תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 10:38
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » ציוד היקפי
  almog154  
עזרה לגבי בעיה מעצבנת בכרטיס הקול
הודעה פורסם: שני 05 דצמ',16 14:37   
טוב, אז ככה - רכשתי את הכרטיס קול הקטן והחמוד של "TASCAM":
TASCAM US-2X2
הוא מגיע רק עם כבל USB ובשביל להשיג את הכבל לחשמל (DC) צריך לרכוש אותו בנפרד (ולך תמצא אותו עכשיו)...
בכל מקרה, לא תמיד חייבים את הכבל הזה אבלללל במקרה הזה אני חושב שזו הבעיה.
קשה לתאר את זה במילים אבל המחשב לא תמיד מזהה בדיוק שהכרטיס מחובר ביחד עם המיקרופון וכו'...
זתומרת שאם כרגע חיברתי את הכרטיס ל USB והכל עובד פיקס עכשיו עוד דקה-שתיים נכנס לבקרה של השמע בווינדוס ואז הוא לא מזהה את המיקרופון
הוא עדיין יופיע ברשימה אבל לא יראה אותות חיים... כנ"ל לגבי עבודה בתוכנות בשימוש עם הכרטיס, יכול לעבוד עכשיו על הקיובייס > בורח לשמוע רגע משהו ביוטיוב > חוזר לקיובייס - לא מזהה את הכרטיס! לא שומעים כלום... אבל ביוטיוב כן :O
בקיצור, הזיה רצינית זקוק לעזרה רצינית ומקווה שאמצא אותה כאן...
מודה מראש לכל מי שמנסה לעזור, מי ייתן ותמצאו מקום בגן עדן ליד גל גדות!

*חשוב לציין שהדרייבר מעודכן לגמרי עדכנתי ממש הרגע ולאורך כל הדרך דאגתי לעדכן...
מצרף תמונות קדימה ואחורה של הכרטיס לכל מקרה:
קדימה: http://www.sweetwater.com/images/closeup/750-US2X2_detail1.jpg
אחורה: http://medias.audiofanzine.com/images/normal/tascam-us-2x2-916311.jpg
- מערכת הפעלה: WIndows 10. (למרות שהבעיה מופיעה גם במקבוק כשאני עובד עם תוכנות עריכה אחרות)
בקיובייס הוא פשוט לא משמיע כלום ובתוכנה אחרת הוא כותב הודעת שגיאה שלא מאפשרת להמשיך להשתמש בה עד שעוברות כמה דקות (דוגמה בתמונה):
http://www.siz.co.il/my.php?i=zghbitvnylbn.png
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שלישי 06 דצמ',16 09:07   
בעיית USB נפוצה, כאשר הממשק במחשב אינו מסוגל לספק את הזרם הנדרש להפעלת התקנים חיצוניים או שהדרייבר נכנס לתרדמת.
ראה שלל הודעות קודמות בנושא. USB
יש לבחון שקעי USB אחרים במחשב (לא ציינת מערכת הפעלה) ובמינהל ההתקנים לוודא שהשקע הזה לא ייכנס למצב שינה (שם גם תוכל לראות מה ההספק של כל שקע ולבחור את החזק).
כמובן שספק כוח חיצוני יכול לעזור במקרה של מחסור בזרם דרך המחשב.

הקלק על התמונה לצפיה בגודל מלא
הודעה פורסם: שלישי 06 דצמ',16 12:01   
ReuvenM, קודם כל תודה רבה על התגובה!
שנית, ערכתי עכשיו את ההודעה הראשונה הוספתי את מערכת ההפעלה (Windows 10)...
בנוסף, שכחתי לציין שחיברתי אליו גם את הכבל של החשמל, למרות שקניתי כבל 5V כמו שצריך, רק לא כבל ייחודי של החברה של הכרטיס (כמו שציינתי הם מוכרים אותו בנפרד וצריך להזמין אותו דרך האינטרנט) השאלה היא האם זה באמת משנה ואם ארכוש אותו זה מה שיפתור את הבעיה הזאת...

עוד שאלה חשובה, לגבי המחשב - ביצעתי את מה שהצעת ב"מנהל ההתקנים", רק לא מצאתי דרך לראות מה ההספק של כל שקע ואת האפשרות שלי לבחור את החזק.
בינתיים, אחרי שעשיתי את זה עשיתי הפעלה מחדש והבעיה עדין לא נפתרה לצערי...

מצרף צילומי מסך מתוך ההגדרות של הכרטיס אולי הבעיה נמצאת שם:
http://www.siz.co.il/my.php?i=rmznnmzlodcm.png
http://www.siz.co.il/my.php?i=dwekgmj3ytnm.png
http://www.siz.co.il/my.php?i=tonxwyhg5inv.png

**חשוב לציין שהבעיה היא שלוקח לכרטיס זמן להגיב כשאני רוצה לשמוע משהו דרך יוטיוב/מדייה פלייר וכו' ואז לעבור ישירות אחר כך לתכנת עריכה, אז כמו שכתבתי בקיובייס הוא פשוט לא משמיע שום דבר עד שעוברות כמה דקות טובות ואולי יותר מזה ובתוכנה אחרת כותב הודעת שגיאה (ראה צילום מסך בהודעה הראשונה) ואני חייב לפתור את הבעיה הזאת #sad
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שלישי 06 דצמ',16 20:11   
לגבי סוג הכבל, לא בטוח שזה המקרה שלך אבל יש הבדלים בין כבלי USB. אם אתה משתמש בכבל מהסוג המשמש למטענים, אז הוא לא מומלץ.
לגבי מעבר מקיובס לתוכנות אחרות, ראה בהגדרות קיובס בסמוך להתקן השמע, קיים סימון האם להשאיר את נתיב האודיו חי או שיפסיק בעת מעבר.

