תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 00:32
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מחשבים - אופטימיזציה ותחזוקה
  C172  
Expert
גיבויים! לעוס אבל קריטי....אז הנה פתרון שאני משתמש (מאק)
הודעה פורסם: ראשון 03 יול',16 11:10   
כל נושא הגיבויים כבר נטחן עד אבק, אני יודע, אבל מה לעשות, זה קריטי. אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו במצב שדיסק הפרוייקטים נדפק, נכון? (נכון!)
אז אפשר לגבות לעוד דיסקים חיצוניים....להגן עליהם מטרור חשמלי בעזרת UPS....גם את זה אנחנו עושים לפעמים, אבל מה שכנראה ישקיט את נפשנו הדואבת זה כנראה גיבוי רצוף לענן.
אותו ענן יכול להיות Google-Drive, Dropbox, או כל מה שקיים שם בחוץ, וכנראה הכל לגיטימי.
אז מה נשאר? לייצר תהליך שקוף וקל שיבצע את כל זה בלי התערבות שלנו, כי בואו נודה על האמת, המין האנושי ניחן בעצלנות מובנית וזכרון שלא תמיד עובד.
ובשביל זה המציאו את המחשבים, לא? שיעשו את העבודות השחורות בשבילנו.

אז מה שאני הולך להציע כאן זה פתרון שאני משתמש בו כדי לסנכרן את דיסק הפרוייקטים שלי מול Google-Drive, אבל אני מאמין שעם קצת אינטיליגנציה אפשר להתאים את התהליך לכל ענן ולכל DAW. הפתרון מותאם למאק, ושיסלחו לי כל משתמשי ה-Windows....ליבי אתכם #smile #smile

אז הנחות העבודה הן כאלה:
1) הפרוייקטים יושבים מסודר בדיסק חיצוני שמיועד לעבודה השוטפת. זה חשוב מאד, כי איך שהם ישובים שם, ככה הם בסוף ישבו בענן! תבחרו לכם כל שיטת תיוק שעושה לכם שכל, והצמדו אליה. אצלי למשל, מתחת לתיקיית השורש של הפרוייקטים, יש תיקייה לכל אומן/אלבום, ומתחתיהן, תיקיות הסשנים עצמן. פשוט.
2) הענן שאיתו אתם משתמשים מאפשר התקנת תיקייה מקומית על הדיסק הראשי (שונה מדיסק הפרוייקטים) שממנו נעשה הסנכרון לענן בצורה אוטומטית, באחריות האפליקציה של הענן המדובר. מנסיון, גם Google Drive וגם Dropbox עובדים ככה. אין לי נסיון עם אחרים.

החוליה החסרה, אם כן, היא הסנכרון בין הדיסק החיצוני לתיקיית הענן המקומית שלכם, וכדאי מאד שסנכרון זה ייעשה אוטומטית ולא ידרוש שום תשומת לב שלכם.

לצורך העניין, יצרתי בתיקיית המשתמש שלי שני סקריפטים:
1) google_drive_backup
תפקידו רק לבצע את פעולת הסנכרון עצמה.

קוד:

#!/bin/bash

# Sync working area against the Google-Drive's folder
rsync -rah --update "/Volumes/My Passport Pro/Logic Sessions" "/Users/adidegani/Google Drive"

2) on_logic_projects_changed
הסקריפט הזה יופעל בכל פעם כשמזוהה איזשהו שינוי בתיקיית העבודה בדיסק הפרוייקטים החיצוני. בתכלס הוא קורא לסקריפט הקודם, בתוספת כתיבת שורת לוג למערכת לצורך מעקב.

קוד:

#!/bin/bash

LOGGER="/usr/bin/logger -t 'Logic projects synchronization with Google-Drive'"

$LOGGER "Logic projects changed - begin syncing"
/Users/adidegani/google_drive_backup 2>&1 >>/tmp/google_drive_backup.log
$LOGGER "End syncing"

עכשיו נשאר רק לבצע הפעלה אוטומטית של הסקריפט ב-2 כתוצאה משינוי שזוהה בדיסק הפרוייקטים. לצורך זה נגדיר תחילה קובץ plist שיגדיר ארוע במערכת שבעקבותיו יופעל הסקריפט.
נקרא לקובץ הזה monitor_logic_projects.plist ונמקם אותו עם שאר הסקריפים בתיקיית המשתמש שלנו:

קוד:

<xml>
<DOCTYPE>
<plist>
<dict>
        <key>Label</key>
        <string>Monitor Logic Projects</string>

<key>ProgramArguments</key>
        <array>
                <string>/Users/adidegani/on_logic_projects_changed</string>
        </array>

<key>WatchPaths</key>
        <array>
                <string>/Volumes/My Passport Pro/Logic Sessions</string>
        </array>
</dict>
</plist>

ולסיום, נספר למערכת על הקובץ הזה ונתן לה לשבור את הראש משם.
משורת הפקודה, מתוך תיקיית המשתמש שלנו, נכניס את הפקודה הבאה:

קוד:

launchctl load monitor_logic_projects.plist

זה הכל. טענו את הקונפיגורציה שיצרתם למערכת, ומפה, בכל פעם שיהיה שינוי בתיקיית העבודה בדיסק החיצוני, התיקייה תסונכרן מול תיקיית הענן המקומית, ומשם כבר אפליקצית הענם תעשה מה שצריך, כי בשביל זה שילמנו לה #smile

