תפריט
שלום אורח ::: Mon, 17 Feb 2020, 01:13
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

עתיד האולפנים?! AIRBNB של אולפני הקלטה וחדרי חזרות

מאת: ACT@R-M ::: ::: נושא:

והכל מנוהל מרחוק, גם מיקס ומסטרינג...

Pirate Studios - חברת טכנולוגיה בתחום המוזיקה, המציעה אולפני מוזיקה בשירות עצמי המופעלים אוטומטית 24 שעות ביממה, גייסה כבר $20 מילון דולר.

המימון החדש מאפשר לחברה להמשיך את התרחבותה המהירה לרוחב אירופה וארה"ב, היכן שהיא מייסדת קהילות מוזיקאים, DJ's, מפיקים ושדרני רשת הזקוקים לאולפן מקצועי בתעריפים שהם יכולים לעמוד בהם.

חלוצה בתחומה, החברה נוצרה בידי מוזיקאים עבור מוזיקאים בכל מקום, הצליחה לגייס למשימה גם משקיעים מספוטיפיי, הורייזן ומקורות מימון אחרים.


המפתח להצלחת Pirate Studios הוא שימוש מואץ בטכנולוגיה כדי לחולל מהפכה באולפנים שלה. היא בנתה פלטפורמה המציעה הזמנות באמצעות האינטרנט, 24 שעות ביממה דרך גישת קוד (בדומה לחדי מלון רבים כיום), הקלטה אוטומטית וסטרימינג חי, וכן שליטת IoT מלאה על  האולפנים (התהליך של אימות, קונפיגורציה, בקרה ותחזוקה). בעשותה כך, הצליחה החברה להגדיל את מספר שעות התעסוקה של האולפן וזאת בעלויות נמוכות למוזיקאים, כ-4£ לשעה.

הכל התחיל מחיפוש אחר מקום לחדר חזרות, ונמצא אחד כזה בתחנת משטרה נטושה. המייסדים, דיוויד בוארי ומייקי המרטון עבדו יחדיו עם חבר נוסף בשם פרד וואייאט לבנית חדר חזרות אותו הציעו על בסיס שיתוף-זמנים ללהקות שונות.

כאן זוהתה התעניינות מתגברת, ועלה הרעיון להשכרות לפי שעה לאולפנים בשירות-עצמי ואז כבר הוסיפו משקיע והחלו לעבוד על פתרון.


עד כאן, הקונספט של מתחמי אולפן וחדרי חזרות המושכרים לפי שעה כבר מוכר ברחבי העולם וגם אצלנו, רק ששם העסק גדל לכדי 350 אולפנים ב-21 מיקומים - כולל לונדון, ניו יורק וברלין, שהציעו מלבד הסטודיו המטופל גם טכנולוגיה שלמה סביב נושא ההפקה, הקלטות והופעות בלייב לרשת.

Image may contain: indoor

גם אצלנו צצו בשנים האחרונות כמה מתחמי "כלבו" (כמו אלה בדרום תל אביב) היכולים לשמש לכל דבר, מהקלטות לייב ועד הופעות והרצאות.
עד כאן הדימיון (בהבדל של כמות משתמשים ומוזיקאים בכלל כמובן).

ואז התחילה החבורה, בעידוד השקעה ממנפת, להפוך את העסק למנוהל טכנולוגית לגמרי. כמו בתי המלון עתירי הטכנולוגיה שצצו ברחבי העולם (היכן שאתה נכנס, מדבר עם פקידה רובוטית (אם בכלל, או מזמין ברשת), מקבל קוד גישה ונכנס לחדר, וזה קורה הרבה עם חדרים ודירות המוצעים ב-AIRBNB.
מלון Henn-na בטוקיו - ניהול רובוטי אוטומטי לחלוטין.


מגוון האולפנים והחדרים מוצעים גם לפי צרכי השימוש, כמו חדרי הפקה לדיג'יי, אולפן הקלטות, אולפן שידור לאינטרנט, חדר חזרות, אולפן למפיקים וכדומה.

 


האולפנים מציעים  את כל מה שצריך להקלטה, כולל מיקרופונים, כלי נגינה, תופים, מגברים, וכבלים. חנייה חינם ומיזוג אוויר כלולים כמובן, כמוהם ציוד ספציפי להפקות ייעודיות כמו עבור תקליטנים, וגם מוצעים אנשי מקצוע, כמו מפיקים מלוטשים, אם צריך.

 

ואיך הופכים עסק המציע אולפני הקלטה ושידור לאוטומטי ומה מוצאים במתחם?
- אולפנים אוטומטיים במלואם הניתנים להשכרה אונליין 24 שעות ביממה. אין צורך לחכות למפתח או לבעל האולפן שיפתח. אתה מקבל קוד וקורא לחברה' לבוא לנגן.

- סטרימינג לייב באיכות HD

-תאורה מופעלת באמצעות קול

- הקלטת וידאו ואודיו לפי דרישה

- שימוש ב-AI (אינטליגנציה מלאכותית) המפעילה טכנאות אולפן ואת המיקסים ומסטרינג כדי לטפל באודיו המופק. כל הציוד מקושר לאינטרנט באמצעות  internet of things (טרנד טכנולוגי המחבר כל חפץ ואמצעי לאינטרנט)

- איחסון בענן של הקטעים המוקלטים והמצולמים

בנוסף, החברה עוזרת ללקוחות הקבועים (נכון לעכשיו כ-50,000 מוזיקאים)  ותומכת בהם באמצעות:

- מפעל ארצי לפיתוח כשרונות ותמיכה בתעשייה, כולל שעות אולפן חינם.

- חשיפת אמנים בסטרימינג שבועי בערוצי קהילה חברתיים

- ג'אמים, הופעות ופסטיבלים כדי להעניק את ההזדמנות להופעה חייה בפני קהל

או שמישהו ירים את הכפפה אצלנו, או שהחברה' האלה ייכנסו גם לישראל בקרוב. ימים (או שעות) יגידו.
[מקור: pe hub network ]

https://www.facebook.com/PirateStudiosUK/

 • אקוסטיקה, סביבת עבודה
  RE: בידוד חדר מפני צעקות
  Vintage: בוקר טוב לך אני יועץ אקוסטי ויכול לעזור לך לפתור את הרעש. לשם כך אני צריך להגיע למדידות אצלך ואז להחליט איך ומה לעשות. צ לשרשור המלא אחרון
 • קידום עצמי
  RE: עוזב עולם - דברא
  kimchy: נפלא :sorry: לשרשור המלא אחרון
 • קידום עצמי
  RE: שיר חדש
  C172: הסאונד שירה מוזר לי קצת, אבל אהבתי! לשרשור המלא אחרון
 • על המדרגות - לפני רכישה
  RE: קניית כלי נגינה (ויברפון) משומש מחו״ל
  acidhead: אני מניח, זה יהיה לא הגיוני (או חוקי) אם לא תקבל חשבונית עם חיוב על המע"מ הישראלי בנפרד אבל כאמור נמנעתי מלקנות מוצרים עם השירו לשרשור המלא אחרון