תפריט
שלום אורח ::: Sat, 08 May 2021, 16:54
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

ריחוף אקוסטי - לצוף על גלי קול

מאת: ACT@R-M ::: ::: נושא:

שימוש בגלי קול למטרות אחרות מאשר מוזיקה, שימש נושא למחקרים רבים. חוקרים הצליחו להשתמש בגלי קול כדי לגרום לחלקיקים זעירים וטיפות נוזלים לרחף. מכאן לאן?

fashion floating girl levitation person woman

הטכניקות שפותחו לא הצליחו להרים חפצים כבדים או גדולים ממידות הגלים בהם נעשה שימוש. ואכן, מדענים מהמאה העשרים אינם יודעים עדיין אם דבר כזה בכלל אפשרי. 
אך היו פריצות דרך, שחלקן משמעותיות מספיק כדי להציע כי ריחוף אקוסטי בקנה מידה גדול עשוי להיות אפשרי יום אחד. 
 
בשני ניסויים שונים הצליחו המדענים לגרום לכדורי פוליסטירן (קלקר) קלים, אך גדולים במידותיהם מארכי הגלים שהעיפו אותם מעלה, לרחף בחלל, מה שמיצג כיוון יפה קדימה בכל הקשור לניהול ומיקוד של סאונד מרוכז.
 

אמנם זה לא נראה סיפור מפוצץ, אך החוקרים השתמשו בשתי דרכים שונות כדי להשיג את המטרה;
את המגבלה של להרים עצם באמצעות גל הקטן ממנו הצליחו חוקרים מארה"ב וברזיל לבצע באמצעות כיוון שלשה מתמרים אולטרסוניים בתצורה חרוטית. האפקט המשולב שלהם יצר גל עומד אשר מעשית גרם לשלילת כוח הכבידה במתחם מוגדר.
Acoustic Levitation
Credit: Youtube / Smarter Every Day.
קבוצת מחקר מבריסטול, לעומת זאת, שילבה מתמר אולטרסוני אחד עם רפקלטור סאונד (מחזיר את מה שמוקרן אליו) כדי ליצור גל עומד, אשר שמר על מעמדו לאחר שהוטח והוקרן חזרה אל עצמו ללא הפסקה.
שני מחקרים אלה הוכיחו כי ריחוף באמצעות מניפולציה של גלי קול אכן אפשרית, ושיש יותר מדרך אחת לגרום לזה לקרות, וכנראה שנחווה דרכים נוספות בעתיד לגרום לעצמים להתגבר על כוח המשיכה באמצעות גלי קול.
אחד השימושים שכבר מדברים עליהם, הוא הגנה על ציוד המשוגר לכוכבים מרוחקים. מעשית, כנראה ישתמשו בו כדי לשמור ולהגן על ציוד בדיקה המשוגר למאדים

 • כללי - כל החנויות
  RE: בננה לרמקול ריצפתי
  acidhead: היי שמעון, אם אתה מתכוון לחיבור שיושב על הכבל רמקול ולא ברמקול עצמו, תמצא אותו בכל חנות שמוכרת רמקולים. אביזר סטנדרטי לשרשור המלא אחרון
 • כרטיסי אודיו כללי - Audio Cards
  RE: הבדלי מיקס בכרטיסים שונים
  acidhead: יש מתאמי thunderbolt to pci (קופסה חיצונית) זה עובד יפה ב pcie אבל סביר שיהיה קשה למצוא היום pci. מבחינת ביצועים אם אתה לא מא לשרשור המלא אחרון
 • גיטרות - Guitars
  RE: איקולייזר לגיטרה אקוסטית
  Avodaraba: גם זה פתרון אבל זה ידרוש שימוש במחשב או פדאל כמו ה HX STOMP למשל לשרשור המלא אחרון
 • קידום עצמי
  RE: Stayin' With Me - קצת גרוב שיזיז את הגוף ויעלה חיוך על הפנים
  subzero: Thank you vary much Sar :thankyou: Yes, the horns section is indeed real לשרשור המלא אחרון