תפריט
שלום אורח ::: Mon, 06 Apr 2020, 08:41
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

נכון לעכשיו - סטרימינג מהווה 80 אחוז מההכנסות של תעשיית המוזיקה

מאת: ACT@R-M ::: ::: נושא:

מאזינים רבים יותר צורכים כיום מוזיקה דרך שירותי הזרמה כמו אפל מיוזיק וספוטיפיי, ובתעשיית המויקה רואים עליות משמעותיות בנתונים אלה.

File:Music streaming platform use vs music piracy rates in U.S.png

ההכנסות משירותי סטרימינג בארצות הברית צמחו בששת החודשים הראשונים של השנה בכ-26 אחוזים, כך על פי RIAA, כפי שדווח ב'וול סטריט ג'ורנל'. מה שמביא להכנסות של 4.3 מיליארד דולר, על פי המחקר שנערך בידי הקבוצה, מה שמהווה כ-80 אחוז מההכנסות הכוללות של תעשיית המוזיקה.
Image result for streaming music
השאלה אם המוזיקאים עצמם רואים עליה ברווחים כתוצאה מכך? נראה שלא בהכרח, והתשובה תלויה במרכיבים נוספים כמו ווידאו קליפ וחשיפה של אמנים לא ידועים שהפכו בזכות האינטרנט לכוכבים בן לילה. מה שברור, השליטה על ההכנסות בידי ענקיות הזרם, והשליטה עליהן לא ממש קיימת מצד אמנים שאינם מנוהלים עם מנגנון משומן היטב מול ענקיות אלה.

עד לא מזמן, הזמרת-מלחינה הקנדית Esthero קטעה את השיר Gimme Some Time בגרסת ה-Spotify שלו, כדי להודיעה למאזינים שנתוני ההכנסה מהסטרימינג לא מסתכמים לכדי שכר בר-קיימא, והפצירה בהם לרכוש את השיר ישירות מהאתר שלה.
 
אף על פי שנתוני RIAA כוללים מנויים בתשלום וגם סטרימינג נתמך מודעות פרסום, הדו'ח מצא כי גם המנויים בתשלום גדלו ב-31 אחוזים, והיוו 62 אחוז מסך הכנסות הענף.ל-Spotify יותר ממאה מיליון מנויים, ואפל מיוזיק מתהדרת ב-56 מיליון מנויים בתשלום. בענף התקליטים בארה'ב נרשמה עלייה של 18 אחוז בהכנסות - נושק ל-5.4 מיליארד דולר - בששת החודשים הראשונים של 2019.
 
זה לא רק סטרימינג שעוזר לתעשייה לראות פריחה, גם מכירות המדיה הפיזית קפצו; גם תקליטורי הוויניל וגם ה-CD חוו עלייה במכירות, וגדלו ב-5 וב-13 אחוזים, בהתאמה. מכירות התקליטורים היוו כ-485 מיליון דולר מהכנסות הענף במהלך ששת החודשים הראשונים של השנה, ומכירות ויניל הניבו 224 מיליון דולר נוספים.
 
subscribe youtube account address browser business channel clip communication computer digital editorial global google internet link media movies music page screen search service share sign social streaming subscription symbol technology tube upload video watch web website www text font sky line human behavior hand signage logo brand circle clip art thumb trademark
 
אפילו עם העלייה הבולטת ברכישות המדיה הפיזית, ברור שהסטרימינג הוא כוח דומיננטי לתעשייה בארצות הברית. גם אמנים נוספים אימצו פלטפורמות הסטרימינג. טיילור סוויפט, דרייק ואריאנה גרנדה הם חלק מהמצטיינים בשירותים כמו ספוטיפיי, על פי המחקר. אפילו Tool הפכו לאחרונה את המוזיקה שלהם לזמינה בפלטפורמות סטרימינג לראשונה. ובכל זאת, לאמנים משלמים רק שבריר מכל זרימה.
 

 • DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  RE: איך (לא) לשרוף רמקול..
  nimrod: בבקשה: :) לשרשור המלא אחרון
 • קידום עצמי
  RE: בלוז קוסמי לייב
  וירץ: תודה יעקב :thumbsup: :thumbsup: לשרשור המלא אחרון
 • חדשות - NEWS
  RE: המאק פרו החדש - האם הוא רלוונטי לאודיו
  TanTan: שלח מכתב לאפל שימשיכו את הייצור, מזל :lol: :lol: :lol: לשרשור המלא אחרון
 • מחשבים - תוכנה ואינטרנט
  RE: שאלה בסיסית בנושא מהירות אינטרנט
  חזי ח: מדוע יש צורך בהגבלת שידור אלחוטי ? בראוטר ? מה זה תורם ? לשרשור המלא אחרון