תפריט
שלום אורח ::: Sat, 07 Dec 2019, 04:44
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

מדענים מצאו דרך לשדר נתונים באמצעות מוזיקה

מאת: ACT@R-M ::: ::: נושא:

והם אומרים שאפשר להשתמש בשירי רוק כדי לשתף סיסמאות WiFi או הודעות קצרות.

שיר מתנגן לו בסופר עמוס... עבור אנשים מסוימים זו רק רקע מוזיקת רקע המצטרפת לחווית הקניה, משהו שקליפת המוח בקושי מעבדת כשהם מתמקדים במה שהם רוצים לקנות לארוחת ערב.
 
אבל אנשים אחרים יכולים למחוק את הסמארטפונים שלהם ולגלות במוזיקה הוטמע מידע, אולי סיסמת wifi או כתובת אתר, או התראה שיש מבצע על חיתולים במעבר 6.
 
תרחיש זה הוא החזון של סיימון טאנר ומנואל אייכלברגר, שני סטודנטים לתואר שלישי מהמכון הטכנולוגי הפדרלי בציריך שבשוויץ, אשר בילו חצי שנה ביצירת שיטה חדשה לשליחת נתונים ממקום למקום - הסתרתם במוזיקה באופן שאינו מורגש לאוזן האנושית.
 
"הרעיון הוא שאנו יכולים לשדר מידע ונתונים ללא כל הקמת ציוד וכו', רק באמצעות רמקולים קיימים, צאשר צליליהם מגיעים לכל פינה במקום."

הפצת נתונים אמצעות מוזיקה כבר קיימת קרוב ל-20 שנה, אך להעביר נתונים על גבי מוזיקה נשמעת זו חדשה עם כמה שאילתות בצידה לגבי היישום.
 
למעשה כל שיר שמורידים להשמעה מהאינטרנט הוא כבר מכיל נתונים מוטמעים, מטא-דאטה, המכילים את שם השיר, היוצר וכו' ואפילו 'חותמת מים' לשמירה על זכויות יוצרים. 
 

"אם הסאונד מהרמקולים כבר מגיע לכל מקום, למה שלא ניעזר בו להפצת מידע"

 
כאן מדובר במידע שאינו חבוי ופשוט צורף לשיר, וזה יכול להישמע למאזין הרגיל כמו חריקה (קרחץ'), ביב או כל רעש רגיל אחר. התוכנה לוקחת רק חלק קטן מהשיר (חמש פיסות מכל שניה), ומנחת אלו חלקים דומיננטיים יותר, ואליהם היא מוסיפה את המידע באזור הגבוה או הנמוך יותר מבחינת התדרים הנשמעים.
 
אפשרויות ליישומים לא חסרות; אזורים ציבוריים, חנויות, תחבורה, הפצת סיסמאות וואייפי ללקוחות ועוד, אך גם כאמצעי עזר בעת מעקב וריגול, בין האנשים המשתתפים במהלך באזור ספציפי.

 • DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  ראש מגבר מנורות חלילית 120 w mp
  דויד: שלום קניתי ראש מגבר מנורות חלילית ישן שכתוב עליו mp 120w , ניגנתי עליו אצל המוכר כשהיה מחובר לסאבוופר כי זה מה שהיה לו לשרשור המלא אחרון
 • מש' Steinberg
  RE: חבור yamaha psrs770 לקיובייס 5
  ReuvenM: בדוק בהגדרות MIDI במקלדת אם היציאה אינה חסומה או משמשת ל-THRU לשרשור המלא אחרון
 • חדשות - NEWS
  RE: המאק פרו החדש - האם הוא רלוונטי לאודיו
  DrDataMiner: לא הייתי שם את אפל עם קורבן באף שלב :) ברור.... ברור. קורבן במבחינת המערכה הספציפית הזו, בזמן הספציפי הזה (שכן כל השווקים בעולם לשרשור המלא אחרון
 • מחשבים - חומרה
  RE: המלצה לטכנאי מחשבים טוב
  Kwebos: תודה ראובן, בסוף (אחרי שבוע של עצבים שאני מנסה הכל) גיליתי בפוקס שמה שגרם לבעיות היה שנאי, שאין לי מושג מה עבר עליו, של מ לשרשור המלא אחרון
 • /* פרסום היה כאן */