תפריט
שלום אורח ::: Tue, 07 Jul 2020, 05:30
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

ה-ODYSSEY - הגלגול של הסינתי האגדי יצא לאור

מאת: ::: ::: נושא:

סינתי אנלוגי, 37 קלידים, שני מתנדים, פילטרים מרובי-מצב, סיקוונסר, ארפג'יאטור ואפקטים של Klark Teknik

ה- ARP Odyssey היה מראשוני הסינתים לעיצוב סאונד בהקלטות, ולמעשה מהראשונים באולפנים בישראל (באמצעותו הוקלטו צבעים רבים בשנות ה-80, ואלבומיו של צביקה פיק מלאים בהם).
החברה הצטיינה בזמנו בתחום המעורר השראה, ושנים רבות לאחר מכן, חברת ברינגר מחליטה להחיות את הדגם המיתולוגי, לדייק בייצור, ואף להוסיף יכולות חדשות.

My default image

Odyssey הינו סינתי דו-צליל, ומכאן שמכיל שני אוסילטורים מווסתי מתח (VCO), עם צורות גל נפוצות של שן מסור, גל ריבועי או בעל רוחב משתנה (PWM) וכמובן סינוס.

My default image


נישת הפילטר מכילה את המסנן LP המוכר, הכולל אפשרות לרזוננס עצמי על תלילות גבוהה ומסנן נמוכים נפרד.

My default image

בכלי המשוחזר קיימים שלשת המצבים המוכרים של המקור, ועוד מתג דרייב להוספת הרמוניות. שתי מעטפות עוצמה, אחת חלקית והשניה שלמה, ניתנות לניווט כדי LFO.

כנהוג באותם ימים, גם מחולל רעש לבן/ורוד קיים כאן, וגם דוגם אקראי ממנו (sample & hold), ליצירת צלילים ממותגי זמן מסקרנים.


עוד אלמנטים שעזרו תמיד ליצירת סאונד וקיימים גם כאן, הם הפורטמנטו (החלקה/גלישה בין תווים), שליטת פיץ' ומודולציה.

הסיקוונסר המובנה מסוגל לאצור 32 תווים וניתן להקליט עד 64 ריקמות תו/קצב. הארפג'יאטור מציע 8 ריקמות, ובקצה נתיב הסאונד מגיעה נישה שברינגר הוסיפה על המקור - מערך עיבוד אפקטים הכולל צג LCD משלו, מבית היוצר של קלארק-טכניק, ביניהם ריוורב, קורוס, פיץ' ועוד.


 • כתבות נושא ומדריכים
  RE: הסודות - 10 פוסטים על אודיו ומה שבדרך
  acidhead: השאלה עם עבודה בפלוטינג נותנת באמת משהו אם אח"כ צריך שוב לחזור למילה של 16 או 24 בהורדה הסופית הרי היא יורדת ל 16 נניח עם לשרשור המלא אחרון
 • DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  RE: בעיה באקו Copicat Mark IV
  Smilan: טוב, הבנתי מה הבעיה, מישהו פעם החליף את הגריל האחורי באיזה קרטון ביצוע וסגר את פתחי האוורור... עכשיו הוצאתי את הקרטון ביצוע ו לשרשור המלא אחרון
 • SoundBoard - סאונד מקצועי
  RE: מחפש אתר שמתרגם שיר לשפה אחרת
  maor7583: אני סך הכל שואל שאלה ואני רוצה תשובה בבקשה........ לשרשור המלא אחרון
 • Apple, Logic
  RE: מה דעתכם על האייפד פרו החדש ?
  acidhead: לא רק, משתמשים באייפדים בהופעות בתור ״המחשב הראשי״, כולל נגינה על סינטיסייזרים, מולטי אפקטים גם כבדים יחסית, הקלטות של daw בשטח כאמור כבר הרבה ז לשרשור המלא אחרון