעה פורסם: ראשון 16 נוב',03 03:53   
פגשתי את נכדתו של הפרופסור, מפגש מילולי.
אני יצטט אותה :

ציטוט:
סבא שלי היה פרופסור לאקוסטיקה שעבד בטכניון בברלין כמרצה וחוקר. אחד המאבקים הגדולים של חייו, לאחר שעלה לארץ, מאבק שהסתיים בהפסד שלו היה על המצאה שרשם במשרד הפטנטים הגרמני ממש לפני שפטרו אותו מעבודתו בטכניון, ממש לפני שאיבד את כל חבריו. הוא המציא ורשם כפטנט מכשיר שמאפשר (כשאתה יושב בדיוק בין שני רמקולים) לשמוע אותו הדבר משני הצדדים. אחר כך הוא תרגם את הרעיון למכשיר שמיעה לחרשים באוזן אחת, המכשיר איפשר להם לשמוע כאילו שתי האוזניים פועלות. עם הפטנט הזה הוא את עשה שטות חייו מספר אחת כשדחה הצעה של חברת ווסטינגהאוס (נדמה לי) לשלם לו דולר על כל מכשיר שיימכר. סבי מצא את ההצעה מעליבה. אם היה מקבל אותה, היינו מיליונרים היום. סבא שלי אף פעם לא הצליח להוציא כסף מההמצאות החשובות שלו. בארץ, בין הטיסות לגרמניה למשפט האינסופי שלו פיתח שיטה לבדיקת שמיעה של תינוקות, על ידי מערכת משקולות עדינה מורכבת - כל זה כדי להימנע מגרימה טראומה לתינוק ע"י מחיאת הכף מצד לצד שהייתה נהוגה עד אז.
הוא בנה ותכנן את הרמזור הראשון בחיפה, ועוד הרבה דברים שאני כבר לא זוכרת.
אני זוכרת אותו מיישר את הפרנזים של השטיח שדרכנו עליו כשבאנו לבקר אותם בחיפה, אני זוכרת אותו אוסר עלינו לגעת במערכת, או מראה לי את הספר שכתב על האקוסטיקה, או מספר לי על שיעור בחשמל שכתב בצורה משעשעת: האישה שואלת את הבעל איך פועלת מכונת הכביסה והבעל מסביר לה לאט, שתבין... אני זוכרת ששאלתי אותו למה דווקא האישה לא מבינה והבעל מסביר. והוא אמר לי שככה זה בחיים. הייתי בת שלוש עשרה אולי.
החריקות הקטנות האלה של התקליט. מוגברות למקסימום, אולי לא זכרתי נכון. אולי לא הסברתי נכון. כשהייתי ילדה הייתי מספרת לחברים שסבא שלי המציא את הסטריאו. היו צוחקים עלי. אבל זה נכון! זה נכון.
הוא היה מקבל הזמנה מברלין: מחר יש משפט בעניין הפטנט. הוא אף פעם לא הספיק להגיע. פעם אחרי פעם הוא היה מערער. הם, פשוט חיכו שהוא ימות.
הוא מת ב-92 נדמה לי. ואו, אני ממש לא זוכרת.
[

ביקשתי ממנה לדייק, עד שתשאל את אמא ותחקור לעומק את פועלו של הסבא היא טענה שהוא המציא דרך להגיע ליותר עומק בהקלטה של מוזיקה, ו
ציטוט:
אגב, הוא הוסיף כשרשם את הפטנט הערה, שאפשר להקליט קואדרופונית, ולשמוע עם ארבעה רמקולים

משהו שמע עליו? יודע עליו עוד פרטים?
הודעה פורסם: שני 17 נוב',03 13:05   
אני נותן לזה עוד סיכוי.
אני היחיד שזה מרתק אותו? פיסת היסטוריה בעולם האודיו שאולי לא זכתה למספיק יחס,
אולי העובדה שאף אחד לא מכיר את הפרופסור המדובר (ישראלי לכל דבר ) זה קצת מחשיד לא? ואם אכן היה כך הדבר? תנו לזה סיכוי.

