תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 09:46
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » ציוד היקפי
  shtruz3r  
צריך עזרה בבחירת מוניטורים וכרטיס קול.
הודעה פורסם: ראשון 16 אוק',16 18:31   
שלום וחג שמח,
אני מעוניין להתחיל להקליט מוזיקה (אלקטרונית - טרנס) באופן מקצועי.
לצורך כך אני רוצה לקנות מוניטורים, וכרטיס קול .
לגבי מוניטורים חשבתי על הדגם YAMAHA HS5
וכרטיס הקול Focusrite scarlett 2i2 2GEN.
האם השילוב בין מוניטור זה לכרטיס קול זה יאפשר לי להוציא סאונד איכותי וטוב?
למישהו יש ניסיון עם המוניטור הזה או הכרטיס קול הזה?
דרך אגב, בנוסף לכך אשמח להמלצות נוספות לכרטיס קול. חשוב מאוד לייטנסי נמוך ביותר.
תודה מראש לכל העונים..
Solar P
תומך
הודעה פורסם: ראשון 16 אוק',16 20:51   
שלום וחג שמח .

מה מסגרת התקציב שלך למוניטורים בנפרד ולכרטיס בנפרד ?
כמה כניסות אתה צריך להקלטה של כלים חיצוניים כגון סינטים וכו'
לאחר שאדע אוכל להמליץ לך . אם יד שנייה היא אופציה מבחינתך
יש המון מוניטורים מעולים למכירה בבזאר שיתנו תמורה מעולה וטובה
בכמה רמות מהדגם הספציפי של Yamaha .

חג שמח
  shtruz3r  
הודעה פורסם: ראשון 16 אוק',16 22:04   
התקציב הינו 2200 למוניטורים ובין 600 ל 1000 לכרטיס קול. בעיקרון אני לא צריך יותר מדי יציאות.. יש לי רק מקלדת שליט, וחשוב לי מאוד לייטנסי נמוך ושבסופו של דבר אוכל לייצר סאונד איכותי.. אני מעדיף לא לקנות יד שניה..
תודה על עזרתך
Solar P
תומך
הודעה פורסם: שני 17 אוק',16 20:04   
התקציב מאוד לחוץ מה גם שאתה לא מעוניין ביד שניה מה שלא משאיר לך מרווח תמרון ליותר מידי התלבטויות .
בוא נעשה סדר , אתה לא משתמש בסינטים חיצוניים כך שאין לך צורך בכניסות
ולא יציאות . אתה משתמש במקלדת שליטה מה שאומר שאתה צריך כרטיס עם ממשק מידי ולא יציאות . מקלדת שליטה לא מייצרת צלילים ולא שולחת אותות אודיו למעט מידע פקודות מידי אלא אם כן סינתיסייזר שמשמש כמקלדת לשליטה .
לייטנסי חשוב ואני מבין שזה קריטי עבורך אבל אם אתה לא קלידן או נגן בהופעות לייטנסי שמתחת ל 6 מילי שניות לא רלוונטי עבורך מה גם שככל שהלייטנסי נמוך כך המעבד נסחט יותר בעבודה שוטפת . במקרה של כרטיס הקול הייתי נשאר עם הקיים שהצעת לגבי המוניטור צר לי לאכזב אבל אין יותר מידי אופציות , למעט krk שלא יזיק לשמוע ולהחליט מה נשמע לך יותר . יכול לומר לך שנעשו ונעשים עד היום קטעים עם ציוד נחות יותר ועדיין נשמעים לא רע בכלל . ככל שתכיר את הבעיות והחוליות החלשות בציוד ותדע לפצות עליהם כך תמצא את עצמך מגיע לאן שאתה שואף

בהצלחה
  shtruz3r  
הודעה פורסם: שני 17 אוק',16 20:42   
אוקי.. האמת שאני קלידן וזה למה כלכך חשוב לי לייטנסי נמוך.. תודה על העזרה אולי אתה יכול לומר לי איך אני יכול לדעת איזה גודל מוניטור עדיף לי בגודל 5 אינץ או 8 למשל? החדר שלי אינו אקוסטי חדר שינה רגיל בו אני מתעסק במוזיקה.
mixtrim
תומך
הודעה פורסם: שני 17 אוק',16 20:43   
מוזיקה אלקטרונית-טרנס מצריכה מטבע הדברים רמקולים
בעלי יכולת הנפקת תדרים נמוכים (בס) משמעותיים
אחרת אתה לא באמת יודע מה ניגנת ואיך זה אמור להישמע
לכן הם לדעתי לא טובים ממש כהבחירה הראשונה שלך..
כדאי לעלות ברמה למשהו קצת גדול יותר או מחברה-דגם טובים יותר
מהצד השני ככל שהתדרים הנמוכים משמעותיים כך תצטרך
סביבה אקוסטית אולי חדר יותר גדול ואולי גם אקוסטיקה מתאימה
אבל זה כבר עניין לפורום אקוסטיקה

בהיעדר תקציב ואקוסטיקה מתאימה ניתן להשתמש במה שיש (למשל הימהה)
ובמקביל "לבדוק" תוצאות מפעם לפעם על מערכת מתאימה אחרת
(אולפן אחר עם מוניטורים גדולים/מערכת עם סאבוופר/מערכת סטריאו רצינית...)
Solar P
תומך
הודעה פורסם: שני 17 אוק',16 21:53   
מאחר ולא מדובר בחדר ייעודי ואתה בעצם בתחילת דרך , לא חושב שכנקודת פתיחה יש טעם ללכת לאיבוד יותר מידי . הייתי ממליץ על 6 ולא 5 או 8 . בהנחה שאחד מהרמקולים ימוקם בפינה קח בחשבון שגם מוניטור קטן יזרוק המון נמוכים שקריים שלא בהכרח קיימים ואלו מאוד יקשו עלייך לקחת החלטות קריטיות במיקס או בעיצוב סאונד בכלל . אבל שוב , מניסיון והיכרות עם לא מעט יוצרים בין אם חדשים ומוכשרים ובין אם ותיקים וטובים , הכל אפשרי ברגע שאתה יודע איך להתמודד עם המצב הקיים . לא מעט "להיטים" נעשו על book shelfים בינוניים ומטה ...... משפט שאימצתי מאחד האמנים שאני הכי מעריך בביקור אצלו באולפן , "סאונד טוב לא מחפה על חרא מוזיקה" . כשהתוצר הסופי מעניין מרגש בנוי טוב ומעביר לשומע את מה שגורם לו לזוז , הסאונד פחות קריטי בהנחה שהוא לא גרוע . ותאמין לי שהוא יודע על מה הוא מדבר .. הם יותר נכון , חתומים על אינספור להיטים שעיצבו את סצינת הטראנס בעולם מ 89 עוד כשהטראנס היה "מסיבות אסיד" .
תתחיל , תתנסה , תראה אם אתה מרגיש מספיק מחובר לעשיה ולהתעסקות , אם פעם בלי ערימות של סינתים , סמפלרים , מכונות תופים ומכשירי אפקטים לא הייתה אפשרות ליצור , היום 99% מהעבודה נעשית ITB בלי צורך בשום דבר למעט מחשב . כשתרגיש שאתה ממש מוגבל ביצירה בגלל הציוד תשתדרג .
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » ציוד היקפי

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון