תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 21:56
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
הגברה לאקוסטית
אין דירוג עדיין › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars
  stardust  
הודעה פורסם: שבת 27 אוק',01 23:25   
זה מכבר קניתי גיטרה אקוסטית נחמדה מאוד והבעיה היחיד שלה היא שאין לה הגברה.
עד כה השתמשתי בה בעיקר בהקלטות ופתרתי את הבעיה בהקלטה לקונדנסר שמיקמתי ליד פתח התהודה.
עכשיו אני רוצה להשתמש בגיטרה גם בהופעות ואני צריך פתרון אחר ...
הועלו בפני כמה אפשרויות :
- פיק אפ חיצוני - ניסיתי מס' דגמים של מס' חברות והסאונד שקיבלתי היה יותר של חשמלית מאשר של אקוסטית.

- פיק אפ פנימי + אקולייזר - רעיון שאני לא מתלהב ממנו גם בגלל העלות וגם בגלל שאני לא רוצה לפגוע בגוף הגיטרה.
אם למי מכם יש רעיונות והצעות לעזרה הוא יתקבל בברכה.
esoptron
הודעה פורסם: ראשון 28 אוק',01 03:36   
t-kol
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 24 נוב',01 16:21   
קצת באיחור אבל עדיף מאוחר............
רכוש מיקרופון דש (כזה המשמש שחקני תיאטרון) והצמד
אותו לפתח תיבת התהודה, ניתן לעשות זאת בעזרת הקליפס המצורף או בעזרת סרט מידבק. חשוב להקפיד
שראש המיקרופון יהיה גלוי, לא מוצמד לעץ ולא מכוסה ע"י הדבק, וכן שלא יפריע לך לנגן. יש כאלה מיקרופונים אם סוללה פנימית (סוני למשל) ויש כאלה הזקוקים לספק חיצוני. להשיג בכל חנויות ההגברה,
ואם אין להם במלאי , שיזמינו!
בהצלחה #guitarist
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 25 נוב',01 03:40   
1. טעות מובנת ונפוצה הקשורה להרכבת פיקאפ על אקוסטית:זה לא גורם שום!!!!! נזק לגיטרה.
הסתייגות קלה: זה כן, אם אתה מחליט להוריד אותו מאוחר יותר אבל בכל מקרה עם קצת תכנון מדובר בפגם אסטטי בלבד.
עכשיו אני אפרט: בהנחה שאתה מדבר על פיקאפ BONE, כזה שמרכיבים מתחת לגשר, אז יש לעניין הזה שלושה חלקים שאתה צריך לתת להם התייחסות:
1. הפיקאפ עצמו
2. מערכת המיתוג, ה-EQ ובמידה ואתה מדבר על פיקאפ עם מערכת מיתוג אקטיבית אז גם בית בטריה.
3. OUTPUT CONECTER.

כעת, הפיקאפ עצמו, לרבות הרכבתו, כמובן לא גורמים שום נזק, אלא רק מחייבים לקזז מעובי העצם את עובי הפיקאפ שנכנס מתחתיו. (מדובר בשיוף מוקפד של מלימטר בערך, לפי הרגליך והאקשן החביב עליך). את הגשר תוכל תמיד להחילף חזרה.
מתחת לגשר קודחים חור של 2 מלימטר בשביל להשחיל את הקבל לכיוון הפלאג/מערכת המיתוג.
אין בקידוח הזה שום נזק וגם לא רואים אותו כי הוא מתחת לגשר. במקרים רבים, קידוח כזה אפילו יכול לעזור מכל מיני סיבות פיזיקאליות הקשורות בעץ.

בנוגע למערכת המיתוג: פה יש בעייה קלה משתי סיבות אשר שתיהן משלימות לאחת.
מערכות מיתוג יש בהמון גדלים אבל בייחוד בהמון מעגלים בעלי סאונד, טעם וריח שונים.
אחרי 1000 מערכות מיתוג שהרכבתי, אני לא לוקח סיכון אפילו להמליץ. למה? משום שאין שום דרך לקבוע בוודאות איך תישמע התוצאה הסופית. זה קשור בהמון פרמטרים שרובם מתרכזים בתגובה הפיזיקאלית של הגיטרה. באמת קשה להעריך ומי שמסתכן בהערכה - שיבושם לו. (אני גם לא ממלא טוטו).
בעיה נוספת קשורה במימדים. פה כבר באמת מדברים על ניסור רציני בנקודה מאד קריטית מבחינת תיבת התהודה.
אם מחליטים על מערכת אקטיבית, נכנס גם השיקול של הבטריה. אז מה עושים? פשוט מאד! הגיטרה - פאסיבית, ואיקולייזר חיצוני אקטיבי (פדל).

בנוגע לנקודה האחרונה שהיא הפלאג. גם כאן אין שום בעיה. מדובר בקדח 8 שמומלץ לקדוח בנקודת התליה. (ולא כמו בגיטרה חשמלית באזור הכיפוף. שם ממש פחות טוב).
הקדח הזה נכנס לתוך הבלוק (שזה פרופיל מלא של עץ שתפקידו לחזק את הקיפול ושום נזק לא יכול להיגרם מבחינה אקוסטית). גם מבחינה אסטטית אין בעיה משום שזה בא במקום של כפתור הרצועה.

