תפריט
שלום אורח ::: Mon, 21 Oct 2019, 00:20
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

ה-ODYSSEY - הגלגול של הסינתי האגדי יצא לאור

מאת: ::: ::: נושא:

סינתי אנלוגי, 37 קלידים, שני מתנדים, פילטרים מרובי-מצב, סיקוונסר, ארפג'יאטור ואפקטים של Klark Teknik

ה- ARP Odyssey היה מראשוני הסינתים לעיצוב סאונד בהקלטות, ולמעשה מהראשונים באולפנים בישראל (באמצעותו הוקלטו צבעים רבים בשנות ה-80, ואלבומיו של צביקה פיק מלאים בהם).
החברה הצטיינה בזמנו בתחום המעורר השראה, ושנים רבות לאחר מכן, חברת ברינגר מחליטה להחיות את הדגם המיתולוגי, לדייק בייצור, ואף להוסיף יכולות חדשות.

My default image

Odyssey הינו סינתי דו-צליל, ומכאן שמכיל שני אוסילטורים מווסתי מתח (VCO), עם צורות גל נפוצות של שן מסור, גל ריבועי או בעל רוחב משתנה (PWM) וכמובן סינוס.

My default image


נישת הפילטר מכילה את המסנן LP המוכר, הכולל אפשרות לרזוננס עצמי על תלילות גבוהה ומסנן נמוכים נפרד.

My default image

בכלי המשוחזר קיימים שלשת המצבים המוכרים של המקור, ועוד מתג דרייב להוספת הרמוניות. שתי מעטפות עוצמה, אחת חלקית והשניה שלמה, ניתנות לניווט כדי LFO.

כנהוג באותם ימים, גם מחולל רעש לבן/ורוד קיים כאן, וגם דוגם אקראי ממנו (sample & hold), ליצירת צלילים ממותגי זמן מסקרנים.


עוד אלמנטים שעזרו תמיד ליצירת סאונד וקיימים גם כאן, הם הפורטמנטו (החלקה/גלישה בין תווים), שליטת פיץ' ומודולציה.

הסיקוונסר המובנה מסוגל לאצור 32 תווים וניתן להקליט עד 64 ריקמות תו/קצב. הארפג'יאטור מציע 8 ריקמות, ובקצה נתיב הסאונד מגיעה נישה שברינגר הוסיפה על המקור - מערך עיבוד אפקטים הכולל צג LCD משלו, מבית היוצר של קלארק-טכניק, ביניהם ריוורב, קורוס, פיץ' ועוד.


 • חדשות - NEWS
  RE: המאק פרו החדש - האם הוא רלוונטי לאודיו
  TanTan: גם במיקסים מובלגנים מאוד שיש ערוץ לכל דבר - זה מקשה לי על החשיבה, על היצירתיות ועל השמע, אני מעדיף קודם לסדר את הפרויקט לשרשור המלא אחרון
 • אקוסטיקה, סביבת עבודה
  עזרה במיקום רמקולים ואקוסטיקה בחדר גדול
  Nurieli: שלום רב, עברתי לחדר גדול לאחרונה ומנסה אנוכי למקם בצורה הכי נכונה את פינת העבודה שלי. אני דיגיי ותיק ויוצר מוסיקה אלקטרוני לשרשור המלא אחרון
 • אקוסטיקה, סביבת עבודה
  RE: על ספוגים ורעש לשכנים, ומה עושים?
  Barikasasha: אני גרה בבניין משנות 70. בניין משותף ושומעת את השכנים בקיר. איך אפשר לאטום את הקיר במחיר סביר. הבנתי שיש מצר סלעים. אך ז לשרשור המלא אחרון
 • תיאוריה
  אתר גיטרה חדש
  gil60c: אני לא בטוח אם זה הפורום המתאים. אם לא אשמח אם תעבירו את ההודעה למקום הנכון. הכל אודות גיטרה. שעורי גיטרה,לימודי תאוריה, לשרשור המלא אחרון
 • /* פרסום היה כאן */