תפריט
שלום אורח ::: Fri, 25 Sep 2020, 07:25
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

Yamaha Montage 6 - סינתיסייזר/תחנת עבודה 61 קלידים

מאת: כלי זמר Harman Pro ::: ::: נושא:

עוצמה, ביצועים מרהיבים ויכולות עיצוב סאונד מרתקות בסינתסייזר הורסטילי בעולםבספינת הדגל שלהם "מונטאז'", Yamaha פיתחו את מנוע הסינטזה Motion Control, המשלב בין 2 מנועי סאונד אגדיים: AWM2 - מנוע סינטזת גל באיכות גבוהה ו FM-X – מנוע FM טהור חדשני. 2 מנועים אלו יכולים לעבוד ביחד או בנפרד באזורים שונים במקלדת (עד 8 אזורים) בפעם אחת.

מנוע  Motion Control Synthesis ניתן לתכנות עם שליטה על מטריצות ליצירת צליל עמוק, דינמי ואקספרסיבי. עם Motion Control  תוכלו ליצור צלילים חדשים שטרם היו אפשריים בטכנולוגיה של סדרות מוקדמות יותר. מדובר בעולם חדש של סינטזת צליל. 

Expressive, interactive Motion Sequences
Motion Control Synthesis, AWM2, and FM-X

2 מנועי הסאונד של Montage הם תוצאה של התקדמות טכנולוגית משמעותית של Yamaha בדחיסת מידע. AWM2 מאפשר דחיסה של כמות מידע ענקית מבלי לאבד מאיכות הצליל.

במונטאז' יש קיבולת פי 10 יותר מהקיבולת של Motif XF, כך שכל כלי מכיל יותר דגימות ונשמע יותר ריאליסטי. Montage מגיע עם זיכרון משתמש של  1.75GB, עם תעבורת מידע מהירה ליצירה ושמירה של דגימות מעשה ידיכם או מהאתר yamahasynth.com.

מנוע FM-X מאפשר יצירה של צלילים קלאסיים מה80s וצלילי מוזיקת דאנס (EDM) דינמיים ונאמנים למקור. 8 אופרטורים FM ופוליפוניה 128 צלילים בו זמנית הופכים את המונטאז' למכונת FM רבת עוצמה עם אפשרויות מרובות לעיצוב הסאונד. 


כפתור Super-knob
עם "סופר-נוב" ניתן ליצור שינויים בסאונד ע"י שליטה על מספר פרמטרים בו זמנית, מה שמספק פלטת צלילים רחבה וגמישה המותחת את התנהגות הסאונד באופן חסר תקדים. לדוגמה, תוכלו לשנות את מיקום האוזן בחלל, מצמוד לפסנתר ועד המושב האחרון באולם הקונצרטים.
תוכלו גם לשנות את אופי הצליל מאטמוספרי, לרך, או קצבי. ניתן אף לבצע השמה של הסופר נוב לפדל רגל שמאפשר שינויים אלו בזמן שהאצבעות יהיו חופשיות לנגן.

מפרט
 • מקלדת 61 קלידים חצי שקולים
 • פוליפוניה 128, סאונד סטריאו מלא
 • סינטזת Motion Control, AWM2,FM-X 
 • ספרייה ענקית של צלילים
 • קיבולת Waveform גבוהה פי 10 מה Motif
 • נובים ו-8 זחלנים עם נורות LED לזיהוי מיקום בחושך
 • הקלטה ב16 ערוצים עד 64 שירים כולל Overdub, ופאנצ'
 • צג מגע LCD צבעוני "7
 • חיבורי USB, MIDI
 • פונקציית Motion Sequences אינטרקטיבית
 • כפתור שליטה מרכזי Super Knob
 • מנוע אפקטים DSP עצמתי
 • קיבולת עצומה של דגימות
 • אפקטים HD באיכות חסרת תקדים
Motion Sequences
דרך חדשה ומלהיבה לתכנות סאונד. Motion Sequences מאפשר יצירת טמפו מסונכרן הניתן להתאמה אישית שאפשר להפעיל על כל אחד מהפרמטרים.

