תפריט
שלום אורח ::: Wed, 01 Apr 2020, 20:13
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

ה-ODYSSEY - הגלגול של הסינתי האגדי יצא לאור

מאת: ::: ::: נושא:

סינתי אנלוגי, 37 קלידים, שני מתנדים, פילטרים מרובי-מצב, סיקוונסר, ארפג'יאטור ואפקטים של Klark Teknik

ה- ARP Odyssey היה מראשוני הסינתים לעיצוב סאונד בהקלטות, ולמעשה מהראשונים באולפנים בישראל (באמצעותו הוקלטו צבעים רבים בשנות ה-80, ואלבומיו של צביקה פיק מלאים בהם).
החברה הצטיינה בזמנו בתחום המעורר השראה, ושנים רבות לאחר מכן, חברת ברינגר מחליטה להחיות את הדגם המיתולוגי, לדייק בייצור, ואף להוסיף יכולות חדשות.

My default image

Odyssey הינו סינתי דו-צליל, ומכאן שמכיל שני אוסילטורים מווסתי מתח (VCO), עם צורות גל נפוצות של שן מסור, גל ריבועי או בעל רוחב משתנה (PWM) וכמובן סינוס.

My default image


נישת הפילטר מכילה את המסנן LP המוכר, הכולל אפשרות לרזוננס עצמי על תלילות גבוהה ומסנן נמוכים נפרד.

My default image

בכלי המשוחזר קיימים שלשת המצבים המוכרים של המקור, ועוד מתג דרייב להוספת הרמוניות. שתי מעטפות עוצמה, אחת חלקית והשניה שלמה, ניתנות לניווט כדי LFO.

כנהוג באותם ימים, גם מחולל רעש לבן/ורוד קיים כאן, וגם דוגם אקראי ממנו (sample & hold), ליצירת צלילים ממותגי זמן מסקרנים.


עוד אלמנטים שעזרו תמיד ליצירת סאונד וקיימים גם כאן, הם הפורטמנטו (החלקה/גלישה בין תווים), שליטת פיץ' ומודולציה.

הסיקוונסר המובנה מסוגל לאצור 32 תווים וניתן להקליט עד 64 ריקמות תו/קצב. הארפג'יאטור מציע 8 ריקמות, ובקצה נתיב הסאונד מגיעה נישה שברינגר הוסיפה על המקור - מערך עיבוד אפקטים הכולל צג LCD משלו, מבית היוצר של קלארק-טכניק, ביניהם ריוורב, קורוס, פיץ' ועוד.


 • בריאות
  הערות חשובות בגלל המצב
  mixtrim: ההודעה לא ממש קשורה לנושאי הפורום אך בגלל המצב אני חושב שכדאי להעלות כמה נקודות שלא כל אחד חושב עליהם או על חלקם במאבק בהתפשטות הוי לשרשור המלא אחרון
 • אקוסטיקה, סביבת עבודה
  אקוסטיקה לממד - אחרי מדידות
  TheMan: היי לכולם, לא מזמן קניתי מוניטורים ואני מעוניין לעשות את האקוסטיקה בעצמי. לגבי הדהוד החדר אני יודע מה לעשות(אני חושב) לשרשור המלא אחרון
 • קידום עצמי
  קאבר חדש שלי ושל אשתי לכבוד יום נישואין שנה. נשמח לחוות דעת!
  neorie: הי חברים, משתף אתכם בקאבר חדש שלי ושל אישתי "יצחק ורבקה" - ישי ריבו נשמח לחוות דעת..! תודה לכולם! אודיו- שירה, כלים לשרשור המלא אחרון
 • DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  RE: חותך ברמקול החי...
  ReuvenM: איזה איש יקר אתה נמרוד :chorus: אפשר עכשיו לחתוך מיקסר?! :thankyou: לשרשור המלא אחרון