תפריט
שלום אורח ::: Wed, 20 Oct 2021, 22:24
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

נכון לעכשיו - סטרימינג מהווה 80 אחוז מההכנסות של תעשיית המוזיקה

מאת: ACT@R-M ::: ::: נושא:

מאזינים רבים יותר צורכים כיום מוזיקה דרך שירותי הזרמה כמו אפל מיוזיק וספוטיפיי, ובתעשיית המויקה רואים עליות משמעותיות בנתונים אלה.

File:Music streaming platform use vs music piracy rates in U.S.png

ההכנסות משירותי סטרימינג בארצות הברית צמחו בששת החודשים הראשונים של השנה בכ-26 אחוזים, כך על פי RIAA, כפי שדווח ב'וול סטריט ג'ורנל'. מה שמביא להכנסות של 4.3 מיליארד דולר, על פי המחקר שנערך בידי הקבוצה, מה שמהווה כ-80 אחוז מההכנסות הכוללות של תעשיית המוזיקה.
Image result for streaming music
השאלה אם המוזיקאים עצמם רואים עליה ברווחים כתוצאה מכך? נראה שלא בהכרח, והתשובה תלויה במרכיבים נוספים כמו ווידאו קליפ וחשיפה של אמנים לא ידועים שהפכו בזכות האינטרנט לכוכבים בן לילה. מה שברור, השליטה על ההכנסות בידי ענקיות הזרם, והשליטה עליהן לא ממש קיימת מצד אמנים שאינם מנוהלים עם מנגנון משומן היטב מול ענקיות אלה.

עד לא מזמן, הזמרת-מלחינה הקנדית Esthero קטעה את השיר Gimme Some Time בגרסת ה-Spotify שלו, כדי להודיעה למאזינים שנתוני ההכנסה מהסטרימינג לא מסתכמים לכדי שכר בר-קיימא, והפצירה בהם לרכוש את השיר ישירות מהאתר שלה.
 
אף על פי שנתוני RIAA כוללים מנויים בתשלום וגם סטרימינג נתמך מודעות פרסום, הדו'ח מצא כי גם המנויים בתשלום גדלו ב-31 אחוזים, והיוו 62 אחוז מסך הכנסות הענף.ל-Spotify יותר ממאה מיליון מנויים, ואפל מיוזיק מתהדרת ב-56 מיליון מנויים בתשלום. בענף התקליטים בארה'ב נרשמה עלייה של 18 אחוז בהכנסות - נושק ל-5.4 מיליארד דולר - בששת החודשים הראשונים של 2019.
 
זה לא רק סטרימינג שעוזר לתעשייה לראות פריחה, גם מכירות המדיה הפיזית קפצו; גם תקליטורי הוויניל וגם ה-CD חוו עלייה במכירות, וגדלו ב-5 וב-13 אחוזים, בהתאמה. מכירות התקליטורים היוו כ-485 מיליון דולר מהכנסות הענף במהלך ששת החודשים הראשונים של השנה, ומכירות ויניל הניבו 224 מיליון דולר נוספים.
 
subscribe youtube account address browser business channel clip communication computer digital editorial global google internet link media movies music page screen search service share sign social streaming subscription symbol technology tube upload video watch web website www text font sky line human behavior hand signage logo brand circle clip art thumb trademark
 
אפילו עם העלייה הבולטת ברכישות המדיה הפיזית, ברור שהסטרימינג הוא כוח דומיננטי לתעשייה בארצות הברית. גם אמנים נוספים אימצו פלטפורמות הסטרימינג. טיילור סוויפט, דרייק ואריאנה גרנדה הם חלק מהמצטיינים בשירותים כמו ספוטיפיי, על פי המחקר. אפילו Tool הפכו לאחרונה את המוזיקה שלהם לזמינה בפלטפורמות סטרימינג לראשונה. ובכל זאת, לאמנים משלמים רק שבריר מכל זרימה.
 

 • אקוסטיקה, סביבת עבודה
  RE: דלת כניסה אקוסטית לדירה
  Menashe: פוליאריתן מוקצף יכול להתאים? לשרשור המלא אחרון
 • DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  RE: בניית קרוסובר פסיבי לרמקול
  mixtrim: :thumbsup: תודה על המחשבון במיוחד על היכולת חישוב עבור רמות פילטרינג שונות, וואהו! MiXtRiM לשרשור המלא אחרון
 • DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  ספק מחשב ״מלכלך״ את החשמל באולפן
  Dror_Shi: היי. תקופה ארוכה שאני סובל מרעשים שונים ומשונים במוניטורים וכמעט בכל רכיב הגברה באולפן (כולל מגברי גיטרות). אחרי חפיר לשרשור המלא אחרון
 • פלגינים חינמיים מומלצים
  כמה זה 160 x דיבי ? Analog Obsession dBComp
  DrDataMiner: קישור הגרסה הטורקית ל- dBx 160. אם חסרה לכם "כאפה" לתופים או Snap לבס/גיטרות (אלו רק דוגמאות) אולי הגעתם למקום הנכון. זמני ההתקף שחרור תלוי לשרשור המלא אחרון