תפריט
שלום אורח ::: Sun, 17 Nov 2019, 15:05
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

ה-DeepMind AI של גוגל מייצר קולות אנושיים מציאותיים ביותר

מאת: ACT@R-M ::: ::: נושא:

בדרך להחליף אותנו, קול אנושי הולך להיות מופק בידי מכונה - ללא דגימה הפעם

האינטליגנציה המלאכותית DeepMind של גוגל הפיקה את מה שיכול להיות נאום המכונה הכי ריאליסטי עד כה. WaveNet מחוללת קולות באמצעות דגימה של דיבור אנושי אמיתי ומידול ישיר של צורות גל שמע המבוססות עליו, כמו גם השמע שנוצר על ידה בעבר.

במבחני גוגל, מאזינים אנגלים וסיניים מצאו את WaveNet יותר מציאותי מסוגים אחרים של יישומי טקסט לדיבור, למרות שזה פחות משכנע מאשר דיבור אנושי בפועל. אם זה לא הספיק, היא יכולה גם לנגן בפסנתר די טוב.
 
 
יישומי טקסט לדיבור חשובות כיום יותר ויותר במחשוב, מכיוון שאנשים מתחילים להסתמך על בוטים ועוזרים אישיים של AI כמו סירי של אפל, קורטנה של מיקרוסופט, Alexa של אמזון ועוזרת גוגל.
 
 
אולם, אם תשאלו את סירי או קורטנה, הם תשבנה בפועל בהקלטות שנעשו מקול אנושי, מסודרות ומשולבות בחלקים קטנים. מה שנקרא טקסט משורשר לדיבור, וכפי שמומחה אחד אמר, זה נשמע כמו בקשת כופר מעוותת של דורשי כופר. התוצאות לרוב מציאותיות למדי, אך כפי ש- Google כותבת, הפקת פרסומת שמע או טון קול חדש מחייבת שחקן כדי להקליט כל צליל אפשרי בבסיס נתונים. הנה משפט אחד שנוצר על ידי גוגל.
 
 
 

ללא ספריה של קולות אנושיים אמיתיים העושים קולות

האלטרנטיבה היא טקסט-לדיבור פרמטרי  - בניית קול שנוצר לחלוטין על ידי מחשב, תוך שימוש בכללים מקודדים, המבוססים על דקדוק או צלילי פה.
קולות פרמטריים אינם זקוקים לחומר גלם מקור כדי להפיק מילים. אך התוצאות, לפחות באנגלית, הן לעתים קרובות מסובכות ורובוטיות. אתם יכולים לשמוע אותם כאן.
 
המערכת של גוגל עדיין מבוססת על קלט קולי אמיתי. אבל במקום לקצץ הקלטות, היא למדה מהן, ואז יוצרת באופן עצמאי צלילים משלה במגוון קולות. התוצאות הן משהו כזה.


 • גיטרות - Guitars
  אתר גיטרה חדש
  gil60c: עולם הגיטרה של גיל, אתר גיטרה חדש, חינמי וללא כוונת רווח. מטרתו היחידה היא קידום הנגינה בכלי האהוב עלינו. הכל אודות גיטרה. לשרשור המלא אחרון
 • חדשות - NEWS
  RE: המאק פרו החדש - האם הוא רלוונטי לאודיו
  TanTan: הדחף לשיחה הזאת הוא קנאה פשוט כי לרובנו אין את הכסף לדברים האלה אז אנחנו מעדיפים לתפוס אותם כמותרות או כלא משתלמים (&qu לשרשור המלא אחרון
 • DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  RE: החלפת סילניום רקטיפייר בגשר דיודות
  t-kol: אם כבר קנית,אין בעיה להחליף ולהשתמש בגשר דיודות, אבל חשוב, את סנף ה מינוס - להשאיר מנותק ואז למעשה עובדות בגשר רק שת לשרשור המלא אחרון
 • אקוסטיקה, סביבת עבודה
  RE: רעש מקיר משותף בדירה
  noiseatnight: לאחר הוצאה של כמעט כל מכשיר חשמלי מהשקע בבית של השכן בדירה הצמודה, גיליתי שהבעיה הייתה המקרר שלו - יש לו מקרר ישן, גדול ומרעיש שצמוד לשרשור המלא אחרון
 • /* פרסום היה כאן */