לגבי זרם מרכזיית ה-USB במחשב (ויש לעתים כמה כאלה על לוח האם כאשר כל אחת הולכת לכיוון אחר, אחורה או קדימה), ראה תמונה:

הודעה פורסם: שלישי 06 דצמ',16 20:37   
אם הבעיה גם ב mac וגם ב pc סביר להניח שזאת לא בעיית דרייבר, מערכת ההפעלה או לחיבור ה usb במחשב שלך
סביר שמדובר בבעיית חומרה, זה יכול להיות כבל usb או הקונקטור של ה usb בכרטיס.
קודם כל נסה כבל אחר כמו שהציע ראובן.
פתח את מנהל ההתקנים ושחק עם הכבל בחיבור לכרטיס אם נראה שהחלון מרענן את עצמו יש בעיה בחיבור של הכרטיס או בכבל\בתאימות של הכבל למחבר.
  almog154  
הודעה פורסם: שלישי 06 דצמ',16 23:19   
ReuvenM:
לגביי הקיובייס אין לי בעיה לעבור לתוכנות אחרות, מכיר את האפשרות הזאת והיא מסומנת לי שם.
הבעיה שלי היא מעבר בין תוכנות עריכה (לא חשוב שמות) לבין מקור אחר כמו יוטיוב/מדייה פלייר של הווינדוס או וואט אבר...
ברגע שאני עובד על משהו ואני רוצה רגע לשמוע משהו ביוטיוב ואחריו לחזור שוב לפרוייקט בתוכנת עריכה, אז זה קורה ואני לא יכול לשמוע מהתוכנות כלום.

לגביי הזרם של היו.אס.בי עדיין לא הבנתי איפה יש לי אפשרות לראות מה ההספק של כל שקע ולבחור את החזק.

acidhead:
טוב, ניסיתי להחליף אפילו 2 כבלים של USB וזה היה פשוט הזוי...
בכבל הראשון בהתחלה לא שמעו כלום, לוחץ פליי על איזה סרטון ביוטיוב הוא כאילו מתחיל אבל לא קורה כלום אפילו התזמון שם שום דבר לא זז, אותו דבר לגביי שיר שאני מנגן מהמדיה פלייר, הוא פשוט לא זז, לא מתחיל לרוץ אפילו...
ואז הוצאתי אותו מהכרטיס והחזרתי ולפתע שמעו! אבל הבעיה עם המעבר ממקור שמע אחד למקור שמע אחר בתוכנה מסויימת עדיין הופיעה...
כשחיברתי את השני - פתאום הקיובייס התחיל לעבוד באיטיות ופתחתי עליו רק ערוץ אודיו טראק של 4 שניות בשביל לבדוק, ובכל מקרה הבעיה הופיעה שוב. אבל למען האמת - כשהתחלתי לשחק עם הכבל בחיבור של הכרטיס והוצאתי שוב והחזרתי אז היוטיוב פתאום חזר לעבוד אבל אז שוב עצרתי רגע את הסרטון חזרתי לתוכנת עריכה ולא שומעים.

שורה תחתונה: זה או שהוא ינגן לי דרך המערכת (מדיה פלייר, יוטיוב מהדפדפן) או תוכנות חיצונית. גם וגם הוא לא מצליח לקלוט. או שיהיה שקט שם או שיהיה שקט שם.
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: רביעי 07 דצמ',16 07:58   
האם ניסית להגדיר בלוח הבקרה של המערכת שרק דרייבר האסיו של הכרטיס ישמש להשמעה?
כרטיס מתנתק כאשר הדרייבר שלו מוסר מהזיכרון בידי המערכת, וזאת לאחר שזיהתה שאינו מחובר (חוסר פעילות או ברוב המקרים - מתח הפעלה חסר).
לא מומלץ לחבר ולנתק לאחר שתוכנה כבר באוויר. זה רק יבלבל אותה.
מערכת ההפעלה אף מתריעה ומשמיעה צליל ברגע של חיבור או ניתוק. מכאן שיש ראשית לפתור את הבעיה הזו לפני נושא המעבר בין תוכנות.
האם חיפשת ברשת לגבי בעיות ספציפיות אלה בכרטיס הזה?
יש לבודד את המרכיבים של הבעיה..
הודעה פורסם: רביעי 07 דצמ',16 09:19   
אולי יש בעיית מגעים?
מהתיאור שנתת , זה נשמע בהחלט סביר.

ראובן, מה אתה אומר?
הודעה פורסם: רביעי 07 דצמ',16 12:16   
קודם כל תודה רבה על העזרה!
אני חסר אונים בימים האחרונים ואני באמת מקווה שהבעיה תיפתר בקרוב.
-----------
לא ממש יודע איך אני יכול להגדיר שרק דרייבר האסיו של הכרטיס ישמש להשמעה, אשמח להבין איך.
ועוד עניין שקורה שכנראה קשור לנושא - כשאני עושה ריסטרט למחשב המחשב לא תמיד מעלה לי גם את הכרטיס, כלומר לא מזהה אותו גם בלוח הבקרה, הוא לא מופיע שם, עד שאני לא מנתק ומחבר מחדש את ה USB.
תמונה: http://www.siz.co.il/my.php?i=qkmtwe3y1z3y.png
acidhead
Expert
הודעה פורסם: רביעי 07 דצמ',16 19:34   
firmware update עשית?
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » ציוד היקפי

לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
עמוד 1 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון