תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 22:31
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars
  astond  
Act Compatible
הודעה פורסם: שבת 27 אוק',01 07:02   
שמעו סיפור. יש לי גיטרה באס וורויק WARWICK אקטיבית שבה יש 4 כפתורים:ווליום (שבורר בין אקטיב לפאסיב),בורר בין הפיקאפים,באס וטראבל. לפני כשנתיים נוצרה בעיה בכפתור של הווליום. רעשים איומים וחריקות. ניגשתי לשלושה מתקני גיטרות נחשבים באזור ת"א והתייעצתי איתם לגבי פיתרון לבעיה ותיקונה. (חשוב מאוד!!!-אין לי השכלה כאלקטרונאי) בקיצור: המתקן הראשון אמר לי להוא לא מכיר גיטרות כאלה, הוא מתעסק רק עם פנדרים וגיטרות ישנות וזאת מודרנית מדי בשבילו... מתקן שני הציע הצעה פרוביזורית מדי לטעמי, הוא הציע לבטל את בורר הפיקאפים ולשים במקום שני כפתורי ווליום כמו בג'אז באס. ברחתי כל עוד רוחי בי... המתקן השלישי התייחס לבעיה במקצועיות רבה לדעתי: הוא הציע שנתקשר למפעל וורוויק בגרמניה ונזמין חלק חדש.(הוא גם הסביר לי שחייבים חלק מקורי כי אין חלקים אחרים מתאימים) לי זה נראה הגיוני והסכמתי.(מה לא אעשה בשביל לתקן את הגיטרה האהובה שלי) לאחר שבועיים וכמה פאקסים החלק הגיע והורכב על הגיטרה ע"י המתקן. לי היה נראה שהכל בסדר,שילמתי במיטב כספי ושמחתי מאוד. אך לפני כחודש הבעיה התחילה שוב (בעקבות מכה קלה שהגיטרה חטפה-אאוץ'..) והלכתי למתקן אחר שהכרתי לאחרונה (חבר--אני מקווה שאפשר לסמוך עליו!!) דרך אגב-המתקן הקודם פרש מהעסקים. בכל מקרה אותו חבר (שמתמחה באלקטרוניקה) בדק את החלק וטען שאין לו ספק, החלק נראה משופץ!!! ואין סיכוי שזה חלק חדש אלה פשוט שיפצו אותו ותימחרו אותו במחיר של חדש. לדבריו,אין סיכוי שזה חלק חדש. הוא עדיין מחפש פיתרון לבעיה. ואני רוצה לדעת, מה דעתכם על העניין? איך מוזיקאי ללא השכלה טכנית/אלקטרונית יכול לדעת שלא עובדים עליו? מה עם היושר המקצועי של מתקנים אלו? אחר כך אומרים שכאן זה מדינה של חלטורה וקומבינה.... #thumbsdown
TamirE
Act Compatible
הודעה פורסם: שבת 27 אוק',01 08:04   
תראה, בגדול נגן שאין לו שום השכלה בנושאים טכניים שכאלה ומגיע למתקן גיטרות שהוא לא מכיר ממש מבקש "קחו ממני כסף אני לא מבין כלום אז תעשו מה שבא לכם עם הגיטרה רק תגידו כמה זה עולה". זה ממש מסוכן לסמוך על אנשים לפעמים בקטע הזה. דבר פשוט כמו החלפה של חלק יכול להתבצע על ידי כל אחד שיודע להלחים. לדוגמא, אני החלפתי לא מזמן את כניסת הפי.אל. בגיטרה שלי שהתחילה לעשות רעשים משום מה בכניסה איכותית יותר ואני דאגתי לעשות את כל העבודה עצמה ורק דאגתי לקנות חלק איכותי מחברה שאני יכול לסמוך עליה.
לדעתי העניין של להחליף כפתור יכול היה להתבצע על ידיך בלי שום התרוצצות - פקס או אימייל לוורוויק או שאולי תיגש לנציגים שלהם בארץ - תזמין את החלק שאתה צריך ותדאג להחליף אותו בעצמך.
כפתור או כניסה זה די פשוט ולא דורש טכניקת הלחמה מורכבת מידי. אם אין לך מושג בכלום ואתה כבר צריך לעשות משהו מורכב יותר כמו להחליף בורר פיקאפים 5 מצבים של גיטרה חשמלית לדוגמא ואין לך מושג איך עושים את זה - אז אולי כדאי לקחת את הגיטרה למישהו שאתה סומך עליו.
