תפריט
שלום אורח ::: Mon, 23 Sep 2019, 06:52
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

ניתוח סאונד לצרכי מעקב, התנהגות ותגובה

מאת: ACT@R-M ::: ::: נושא:

רשת וולמארט הציגה פטנט לניטור ופיענוח באמצעות סאונד במרכולים שלה.

walmart ship to store
Maryland Pride from Wikimedia Commons

הצלילים נקלטים באמצעות חיישנים ברחבי החנות, והמערכת מנתחת לפיהם ביצועים שונים של העובדים והלקוחות. Intelligent Retail Lab

המערכת אף 'מקשיבה' לרעשים הנוצרים על ידי הקונים, וזאת כדי לקבוע בין השאר מה אורך התורים ליד הקופות, ואפילו בכמה שקיות נעשה שימוש בעת התשלום.

Photo: Walmart / USPTO
ולא רק קביעת אורך התורים לפי המרחק בין רעשי המבקרים, או כמות המוצרים שהם רכשו (לפי צילצולי הקופה...), אלא גם הקשבה לשיח שבין עובדים ללקוחות, כאשר הקלטות קול אלה משמשות לכמה מטרות, ביניהן על איזה מוצר מדברים הלקוחות בזמן אמת.

לפי החברה מדובר במנגנון המאפשרת הערכה בזמן אמת של בצועים שונים במרחב המרכול, הערכת יעילות העובדים והגברת שביעות הרצון של הקונים ברשת.

 

הגישה הזו של מעקב אחר קונים ועובדים במרחב החנות אינו חדש. חנויות נטולות עובדי קופה, כמו אמזון ועלי באבא, עושות שימוש במערכות דומות המאפשרות לחייב את הקונה ללא צורך בתור ביציאה בכלל. אתה נכנס- רוכש ויוצא ומיד מחויב. תורים זה פאסה!


אך הפטנט של וולמארט למעקב אחר עובדים ולקוחות באמצכות חיישני סאונד וניתוח צליל מציב רעיונות חדשים בכיוון של צלילים, ניתוחם והפעלה בזמן אמת של תגובה חכמה.

This Supermarket is the Future of Shopping from Futurism on Vimeo.


 • גיטרות - Guitars
  Gokko Creepy Reverb - פדאל ריוורב עם 6 קונטרולים...זול וטוב
  Madguitarixt: ב"ה שלום לכולם, הנה הדמו האחרון שלי על הפדאל ריוורב של חברת GOKKO AUDIO החדשה. תהנו ותירשמו לערוץ! כל טוב! לשרשור המלא אחרון
 • 24 שעות- אוף טופיק
  RE: פרצו לכם הביתה, מה תעשו ?!
  ehudik: בהחלט מסכן לשרשור המלא אחרון
 • ציוד היקפי
  RE: עזרה לגבי בעיה מעצבנת בכרטיס הקול
  ReuvenM: tascam us 2x2 driver download לשרשור המלא אחרון
 • מחשבים - תוכנה ואינטרנט
  כרטיס קול tascam us 2xw
  Avishapira: איפסתי את המחשב שלי ושכחתי שיש שם את הדרייבר של הכרטיס קול. רציתי לשאול אם יש מישהו שיכול לשלוח לי או לשלוח קישור לעמוד הורדה כי לשרשור המלא אחרון
 • /* פרסום היה כאן */