פיצ'ר זה מקבל מקום של כבוד בפאנל הראשי, מה שהופך את המניפולציה לאפשרית בזמן אמת עם אינטראקטיביות אדירה.
התוצאה היא פריצת דרך בליווי ואילתורים ומן שילוב של נגן ודיג'יי בו זמנית. 

ממלכת הצלילים של Montage
לב ליבו של כל סינתיסייזר אגדי הוא התוכן מעורר ההשראה שנמצא בו.

מונטאז' מציג מגוון ענק של צלילים מדהימים כמו צליל פסנתר הכנף החדש Yamaha CFX Premium עם כלי קשת חדשים וכלי נשיפה כמו גם מגוון מובחר ממשפחת DX / TX בעיבוד מודרני המנצל את משאבי מנוע הסאונד Motion Control.

צלילי Motif XF מותאמים גם הם למונטאז'. בנוסף Yamaha מפתחים ממיר FM שיאפשר למונטז' לנגן צלילים מתוך DX7 האגדי.  

אפקטים
מאפקט ריוורב סופר איכותי ועד אפקטים בטכנולוגיית Virtual Circuit Modeling, מונטאז' גדוש באפקטים חדשניים, עוצמתיים והחשוב מכל - עם איכות סאונד פנטסטית. השתמשו באפקטים כמו Beat Repeat, Vinyl Break, קומפרסור, אפקטים של Ducking, דיליי אנלוגי, הדמיית מגברים ועוד. נגני פסנתר יעריכו את הדאמפר רזוננס לחווית פסנתר סופר ריאליסטית עם ריוורב HD.

מעגל אנלוגי טהור
מונטאז' מציע Output מאוזן עם מעגל אנלוגי טהור (PAC) עם איכות סיגנל משופרת בעת ההמרה בין דיגיטלי לאנלוגי. בדרך זו ההרמוניות של הצליל משוחזרות באופן צלול וכך גם תגובת התדרים. התוצאה צליל מונטאז' אקספרסיבי ונקי גם דרך הגברה חיצונית. 

פרטים נוספים בקישור


 • כרטיסי אודיו כללי - Audio Cards
  RE: המלצה לכרטיס קול עבור Macbook Pro + Logic Pro X
  acidhead: הייתרון ב Mac שהדרייברים של הכרטיסים יציבים ופשוטים יותר(פחות בעיות נפוצות). אולי בגלל ש Apple עשו את רוב העבודה עם ה Cor לשרשור המלא אחרון
 • פלגינים חינמיים מומלצים
  Fuse Audio RS-W2395C - איך נשמע איקיו באקסנדול בדרייב-אין ?
  DrDataMiner: קישור ראיימוּנד דראטוואה הוא מפתח שקיבל מעין מעמד של "תכנת-על" בעולם הוירטואל דהיום. הוא עסק בעברו בכל מיני צורות של כתיבת קוד לשרשור המלא אחרון
 • 24 שעות- אוף טופיק
  פלאגינס א-לה-קורונה : חלק 2
  mixtrim: קיבוץ שני של פרי-ווארס בימים טרופים אלו.. להנאתכם! וכמו תמיד התכולה תעבור מכאן (אחרי זמן קצוב) לשרשור הוותיק הזה - 1 לשרשור המלא אחרון
 • כלים וירטואליים, פלאגים - VST/i
  ? Gain Over - כלי פשוט להשוואת הגבר לפני ואחרי עיבוד
  DrDataMiner: קישור מי לא מכיר את הבעיה הידועה : אנחנו מטקווקים את הכלים שלנו עד-לא-ידע. קומפרסורים, איקיואים, פרה-אמפ'ים, כל מעבד שרק נוגע בהגבר... ועפים על התוצאה בשירי לשרשור המלא אחרון