תפריט
שלום אורח ::: Wed, 19 Feb 2020, 19:55
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

ניתוח סאונד לצרכי מעקב, התנהגות ותגובה

מאת: ACT@R-M ::: ::: נושא:

רשת וולמארט הציגה פטנט לניטור ופיענוח באמצעות סאונד במרכולים שלה.

walmart ship to store
Maryland Pride from Wikimedia Commons

הצלילים נקלטים באמצעות חיישנים ברחבי החנות, והמערכת מנתחת לפיהם ביצועים שונים של העובדים והלקוחות. Intelligent Retail Lab

המערכת אף 'מקשיבה' לרעשים הנוצרים על ידי הקונים, וזאת כדי לקבוע בין השאר מה אורך התורים ליד הקופות, ואפילו בכמה שקיות נעשה שימוש בעת התשלום.

Photo: Walmart / USPTO
ולא רק קביעת אורך התורים לפי המרחק בין רעשי המבקרים, או כמות המוצרים שהם רכשו (לפי צילצולי הקופה...), אלא גם הקשבה לשיח שבין עובדים ללקוחות, כאשר הקלטות קול אלה משמשות לכמה מטרות, ביניהן על איזה מוצר מדברים הלקוחות בזמן אמת.

לפי החברה מדובר במנגנון המאפשרת הערכה בזמן אמת של בצועים שונים במרחב המרכול, הערכת יעילות העובדים והגברת שביעות הרצון של הקונים ברשת.

 

הגישה הזו של מעקב אחר קונים ועובדים במרחב החנות אינו חדש. חנויות נטולות עובדי קופה, כמו אמזון ועלי באבא, עושות שימוש במערכות דומות המאפשרות לחייב את הקונה ללא צורך בתור ביציאה בכלל. אתה נכנס- רוכש ויוצא ומיד מחויב. תורים זה פאסה!


אך הפטנט של וולמארט למעקב אחר עובדים ולקוחות באמצכות חיישני סאונד וניתוח צליל מציב רעיונות חדשים בכיוון של צלילים, ניתוחם והפעלה בזמן אמת של תגובה חכמה.

This Supermarket is the Future of Shopping from Futurism on Vimeo.


 • קידום עצמי
  RE: עוזב עולם - דברא
  C172: זה בדיוק הקסם בעיני :) לשרשור המלא אחרון
 • אקוסטיקה, סביבת עבודה
  RE: בידוד חדר מפני צעקות
  Vintage: בוקר טוב לך אני יועץ אקוסטי ויכול לעזור לך לפתור את הרעש. לשם כך אני צריך להגיע למדידות אצלך ואז להחליט איך ומה לעשות. צ לשרשור המלא אחרון
 • קידום עצמי
  RE: שיר חדש
  C172: הסאונד שירה מוזר לי קצת, אבל אהבתי! לשרשור המלא אחרון
 • על המדרגות - לפני רכישה
  RE: קניית כלי נגינה (ויברפון) משומש מחו״ל
  acidhead: אני מניח, זה יהיה לא הגיוני (או חוקי) אם לא תקבל חשבונית עם חיוב על המע"מ הישראלי בנפרד אבל כאמור נמנעתי מלקנות מוצרים עם השירו לשרשור המלא אחרון