שורה תחתונה: אם אתה חושש לעשות את זה לבד, גש לאדם מיקצועי.

בהצלחה
Span^kinG
הודעה פורסם: ראשון 25 נוב',01 06:42   
תגידו, באיזו דרך מקליטים אקוסטית באולפן? דרך היציאה שלה להגברה או עם איזה קונדנסר או שניים שמוצבים מולה?

מה יוצא יותר איכותי, עם המיקרופונים או עם הפיקאפ?

אני שוקל לקנות אקוסטית ואולי כדאי שאני אדע את התשובות לשאלות האלה לפני הקנייה.

תודה

דורון
Tone
הודעה פורסם: ראשון 25 נוב',01 06:59   
דורון - תחשוב. מה הכי טבעי לגיטרה אקוסטית?
אם אתה רוצה אפקט מיוחד או לנסות דברים אחרים, אז בטח שפיק אפ יכול לעזור, אבל המצב הכי טבעי שלה הוא אקוסטי והקלטה עם מקרופונים (רצוי שניים) תביא את הגיטרה במיטבה.
איזו שאלה. במיטבה ועוד איך.
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 25 נוב',01 07:29   
אנחנו קצת במחלוקת...
מה זאת אומרת "איך אקוסטית נשמעת יותר טוב?"
זה כמו לשאול, איזה עוגה יותר טעימה...
אתה יודע, לא על כל דבר אני חושב ש"על טעם ועל ריח..." אבל זה מקרה קלאסי של עניין של טעם:

טוב זה דבר סובייקטיבי.
עכשיו ננסה להיות יותר מסודרים:
אם אתה שואל "איך הכי טבעי להקליט כלי אקוסטי" התשובה מעט בעייתית אבל עקרונית, ורק עקרונית, לכאורה יותר טבעי להקליט אותה מחוץ למקור האות עם המקרוםון בעל הנאמנות הכי גבוהה למקור (כאילו שייש כזה דבר) שבהשג ידך.

אם אתה שואל איך הכי נוח?, כמובן שעם פיקאפ (וכמובן, כשאני מדבר על פיקאפ, אני מדבר על מוצר איכותי.
מה יהיה הכי שקט?, נוח לעריכה ולמניפולציה?, שוב פיקאפ.

אבל אם אתה שואל איך הכי טוב... או, מה הכי יפה....
וואופס די דה, הלכתי...
Zooot
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 25 נוב',01 14:23   
ציטוט:

בתאריך 2001-11-24 23:42, Span^kinG כתב:
תגידו, באיזו דרך מקליטים אקוסטית באולפן

4 most of the acc gtrs I’ve recorded mics were used.
A / B ‘ing, the p/u sound usually sounds more “plastic” 2 me & my clients.

When a p/u is used it’s 4 blending the sound in w/ the mic (rarely), 4 effect, or when mics r not available.

Even @ home, (I have no mics @ home) when I use my gtr’s p/u (Fishman blender) I usually blend in some of the built-in mic.

I’ve found acoustically recorded gtrs “sit” better in the mix cuz of the acoustical cues recorded with the sound.
Choice of mics helps also “tailoring” the sound 2 the mix.

4 x, in a “gtr heavy”, dense arrangement I’ll use a dynamic mic like a 57. The gtr “cuts through the mix” better, with less masking effect.

Peace,

Zooot.

Span^kinG
הודעה פורסם: שני 26 נוב',01 07:53   
תודה אנשים!

אז בעצם מותר לי לעשות מה שאני רוצה ואין חוקים?
סבבה!!

מישהו מכם כתב כאן שהוא משתמש לפעמים גם ב-sm57 להקליט את האקוסטית. מה ההבדל בין ה-57 ל-58?
(לי יש שני sm-58 ואחד akg c-3000b.)

ועוד משהו:

יהורם, הבנתי שאתה מבין גדול בכל מה שקשור לנושא.
אולי תכתוב לי אילו חברות (שמוכרים בארץ) פיקאפים לאקוסטית מובילות בשוק ושנשמעות הכי טוב.
(התשובה צריכה להיות פשוטה כמו שבגיטרות מדובר על פנדר וגיבסון)

אה, ועוד שאלה:
כשאני הולך לחפש לי אקוסטית בחנות על מה אני צריך להסתכל שיכול לבשר צרות בעתיד? (כמו שקונים עבד צריך להסתכל על מצב השיניים שלו.. #biggrin - תסלחו לי על הדוגמה המוזרה, אבל אותי זה די הצחיק...)
אם זה צוואר עקום, סריגים משופשפים, זימזומים וכו'.
אני שואל את זה כי מעולם לא היתה לי אקוסטית ואני לא מכיר את החסרונות של הכלי.
בקיצור מה נדפק בה הכי מהר?

מחכה לתשובה

דורון
Ab
Supporter
הודעה פורסם: שני 26 נוב',01 14:52   
דורון
נסה להישאר צמוד בין כותרת לשאלה.
אם זו שאלה חדשה צור שרשרת חדשה, וכך לאחרים יהיה קל להתמצא בפורום.
תודה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון