תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 04:20
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
ממשקי אודיו thunderbolt 3 תחת windows 10 - זה העתיד ?
למחיקה (אלא אם תדורג אחרת)תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
  Silenus  
תומך
ממשקי אודיו thunderbolt 3 תחת windows 10 - זה העתיד ?
הודעה פורסם: ראשון 02 פבר',20 10:11   
עם השהיות סופר נמוכות בממשקי אודיו חדשים פלוס מחשב עם מעבד אינטל מהחדשים והחזקים , האם יש בכלל צורך להתלבט לגבי מערכת ההפעלה - windows\mac ?

הרושם שניתן מסיקורי המוצרים האלה הוא שניתן להשתמש בפלאגינים לייב עם אפקטים וכלים וירטואלים בלי להרגיש בלייטנסי בכלל , שעל פניו זה נשמע הרבה יותר אטרקטיבי מבחינת מחיר מאשר לקנות ממשק של UA ואת הפלאגינים שלהם בנפרד אם אני יכול להשתמש בפלאגינים שכבר יש לי בלייב.
acidhead
Expert
הודעה פורסם: שלישי 04 פבר',20 10:27   
Thunderbolt הוא לא יותר ממשק PCIe חיצוני.
כרטיסים של RME למשל בחיבור USB מעניקים את אותן השהיות נמוכות כבר שנים (מילישניה לפה או לשם).
אם מדובר רק בהשהייה osx מהירה יותר מ windows בד"כ.
acidhead
Expert
הודעה פורסם: שלישי 04 פבר',20 18:58   
ד"א הפלאג-אינים של uad בעלי השהייה גבוהה יחסית לפלאג-אינים אחרים שמיועדים לטרקינג ורצים על cpu. האות נשלח ל DSP ובחזרה (Round trip נוסף) הם מיועדים למיקס, לא לטרקינג או ללייב.
דרך הקונסול אפשר לפתוח מעבדים בהשהייה נמוכה יותר אבל לא יותר נמוכה מפלאג-אינים אחרים שרצים על המעבד.
הייתרון של UAD הוא שהעיבוד נעשה על DSP ולא לוקח כוח מהמעבד אבל עם מחשב עדכני זה חסר משמעות ולא יותר "ממפתח" שקשה לפרוץ.
סטודיוטק
Expert
הודעה פורסם: שלישי 04 פבר',20 22:35   
בקרוב יוצא Thunderbolt 4, הולך להיות שמח.
הודעה פורסם: רביעי 05 פבר',20 15:42   
הייתי ממליץ להמנע מ Thunderbolt אלה אם יש לו ייתרון משמעותי מול USB בצורת עבודה בעיקר בגלל החשש לתאימות עתידית. לא יפתיע כל כך אם הוא ייזנח בסוף כמו ה Firewire. אולי לא אבל למה לקחת סיכון, זה מלהיב ונחמד רוחב פס עצום אבל לרוב אין לזה קשר לאודיו ובעיקר משמש כבוסט מכירתי.
למעט חברות עם דרייברים בינוניים ומטה שבד"כ יתנהגו טוב יותר עם Thunderbolt מאשר הכרטיסים הנחותים שלהם ב USB2
או ב UAD וכרטיסי DSP אחרים שכאמור עם Rounttrip נוסף ל DSP
אין ממש ייתרון ל Thunderbolt מול כרטיס USB2 מהיר בכמות ערוצים נורמלית (הקלטה והשמעה של 30 ערוצים, פלייבק לא רלוונטי)

עם כרטיס USB2 מהיר כמו fireface UC (מ 2010) מחשב חזק ופלאג-אינים שמיועדים לעבודה בזמן אמת, ההשהייה לא תהיה מורגשת.
Rock_Artist
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 08 פבר',20 10:47   
מחזק לחלוטין את acidhead.
ה Thunderbolt לא נותן הרבה כ"ממשק אודיו". ואף מקטין תאימות של הממשק למכשירים נוספים.

- אין Thunderbolt אצל AMD. תקן שאינטל מחזיקים בו ביד רמה.
- בקרי TB בעולם ה PC לפעמים דורשים עדכוני קושחה וזה ממש לא "פשוט עובד".
- השגת תקן ותמלוגים ל TB מקפיצים עלויות ליצרני כרטיסים (דיברתי בזמנו עם מנכ"ל של יצרנית כרטיסי אודיו גרמני שאחרי כמה בירות אמר שהרבה מכרטיסי האודיו ב TB סתם מחביאים FW מאחורי ממשק TB וזה פשוט מיותר).
- ניידות מלאה, כרטיסי קול מודרניים מסוגלים גם להיות USB COMPLIANT מה שאומר שהם עובדים גם על אייפד וכדומה.
DrDataMiner
Act Compatible
הודעה פורסם: שבת 08 פבר',20 12:11   
ציטוט:
אין Thunderbolt אצל AMD. תקן שאינטל מחזיקים בו ביד רמה.

יש. אינטל התחילה לטפטף הרשאות ליצרנים מסוימים [אני ראיתי על MSI].

https://www.pcgamer.com/at-long-last-intel-has-finally-certified-an-amd-motherboard-for-thunderbolt/

אני לא יודע אם TB יישאר או לא, כיום הוא מעניק יתרון *ברור ומדיד* מול כרטיסי USB במבחני ביצועים [רובם המכריע אם לא כולם, כולל RME שבאופן יחסי טובים בהרבה מאשר כולם היות והם כתבו לעצמם דרייבר קנייני]. כרטיסים מבוססי TB [מאלה הטובים לפחות] יושבים בקצה של הקצה של טבלאות הביצועים.

השאלה היא, שוב, לגבי אריכות הימים של הפורמט. אני מעריך שהוא יהיה בסביבה עוד שנים לא מעטות אבל אי אפשר לדעת.

עוד תקן שכדאי לשים עליו עין זה USB-C [שזה סוג של TB אם הבנתי נכון]. USB-C נהפך לתקן דה-פקטו בכל המכשירים הפריפריאליים ונראה שגם באודיו ייצטרפו.
חברת MOTU, למשל, די קרעה את השוק עם ה SPECS של סדרת ה M שלהם. הדרייברים עדיין בשלב ינקות... אבל זו גם אופציה לשים אליה לב.
מיקס זה מיקס, אתם מיקסרים או שאתם קוף.
פשוט.
(מייקל בראואר)
mixtrim
תומך
הודעה פורסם: שבת 08 פבר',20 18:45   
ציטוט:
בכמות ערוצים נורמלית (הקלטה והשמעה של 30 ערוצים)

"נורמלי" זה דבר מאוד יחסי #smile
לכל הפחות לגבי השמעה של כמות ערוצים משמעותית תוך כדי הקלטה
הרי שבהפקות מוסיקה קלאסית וחסידית אותנטית 60-70 ערוצים זה הכי נורמלי בעולם.
acidhead
Expert
הודעה פורסם: שבת 08 פבר',20 19:14   
שבוע טוב,
רוב האולפנים היום הם אולפניים ביתיים או פרויקטים שלא יגיעו למספרים האלה, וגם במקצועיים, נדיר שיש צורך ב 60 ערוצים של כניסות ויציאות בוא זמנית. כאמור לא מדובר על פלייבק (אפשרי גם מאות ערוצים בתוכנה שמאחודים לסטריאו אחד) ולא במיקס\ Sum כשההשהיה פחות רלוונטית. הכוונה הייתה שלרוב USB2 מספיק ויותר כשהדרייבר יעיל.

ציטוט:
כרטיסים מבוססי TB [מאלה הטובים לפחות] יושבים בקצה של הקצה של טבלאות הביצועים

נשמע מעניין אפשר לינק?

USB-C זה סוג של חיבור\קונקטור, לא תקן (כמו USB-A/ USB-B) הוא יכול להעביר TB/USB3 תלוי במחשב\ממשק.
DrDataMiner
Act Compatible
הודעה פורסם: שבת 08 פבר',20 20:50   
https://www.gearslutz.com/board/music-computers/618474-audio-interface-low-latency-performance-data-base.html

יש עוד עדכונים ספציפיים [של כרטיסים כאלו ואחרים] לאורך הטופיק העצום הזה [התמונה הזו לא מאד מעודכנת. אבל מספיק]...

אבל בגדול, זה הכיוון גם דהיום. שים לב ששני המקומות הראשונים לא כוללים את עכבת ההמרה אלא רק את העכבה מהכרטיס [זה גם מצוין בטבלה].

אגב, ראיתי משתמש אחד שביצע את מבחן ה-Roundtrip Latency לכרטיס
ה-MOTU M2/M4 שלו ולתדהמתי, הוא טוב יותר מביצועי RME Babyface Pro
(זה גם הולך יד ביד עם העובדה ש-Antelope מגרדים את המקומות הראשונים
בטבלה, מקום שהיה הרבה הרבה שנים מאוכלס ע"י RME ו-LYNX באופן
אקסקלוסיבי).
בהנחה שהנתון הזה מהימן (ואין הרבה סיבות להניח שהוא לא היות והמבחן כולל
חיבור של יציאת הכרטיס לכניסה שלו ב-Loop, אין התערבות תוכנה למעט התוכנה
שמודדת את הזמן הזה) - זה הכיוון (כנראה) שהטכנולוגיה זורמת (TB/USB-C) אליו
בכרטיסי אודיו.
מיקס זה מיקס, אתם מיקסרים או שאתם קוף.
פשוט.
(מייקל בראואר)