תפריט
שלום אורח ::: Mon, 21 Sep 2020, 00:26
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

מדענים מצאו דרך לשדר נתונים באמצעות מוזיקה

מאת: ACT@R-M ::: ::: נושא:

והם אומרים שאפשר להשתמש בשירי רוק כדי לשתף סיסמאות WiFi או הודעות קצרות.

שיר מתנגן לו בסופר עמוס... עבור אנשים מסוימים זו רק רקע מוזיקת רקע המצטרפת לחווית הקניה, משהו שקליפת המוח בקושי מעבדת כשהם מתמקדים במה שהם רוצים לקנות לארוחת ערב.
 
אבל אנשים אחרים יכולים למחוק את הסמארטפונים שלהם ולגלות במוזיקה הוטמע מידע, אולי סיסמת wifi או כתובת אתר, או התראה שיש מבצע על חיתולים במעבר 6.
 
תרחיש זה הוא החזון של סיימון טאנר ומנואל אייכלברגר, שני סטודנטים לתואר שלישי מהמכון הטכנולוגי הפדרלי בציריך שבשוויץ, אשר בילו חצי שנה ביצירת שיטה חדשה לשליחת נתונים ממקום למקום - הסתרתם במוזיקה באופן שאינו מורגש לאוזן האנושית.
 
"הרעיון הוא שאנו יכולים לשדר מידע ונתונים ללא כל הקמת ציוד וכו', רק באמצעות רמקולים קיימים, צאשר צליליהם מגיעים לכל פינה במקום."

הפצת נתונים אמצעות מוזיקה כבר קיימת קרוב ל-20 שנה, אך להעביר נתונים על גבי מוזיקה נשמעת זו חדשה עם כמה שאילתות בצידה לגבי היישום.
 
למעשה כל שיר שמורידים להשמעה מהאינטרנט הוא כבר מכיל נתונים מוטמעים, מטא-דאטה, המכילים את שם השיר, היוצר וכו' ואפילו 'חותמת מים' לשמירה על זכויות יוצרים. 
 

"אם הסאונד מהרמקולים כבר מגיע לכל מקום, למה שלא ניעזר בו להפצת מידע"

 
כאן מדובר במידע שאינו חבוי ופשוט צורף לשיר, וזה יכול להישמע למאזין הרגיל כמו חריקה (קרחץ'), ביב או כל רעש רגיל אחר. התוכנה לוקחת רק חלק קטן מהשיר (חמש פיסות מכל שניה), ומנחת אלו חלקים דומיננטיים יותר, ואליהם היא מוסיפה את המידע באזור הגבוה או הנמוך יותר מבחינת התדרים הנשמעים.
 
אפשרויות ליישומים לא חסרות; אזורים ציבוריים, חנויות, תחבורה, הפצת סיסמאות וואייפי ללקוחות ועוד, אך גם כאמצעי עזר בעת מעקב וריגול, בין האנשים המשתתפים במהלך באזור ספציפי.

 • כלים וירטואליים, פלאגים - VST/i
  ? Gain Over - כלי פשוט להשוואת הגבר לפני ואחרי עיבוד
  DrDataMiner: קישור מי לא מכיר את הבעיה הידועה : אנחנו מטקווקים את הכלים שלנו עד-לא-ידע. קומפרסורים, איקיואים, פרה-אמפ'ים, כל מעבד שרק נוגע בהגבר... ועפים על התוצאה בשירי לשרשור המלא אחרון
 • כלים וירטואליים, פלאגים - VST/i
  RE: True Iron ?י False Myths ! (בעברית: שנאים זה נעים !)
  DrDataMiner: ל Dr, נכון שהתגובה של Solar P לא הכי עדינה ואולי קצת מזלזלת אבל נשמע שהוא באמת ניסה להבין "מה הפיל לך את האסימון" לשרשור המלא אחרון
 • קידום עצמי
  אדון הסליחות - גרסה מיוחדת
  chai050: Vos - Adon HaSelichot חי מוטל'ה - אדון הסליחות מילים ולחן : מקורות ביצוע וכלי נגינה : חי מוטל'ה Video Editing - Chai לשרשור המלא אחרון
 • מש' Steinberg
  RE: בעיה בהפעלת WAVES בקיובייס 5 \ ווינדוס 10
  acidhead: אם אפשרי תשנמך ל Windows 7 לשרשור המלא אחרון