(אגב ההיסטוריה של התחום הוא משהו שלא עלה עדיין בפורום, {להוציא את את "תולדות" הבלתי נשכח של ראובן שנכתב מנקודת מבט אישית ומרתקת, יש לציין}
שרשרת עם שלבי ההתפתחות וכו.. אולי כתבה מסודרת עם נקודות מסודרות בעולם ההקלטה.בהחלט נקודה לרעתנו. יש אולי אתר שקיימים בו מן דפי היסטוריה שכאלו ?)
הודעה פורסם: שני 17 נוב',03 13:17   
יש את הכתבה שהתפרסמה באקט מנייר.
הייתי בטוח שהיא גם באתר. לא כך?
לגבי הפרופסור, משהו מעמעם לי במוח, ואני חושש שהלוציגנים בזמנו מחקו לי את השאריות שהיו שם.
יש הרבה אנונימיים שלא זכו להתפרסם, אם מפאת היותם צנועים או שגרו במקומות מרוחקים מהקלחת.
אתה לפעמים נתקל בהם (או בשאיריהם), רואה כיצד הם גילו ופיתחו דברים ונשאר המום ומרוגש.
אין כמו חדשנות, אין כמו הריגוש של משהו חדש לגמרי. ולפחות יש להם את זה, אם לא את התהילה.
מה שכן, כואב הלב שאלה עם כוח לפעמים סוחבים את התהילה מאלה עם המוח.
ml
Supporter
הודעה פורסם: שני 17 נוב',03 17:08   
הי עמית,
אותי זה דווקא מעניין. בשבת חרשתי את האתר של הטכניון (לא יודע למה אבל נדמה לי ששם הוא עבד לא?) ולא הצלחתי למצוא אותו. האם לדעתך ,או לפי ידעתך, אכן לימד או היה שייך לסגל של הטכניון? אם כן יש סיכוי שאוכל לקבל פרטים.

ML
  AMIT  
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 18 נוב',03 01:06   
ציטוט:
סבא שלי היה פרופסור לאקוסטיקה שעבד בטכניון בברלין כמרצה וחוקר

זה מה שאני יודע.
שלחתי את השאלות שלך לנכדה והיא תחזיר לי תשובה.
ואני שמח שיש איתי עוד בעלי עניין.
הודעה פורסם: שלישי 18 נוב',03 09:01   
ממתין.אשמח לפענח את החידה. #thumbsup
BoazP
הודעה פורסם: שלישי 18 נוב',03 09:12   
ציטוט:
אני היחיד שזה מרתק אותו?

אותי זה מאוד מעניין, אבל פשוט לא חשבתי שיש טעם לענות מכיוון שאין לי מידע לתרום...

בועז
Tomer Iserovitch
Supporter
הודעה פורסם: שלישי 18 נוב',03 20:49   
אותו דבר כמו בועז
נשמע כמו מישהו שהקרדיט נגנב ממנו...
plato
Art Reviewer
הודעה פורסם: רביעי 19 נוב',03 13:37   
מעניין מאוד ...ועוד יותר מזה כואב מאוד !
אנשים שממציאים ברמות האלה ...מוותרים על הרבה בחיים שלהם למען המצאות אלו ...עד שכל חייהם הם למען ההמצאות ...וכשזה נלקח ממו ...נלקחים חייו ! חבל ...
ולצערי בכל תחום יש מספר ארועים כאלה ...(בעיקר בתקופות שמדובר , במדינות ובנפשות הפועלות )
לפעמים עדיף להשאיר את ההיסטוריה לעצמה ...עוד כאב לא יוסיף ...( אני מתכוון לבת ...אלא אם כן היא רוצה לנצח בערעור ...ולדעתי לא מזמן היה קרב כזה - נדמה לי נגד אדיסון והנורה , ושינו את הממציא לשם של אדם אחר ...זה עזר לו ?! אני בספק . שינה את ההיסטוריה מאז ?! ספק גדול יותר .)
Act Compatible
הודעה פורסם: רביעי 19 נוב',03 17:18   
מתחיל להתחמם, עוד כמה פרטים.
אני מצטט את הנכדה:

ציטוט:

קצת בעיכוב אבל פשוט לא הצלחתי להגיע לזה...לחץ אתה יודע...
מקווה שזה עדיין מסקרן.
LEO HERZEL SCHAUDINISCHKI
זה השם בלטינית
הוא היה פרופסור חבר בטכניון בחיפה, ונדמה לי ראש המחלקה לאקוסטיקה. כמו כן כיהן כראש המועצה או הליגה למניעת רעש, וכתב חלק מחוקי כנוביץ הקשורים לרעש.
הוא פרסם ספר חשוב על אקוסטיקה שהתפרסם בהוצאת אלזוויר (או משהו) אחת ההוצאות החשובות באנגליה. מקווה שזה עוזר, ונורא מעניין אותי לדעת אם תצליח לאתר מידע על הסיפור.

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון