תפריט
שלום אורח ::: Tue, 19 Jan 2021, 10:15
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

קורונה-ויז'ן - סיכון לקיום האירוויזיון, ומה האפשרויות שעל הפרק?

מאת: ACT@R-M ::: ::: נושא:

התחרות המוזיקלית שאך עשתה קאמבק בשנים האחרונות, עומדת לספוג מכה פאטלית

Ahoy Arena

 Photo: Rotterdam Ahoy
ולמה המכה עשויה להיות גורלית? כל פגיעה במסורת האירווויזיון מבחינת תזמון ואמצעי (שעליו נדבר עוד מעט) עשויה לגרום לקהלים רבים לשכוח מהתחרות לתמיד ולנותני החסויות לחפש קורת גג אחרת.

התפשטות נגיף הקורונה מאיימת גם על התחרות הפופולרית שמדינות רבות בונות עליה, ולא פחות המדינה המארחת, אשר תיהנה מהכנסות, חסויות ופרסום חשובים לאין ערוך.

ההסכמה הגלובלית שכינוסים והתקהלויות מהווים אמצעי התפשטות והדבקה מהירים וחזקים במיוחד, כבר גרמה לכמה כנסים ותערוכות מקצועיות לבטל את עצמם, והמארגנים כבר מלקקים את פצעיהם.

Rotterdam 2020

תערוכות טכנולוגיה כבר בוטלו, תערוכת האודיו והמוזיקה Musikmesse הודיעה על ביטול/דחיה, כמוה גם תערוכת ProLight+Sound -שתיהן בפרנקפורט, ומדובר בהפסדי ענק.
כדי לשכך את הנפילה, המארגנים דואגים להודיעה שכרגע מדובר על דחיה, וזאת כדי להחזיק את קהלי היעד והחברות המסחריות על אש קטנה, אך זה לא יחזיק הרבה זמן כי כל אחד תלוי בתזמון שהוערך וגובש הרבה מראש, וזו מילת המפתח שתקבע את עתידן של התערוכות שהיו אמורות להתקיים השנה.


ומדוע? ידועה התופעה שעסק עשוי לאבד לקוח אם אין לו את המוצר למכור, והלקוח עובר לבית עסק אחר, או מחפש אלטרנטיבה למוצר עצמו. כאן זה מאוד דומה, ובמקרה של כנסים, תערוכות ותחרויות, זו תהיה רק סיבה זמינה לחפש אלטרנטיבה מהירה, ומי אם לא ענף הדיגיטל שייקח את המושכות?

Related image

במקרה של האירווויזיון נשקלות שתי אפשרויות (למקרה של ביטול, אלא אם יקרה נס היעלמותו הפתאומית של הוירוס):


- אפשרות לדחיית המועד - בעיה, שכן אם לא תציין במהרה את המועד יהיה קשה עד מאוד לשריין את הקהלים שכבר החזירו את התלבושות ופיטרו את הנילווים לנציג שלהם.
ומי יכול לתת מועד כשאפילו לא יודעים את לוח הזמנים של הוירוס המהונדס הזה?

- אפשרות פרקטית יותר היא קיום התחרות אונליין - כל מדינה תשדר בתורה מתוך במה וירטואלית משותפת. האמצעים והטכנולוגיה מאפשרים זאת, וזה גם העתיד, אך הנפגעת העיקרית היא כאן המדינה שאמורה הייתה לארח אלפי אנשים, למכור פרסום וליהנות מתיירות, ועוד לא הזכרנו את העסקים הנילווים שאמורים להרוויח מכך.

סכנה נוספת, בקיום הופעות אונליין-מרוחקות, נוגעת לחיוניותה של התחרות עצמה  בעידן החדש. ברגע שאופי התחרות ישתנה ויגיע פורמט אחר, ומתאים יותר לתקופה, הגבולות נפרצים ולמעשה כל ילד יוכל להקים ולבנות תחרות אונליין משל עצמו (וזה כבר אפרשי באמצעים של היום).

נכון לעכשיו נשקלות כל האפשרויות תוך מעקב וניתוח תוצאות על יכולת המיגור של הוירוס ותוצאות פגיעתו. אנו נמשיך לחשוף פרטים ברגע שיודלפו אלינו.


 • DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  RE: Jog Wheels ל- BCF2000
  nimrod: זהו.. :) לשרשור המלא אחרון
 • פלגינים חינמיים מומלצים
  RE: Sitala - הדראם סמפלר המושלם (חינמי או לא)
  DrDataMiner: כתבתי מעלה שיש ל-Sitala דפדפן דגימות אבל למרבה הצער ללא אופציית האזנה מוקדמת, בשלב זה. אם כרטיס הקול שלכם מאפשר נגינה לשרשור המלא אחרון
 • מש' Steinberg
  RE: שימוש בפדלים קיובייס 5
  acidhead: אם כבר יש לך פדלים יש קופסאות שממירות את הפדל ל MIDI ב 4 כניסות (אתה כמובן יכול להשתמש ב 2 או יותר) או 8 עריכה: גרמת לי לקרוא לשרשור המלא אחרון
 • על המדרגות - לפני רכישה
  RE: רכישת מוניטורים בחו"ל
  acidhead: Dror_Shi אני זוכר ששאלת, תתחדש :) מה קנית? לשרשור המלא אחרון