תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 23:37
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
guitar refretting
אין דירוג עדיין › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars
  TamirE  
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 25 דצמ',01 14:01   
בגיטרת הגיבוי החשמלית הנוכחית שלי, איבנז S470 (כמובן עם תוספות ושינויים באלקטרוניקה), שאצלי כבר כמה שנים (והייתה גיטרה ראשית עד לא מזמן) התחלתי לשים לב לכך שהשריגים ממש ממש מעוכים כבר ושחוקים כתוצאה מעודף נגינה...... בירור קצר בחנויות העלה כי מחיר "השחזת" השריגים יהיה בערך 300-400 שקל, ואילו החלפה תעלה בערך 800 שקל.
זה הגיוני לדעתכם?
האם לא עדיף לקנות צוואר שלם חדש?
האם החלפת שריגים זה באמת עסק בעייתי? כדאי לנסות לבד? מחירם של שריגים לא אמור להיות כל כך גבוה לדעתי (למישהו יש מושג מדויק?).

אני אשמח לשמוע אם עוד אנשים כאן נתקלו בבעיה הזו ואיך הם פתרו אותה.
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 25 דצמ',01 22:15   
קודם כל, המינוח "בעיה" הוא לא מדויק, או לא ממש מדויק.
אתה (וכמו כל סוג של חשש למחלה) אמור לאבחן את זה אצל מומחה ולא מתשובות אינסטנט ברשת.
לא בעיה משום שבלאי הוא מצב ולא בעיה (ולדידי מצב טוב שמעיד על נגינה מרובה). מה שכן, הוא דורש תחזוקה.
אם ה"בעיה" כמו שהגדרת היא שהפרטים מעוכים (ואתה משוכנע בכך, משום שלפרטים של איבנז יש פאזה חצי קמורה מראש, אבל אין בעיה עם הסאונד, אין זימזומים או תיקתוקים מהפיקאפ, אז כאמור, אין בעיה. מזדקנים... אתה יודע...
אם יש זימזומים ואתה משוכנע!!! שהגריף ישר והחיבור לגוף מפולס, אז זה עדין יכול להסתדר בדרך של ישור הגריף (שוב פרוצדורה לבעל מקצוע) אבל שוב תועלת לא תצמח מהחלפת השריגים.
אתה משוכנע שזה הסריגים?
אז תחליף את הסריגים. אפשר לבד אבל לא כדאי.
לא כדאי משום שזה טונה עבודה שדורשת טונה סבלנות ולא מעט ידע וניסיון אבל הבעיה העיקרית היא שיש המון מוקשים שאין מהם דרך חזרה
  TamirE  
Act Compatible
הודעה פורסם: רביעי 26 דצמ',01 04:54   
אוקיי, אז ככה - אני מאוד בטוח שהבעיה היא בשריגים כי פשוט אפשר לראות עליהם סימני שחיקה עמוקים כבר בכמה מקומות בנקודות המגע עם המיתרים (על רוב השריגים עד שריג 17 בערך, ובד"כ על מיתרים 5-1) ובחלק מהמקומות השריג נראה כבר מרובע במקום עגול מרוב שחיקה.
חיפשתי מדריכים בנושא ברשת ומצאתי את זה:
http://www.highpines.net/sk66/sk/refret/refret.htm
זה בהחלט נראה סיפור מעצבן וארוך וחסר טעם ולכן אני חושב שאולי עדיף להחליף בכלל צוואר (גם ככה נמאס לי מהצוואר הדקיק של סדרה S), אבל בינתיים זה לא משמעותי כל כך כי זו גם ככה גיטרת גיבוי. בינתיים הגבהתי את המיתרים קצת ואין זמזומים אבל עדיין היא לא נוחה מידי, אך בהחלט ברת נגינה.
הגריף ישר לגמרי ואין שום בעיה אחרת (ואני יודע לטפל בגיטרות בכלליות, לפעמים גם בגישות לא סטנדרטיות כל כך שגורמות ללא מעט תהיות כמו שינויים בגובהי הפיקאפים כדי לגרום לשינוי קל בווליום בין מצבי נגינה שונים).

אסטונד, תודה רבה :smile:
קניתי גיטרת פוליארד (תוצרת הארץ, קצת פטריוטיות :smile: ) עבודת יד, סטראט- סטייל, צוואר מייפל עבה, גוף מהגוני עם מייפל-טופ סאסטיין פאנל, וילקינסון טרמולו, סט פיקאפים של EMG סטיב לוקתר, והכי חשוב, היא נשמעת ממש טוב.
VooDoo
Act Compatible
הודעה פורסם: רביעי 26 דצמ',01 05:04   
סריגים שנשחקו עם הזמן...תלוי באופי השחיקה..לפעמים מוסיף לסאונד.

האתר שלי
www.mrgreen.us
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 26 דצמ',01 05:08   
אני אומר שוב:
ההחלטה אם להחליף גריף או שריגים כשאתה בטוח שהבעיה היא בשריגים היא בערך כמו להחליף את המחשב בגלל שהעכבר שחוק.
אם החלטת שהגריף לא נוח לך (ויש לך כסף) אז תחליף אותו בלי קשר.
מה שכן, זה הכל עניין של תקציב.
פרט בודד או שניים מחליפים במצבים נדירים של בעייה מקומית ודאית ואתה מתאר טיפול שורש. אתה צריך לזכור, שכמו שמחליפים סט מיתרים ביחד כי למיתר יש סאונד ובאז שונה לפי אורך ימיו, כך גם לפרטים, ולכן בד"כ מחליפים אותם ביחד ומאזנים אותם באיזון יחסי.
המחיר של 800 ש"ח לריפרטינג על גריף שלם (איפה?) הוא הוגן ואפילו זול.
רובו, הולך על אחריות של הטכנאי, כי כמו שאמרתי קודם, החלפת שריגים טומנת בחובה פוטנציאל מחמם עורקים של כמה תקלות אל-חזור.
ואז צריך לעשות הקצאה או פייזינג חדש לפרט בורד ובמקרים קיצוניים להחליף את כל הלוח שזה לבד סיפור של 200-250$ (במקרה של איבנז קצת פחות אבל למה להתעקש?)
בהצלחה
AMIT
Act Compatible
הודעה פורסם: רביעי 26 דצמ',01 09:16   
בלס פול 78' שלי הפרטים שחוקים ואני חי עם זה טוב מאוד. בהתחלה גם אני נבהלתי לשלום אהובתי... בעל מקצוע דרש 1200 ש"ח על החלפת פרטים וסט-אפ ושלח אותי לנגן אחד שהחליף את הפרטים כדי לקבל רשמים.במקרה הכרתי את אותו נגן והוא אמר לי: חבל על הכסף והסאונד והשווה את הענין להחלפת טסות של מרצדס בסובארו (סלחו לו על המטאפורה השחוקה). שאלתי עוד כמה יודעי דבר והם אמרו לי את אותה תשובה. נכון...זה יכול להיות טיפה יותר נח אבל...לא לוקח סיכונים. הרמתי קצת את המיתרים והמשכתי בחיי.

חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון