תפריט
שלום אורח ::: Sat, 08 May 2021, 15:28
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

USB4 נקבע, הפעם ללא רווח בכינוי, וסיוט התאימות ל-Thunderbolt תם!

מאת: ACT@R-M ::: ::: נושא:

למזלנו, השינויים הינם פנימיים בלבד. חיצונית זה עדיין מחבר USB-C

USB-4 USB-c
 
USB4 הוא סטנדרט חדש של קישוריות, שהמפרט שלו זה עתה אושר רשמית על ידי פורום מיישמי USB (USB-IF), מעצבי הסטנדרטהטכני ללא כוונת רווח, שהוא האפוטרופוס והכרוז המעודד של התקן USB ( הקיצור של Universal Serial Universal).
 
אז מהו המפרט, כמה מהיר USB4, מה עוד הוא עושה ומה זה באמת אומר לך בהמשך?
למרות שתוכל עדיין לחבר התקנים ישנים עם מחברי USB Type-A או USB Type-B למחשבים ניידים, מרכזות וממשקי USB4 החדשים, תצטרך לעשות זאת באמצעות דונגלים. המחברים הישנים והלא הפיכים אינם מסוגלים לתמוך בהספק כוח USB, פרוטוקול טעינה אינטליגנטי המאפשר "התדיינות" בין התקנים על שיעורי טעינה מהירים יותר (או איטית יותר, אך פחות מרוקני סוללה).
 
המעבר ל- USB Type-C הוא כזה שכולנו צריכים לאמץ. אפילו אם לא אכפת לך מתכונות העברת החשמל ומסירת הנתונים, מתאמי USB Type C קלים הרבה יותר לחיבור. כל כך הרבה כבלי טעינה של Micro-USB B נהרסים ומתקלקלים, וכמובן "איך לא חשבו על מחבר ללא כיווניות עוד הרבה קודם".
 
Image result for usb-c cable
 
מהירות טובה יותר.
USB4 מעלה במדרגת המהירות ל 40 גיגביט לשנייה, פי שניים מהמהירות של הגרסה האחרונה של USB 3 ופי 8 מהמהירות של תקן ה- USB 3 המקורי, שהיה כמובן בעצמו הרבה יותר מהיר ממה שהוא החליף. לנשום: הוא יתמוך גם במהירות המרבית של כבלים וממשקים קודמים.
 
סוף סוף: תאימות אוניברסלית ל- Thunderbolt 3
 Thunderbolt 3 הוא היישום הקנייני של אינטל מול USB 3, אותו תמצאו בלוחות-אם של אינטל ואלה של כל חברה שרשמה את הטכנולוגיה הזו. אך אינטל הבינה שזה לא פרודוקטיבי לפצל דברים ותקנים, ומכשאן שהם מספקים את מפרט Thunderbolt 3 בחינם. כל מי שמייצר התקן או כבל USB4 יכול להפוך אותו לתואם לתקן של אינטל; יתכן, אך לא סביר, שחלק יבחרו שלא. אין שום סיבה לזה, אבל מי יודע?
 
פיצול תצוגה / נתונים משופר.
USB 3 הציג את היכולת להשתמש בכבל יחיד בכדי לשלוח מתח הפעלה, נתונים ואות וידיאו באמצעות כבל יחיד. גדול! אבל לפעמים, בהתאם לאופן ההתקנה, זה יכול היה לשלוח רק אחד מהם, או המהירויות הצטמצמו מאוד.
USB4 עושה את זה הרבה יותר טוב, כך שאם יש לך צג המשתמש ב-8 גייגה-בייט לשנייה לרוחב הפס הווידיאו שלו, 32  גייגה-ביט המלאות יהיו זמינות למטרות אחרות. זה רק אחד מהשינויים שמאחורי הקלעים שיעשו את הדברים טובים יותר וקלים יותר עבור כולם.
 
טעינה מהירה לכולם
חלק מהיבול הנוכחי של התקני USB 3.2 Type C תומכים בפרוטוקול העברת זרם USB-PD. נתון זה משתנה עם USB4, מכיוון שתמיכת USB-PD הופכת להיות חובה לכל המכשירים. ביניהם יתנהל מו"מ חכם על שיעורי הטעינה , שתהיה מהירה יותר, וגם חיי סוללה טובים יותר מובטחים למכשירים התומכים בה.
מכשירים זללני-זרם, כמו טלפונים ומחשבים ניידים, יכולים להיטען בעד 100 וואט, ואילו מכשירים בעלי עוצמה נמוכה בהרבה, כמו אוזניות, יכולים לבחור בקצב טעינה נמוך יותר בהרבה, ולשמור על הסוללה במחשבים הניידים והטלפונים המפעילים אותם.
 
Image result for usb-c cable
 
 

 • כללי - כל החנויות
  RE: בננה לרמקול ריצפתי
  acidhead: היי שמעון, אם אתה מתכוון לחיבור שיושב על הכבל רמקול ולא ברמקול עצמו, תמצא אותו בכל חנות שמוכרת רמקולים. אביזר סטנדרטי לשרשור המלא אחרון
 • כרטיסי אודיו כללי - Audio Cards
  RE: הבדלי מיקס בכרטיסים שונים
  acidhead: יש מתאמי thunderbolt to pci (קופסה חיצונית) זה עובד יפה ב pcie אבל סביר שיהיה קשה למצוא היום pci. מבחינת ביצועים אם אתה לא מא לשרשור המלא אחרון
 • גיטרות - Guitars
  RE: איקולייזר לגיטרה אקוסטית
  Avodaraba: גם זה פתרון אבל זה ידרוש שימוש במחשב או פדאל כמו ה HX STOMP למשל לשרשור המלא אחרון
 • קידום עצמי
  RE: Stayin' With Me - קצת גרוב שיזיז את הגוף ויעלה חיוך על הפנים
  subzero: Thank you vary much Sar :thankyou: Yes, the horns section is indeed real לשרשור המלא אחרון