אם בכל זאת אתה מחליט לתת את הגיטרה למישהו לתיקון בכל מקרה תדרוש לראות בדיוק באיזה חלקים הוא משתמש ותדאג שהם יהיו ברמה מתאימה לגיטרה (לדוגמא, לא הייתי שם כניסה קוריאנית של עשר שקל על הגיטרה שלי).

מומלץ לחפש חומר על אלקטרוניקה של גיטרות. יש הרבה דברים מענינים ברשת וכדאי לדעת לפחות את הדברים הבסיסיים.
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שבת 27 אוק',01 13:53   
בקש תמיד שישמרו לך את הרכיב הישן (שהוחלף).
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 31 אוק',01 16:53   
לוורוויק יש נציגים בארץ שגם אם הגיטרה משומשת יד עשירית חייבים לתת לגיטרות שלהם שירות.
כל תיקון אבל כ ל ת י ק ו ן !!!! מזכה בתעודת אחריות.
לא חייבים חתימה של עורך דין. פשוט לסכם (ועדיף על הקבלה) שהתיקון באחריות למשך זמן מסויים.
קורה שפוטנציומטר של גיטרה עושה רעשים. לרוב זה נגרם בגלל ברדק באזור הזחלן (החלק שזוחל על הנגד) וספריי "קונטקט" הוא ספריי חובה בכל קייס של נגן. 90% מהבעיות נפתרות באזור הזה.
בכל מקרה, אין היום כמעט תיקונים של רכיבים אלא רק החלפה.
הרעיון שוורוויק יתבזו בשיפוץ חלק ושליחתו כחדש נראה לי מופרח מהיסוד.
בכל מקרה עוד משפט על פוטנציומטרים וביחוד כפולים עם "קליק סוויץ".
בגיטרה אקטיבית עובר בפרה אמפ מתח שאמור ל"הזליג" את ההפסדים שלו לקבל סמוך.
קבלים זה רכיב חצי מכני כלומר כזה שמתבלה לאורך זמן ו"הולך" או אז, כל שינוי באזור מייצר הפסדי מתח שלא זולגים ולא מתנקזים ובמילים אחרות מייצרים השראה שמתורגמת לרעש נוראי.
מה שאני מעוניין לומר לסיכום, זה שיכול להיות שהרעשים נגרמים כתוצאה משינויים בפוטנציומטר אבל לא בגללו.
זאת הסיבה שחשובה האחריות של הטכנאי.
כך ניתן לחזור אליו אם התקלה חוזרת.
בהצלחה
eliya
הודעה פורסם: רביעי 31 אוק',01 21:39   
ישנו מתקן גיטרות בתל אביב שנקרא הרצל, הוא מתקן כל גיטרה והוא אף בונה גיטרות.
אם אתה רוצה את הטלפון שלו, פנה אלי.
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 31 אוק',01 23:53   
ואללה
על הרצל רם גם אני שמח מאד להמליץ שלבד מכך שהוא איש מקצוע מעולה הוא גם אמין מאד ואם קראת בעיון את תמצית הדברים שנרשמו בהודעות האחרונות, כולל את הדברים שרשמת בהודעת הפתיחה, אתה בוודאי מבין עד כמה תכונה שכזו היא מופלאה, עקרונית ולצערי, נדירה
eliya
הודעה פורסם: חמישי 01 נוב',01 00:31   
אפשר לומר שהוא די זול ופותר כל בעיה
  astond  
Act Compatible
הודעה פורסם: חמישי 01 נוב',01 11:45   
להרצל אני לא נותן לגעת בגיטרה שלי!!! תקראו את ההודעה המקורית שלי למעלה. הוא זה שהציע להפוך את האלקטרוניקה של הוורוויק לאלקטרוניקה של ג'אז באס. וממנו ברחתי (וזה כבר אם מזכירים שמות...) דרך אגב אבל הכי חשוב.
הבעיה נפתרה ע"י תיקון פשוט שנעשה על ידי אדם שמתעסק באלקטרוניקה בעיקר.
הבעייה היתה לא רעשים שנגרמו אלה שמכה שברה כנראה איזה חלקיק בפוטנציומטר וגרמה לו לא לעצור במקסימום או במינימום אלא פשוט להמשיך להסתובב ב-360 מעלות.
חלק מהמתקנים אמרו לי שאין ברירה, חייבים להחליף את החלק ואך ורק לחלק המקורי.
תיקון פשוט של 50 שקל פתר את הבעייה לגמריי. רק צריך אלקטרונאי שיודע להלחים טוב ומבין איך בדיוק הפוטנציומטרים האלה בנויים.
רוב מתקני הגיטרות שאני נתקלתי בהם הם יותר נגרים מאלקטרונאים. :irritated:
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון