תפריט
שלום אורח ::: Mon, 09 Dec 2019, 13:26
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

ה-ODYSSEY - הגלגול של הסינתי האגדי יצא לאור

מאת: ::: ::: נושא:

סינתי אנלוגי, 37 קלידים, שני מתנדים, פילטרים מרובי-מצב, סיקוונסר, ארפג'יאטור ואפקטים של Klark Teknik

ה- ARP Odyssey היה מראשוני הסינתים לעיצוב סאונד בהקלטות, ולמעשה מהראשונים באולפנים בישראל (באמצעותו הוקלטו צבעים רבים בשנות ה-80, ואלבומיו של צביקה פיק מלאים בהם).
החברה הצטיינה בזמנו בתחום המעורר השראה, ושנים רבות לאחר מכן, חברת ברינגר מחליטה להחיות את הדגם המיתולוגי, לדייק בייצור, ואף להוסיף יכולות חדשות.

My default image

Odyssey הינו סינתי דו-צליל, ומכאן שמכיל שני אוסילטורים מווסתי מתח (VCO), עם צורות גל נפוצות של שן מסור, גל ריבועי או בעל רוחב משתנה (PWM) וכמובן סינוס.

My default image


נישת הפילטר מכילה את המסנן LP המוכר, הכולל אפשרות לרזוננס עצמי על תלילות גבוהה ומסנן נמוכים נפרד.

My default image

בכלי המשוחזר קיימים שלשת המצבים המוכרים של המקור, ועוד מתג דרייב להוספת הרמוניות. שתי מעטפות עוצמה, אחת חלקית והשניה שלמה, ניתנות לניווט כדי LFO.

כנהוג באותם ימים, גם מחולל רעש לבן/ורוד קיים כאן, וגם דוגם אקראי ממנו (sample & hold), ליצירת צלילים ממותגי זמן מסקרנים.


עוד אלמנטים שעזרו תמיד ליצירת סאונד וקיימים גם כאן, הם הפורטמנטו (החלקה/גלישה בין תווים), שליטת פיץ' ומודולציה.

הסיקוונסר המובנה מסוגל לאצור 32 תווים וניתן להקליט עד 64 ריקמות תו/קצב. הארפג'יאטור מציע 8 ריקמות, ובקצה נתיב הסאונד מגיעה נישה שברינגר הוסיפה על המקור - מערך עיבוד אפקטים הכולל צג LCD משלו, מבית היוצר של קלארק-טכניק, ביניהם ריוורב, קורוס, פיץ' ועוד.


 • DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  ראש מגבר מנורות חלילית 120 w mp
  דויד: שלום קניתי ראש מגבר מנורות חלילית ישן שכתוב עליו mp 120w , ניגנתי עליו אצל המוכר כשהיה מחובר לסאבוופר כי זה מה שהיה לו לשרשור המלא אחרון
 • מש' Steinberg
  RE: חבור yamaha psrs770 לקיובייס 5
  ReuvenM: בדוק בהגדרות MIDI במקלדת אם היציאה אינה חסומה או משמשת ל-THRU לשרשור המלא אחרון
 • חדשות - NEWS
  RE: המאק פרו החדש - האם הוא רלוונטי לאודיו
  DrDataMiner: לא הייתי שם את אפל עם קורבן באף שלב :) ברור.... ברור. קורבן במבחינת המערכה הספציפית הזו, בזמן הספציפי הזה (שכן כל השווקים בעולם לשרשור המלא אחרון
 • מחשבים - חומרה
  RE: המלצה לטכנאי מחשבים טוב
  Kwebos: תודה ראובן, בסוף (אחרי שבוע של עצבים שאני מנסה הכל) גיליתי בפוקס שמה שגרם לבעיות היה שנאי, שאין לי מושג מה עבר עליו, של מ לשרשור המלא אחרון
 • /* פרסום היה כאן */