הערה:
בכל הדוגמאות שצירפתי מופיע שם המשתמש שלי. אני צריך להגיד שאצלכם זה יהיה שונה? אני מקווה שלא....
בנוסף, מתאר לעצמי שאצלכם שמות התיקיות והמיקומים יהיו שונים (DUH...), אז קחו את זה בחשבון כשאתם עורכים את הסקריפטים האלה. מצטער, שיטת ה״העתק והדבק״ לא תעבוד לכם פה.....
אבל זה לא מדע טילים.....
הודעה פורסם: ראשון 03 יול',16 11:23   
אני מתחבר למק רק מהצד של מקדונלדס, אבל שאפו על ההשקעה לטובת הקהילה. #thumbsup #clap #thumbsup
  C172  
Expert
הודעה פורסם: ראשון 03 יול',16 11:24   
לא נורא. אף אחד לא מושלם #lol #lol
הודעה פורסם: ראשון 03 יול',16 13:42   
כמה שאלות
1. כמה זמן לוקח להעלות פרוייקט של 4 ג'יגה לענן הזאתי?
2. כמה זמן לוקח להוריד את אותו פרוייקט מהזאתי?
3. מי מבטיח לך שהענן הזאתי לא יתנגש בענן אחר ולתוך הפרוקייט שלך יוכנסו כמה תמונות מהסחנה של משפחת פוליקסניב?
4. ואם ילד עם חצקונים אקריסט ממוצע יחרב את הענן ,ואז נעמוד דקה דומיה?
5. ומה קורה אם יורד גשם ?
אנא לענות סעיף סעיף.
יש לי גם רעיון.
אם אני אפתח "יעקב יחידות איחסון בבוטקה מעץ אלון אמיתי",אתה תאחסן אצלי?
אני מבטיח לנגב כל יום כל טרק בפרוייקט,אין סיכוי שתהיה חלודה בשירים כמו בענן.
דבר #smile
הודעה פורסם: ראשון 03 יול',16 15:27   
1) לא יודע. לי יש כרגע 80 ג׳יגה וזה לקוח קצת פחות מיומיים #smile אבל זה כי זה תהליך סנכרון ראשוני של הכל. אחר כך זה כבר הרבה יותר קליל.
2) יותר מהר, כי בדרך כלל מהירות ההורדה הרבה יותר גבוהה מהעלאה, בסדר גודל.
3) זה כבר תלוי בענייני סדר ונקיון. תהיה מסודר, ושם דבר לא יתנגש #smile בנוסף, אפילו אם תעשה בלגן, עדיין הענן עצמו אחראי לחשוף לפניך רק את הגישה לדברים שלך. בסיסי.
4) לא לשכוח, מדובר בגיבוי. מתאר לעצמי שאתה מחזיק את המקור אצלך. בנוסף, זה בדיוק העסק של הענן עצמו. על זה הם עושים כסף וזו האחריות שלהם, והם בכל מקרה עושים עבודה הרבה יותר טובה ממה שאתה תעשה אי פעם לעצמך #smile
5) אז יתרטבו קצת.....מקסימום תקבל סאונד יותר רטוב #smile

אם תקים דבר כזה, אני מבטיח לבדוק עניינית #smile #smile
הודעה פורסם: שני 04 יול',16 01:34   
אני עוד לא הגעתי לשלב הענן....

אבל מאז שהכרתי את Synkron

חיי הגיבוי שלי הפכו קלים ופשוטים...

Rock_Artist תודה #thumbsup
הודעה פורסם: שני 04 יול',16 07:45   
ככל שתצבור יותר פרוייקטים חשובים, ככה הפחד יגדל #smile
שום פתרון מקומי לא יתן לי את השקט הנפשי הזה.....
אני רק מתפלא על עצמי שחיכיתי עד עכשיו....
הודעה פורסם: שני 04 יול',16 14:25   
סחטיין #thumbsup #thumbsup

כמה מילים שכתבתי על הסיכון עם גוגל דרייב: (אשמח לשמוע אם אתם חושבים אחרת)

5 סיבות מדוע google drive / dropbox / onedrive הם לא באמת גיבוי

מוסיקה
  C172  
Expert
הודעה פורסם: שני 04 יול',16 18:46   
ראיתי מה כתבת, ועדיין אני נשאר עם ההחלטה שלי.
אין לי בעייה שחומר שאני מוחק יעלם לתמיד, כי סך הכל...מחקתי אותו #smile אם עשיתי החלטה לא טובה, זו בעייה שלי, לא של הענן.
בנוסף, אני לא בעניין של לשמור גרסאות. בשביל זה יש אפליקציות אחרות שונות לחלוטין. מה שגוגל נותנים לי זה בדיוק מה שאני צריך.

אגב, אם אני בכל זאת רוצה לשמור גרסאות שונות של פרוייקטים שאני עושה, ללוג׳יק עצמה יש את הפתרון בצורת מה שנקרא שם alternatives. ואם גם זה לא מספיק לי, תמיד אפשר לעשות העתק של הפרוייקט לפרוייקט חדש תחת שם שונה ולהמשיך לעבוד משם.
בקיצור, עם כל הכבוד לענן, אין לי ממנו דרישות מעבר לצורך הנקודתי של שמירה בטוחה.
הודעה פורסם: שלישי 05 יול',16 06:14   
אחלה, נראה שאתה מבין בדיוק את הדברים, אך לצורך הבהרה:
ציטוט:
אין לי בעייה שחומר שאני מוחק יעלם לתמיד

זו לא הבעיה - הבעיה קוראת כאשר חומר נמחק בטעות (נפוץ כאשר משתמשים בחשבון מסויים, בכמה מחשבים) או שתוכנת כופר מצפינה את החומר...

מוסיקה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מחשבים - אופטימיזציה ותחזוקה

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון