תפריט
שלום אורח ::: Mon, 28 Sep 2020, 14:54
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

הוירוס מאיץ את הכחדתה של המדיה

מאת: ACT@R-M ::: ::: נושא:

 אתרי תוכן נסגרים, עיתונים מודפסים כבר לא רלבנטים, ערוצי טלוויזיה בסכנה

fake news @ https://pixabay.com/
/pixabay.com/ CC
[לפני הכל צפירת הרגעה - זו הדרך המבריאה]
אתרי תוכן רבים הגיעו למסקנת קיום וחשבון נפש  עוד בטרם חלפה המגיפה, וחלקם כבר נסגרו, אחרים בדרך. לרוב מדובר באתרים שהיו עם גב של בעלי הון שאיבדו ענין והחלו לכנס משאבים הביתה, לעת צרה, אך נראה שהתופעה תתפשט גם מעבר, אל אתרים שעד כה התקיימו על אהבה טוטלית של הגולשים. זהו רגע מכונן  - מעבר המדיה לכלים, יכולות וחשיבה תכנית מתקדמים.
 
אתרי החדשות המובילים, כמותם ערוצי הטלוויזיה 12 ו-13, נפלו בפח של עצמם, כאשר בשיא הרייטינג שיכלו לחלום עליו אי פעם, השתמשו בטריקים זולים של הפחדה ויצירת פאניקה, מידע מטעה, והדיפת הצופים סופית לעבר האינטרנט.
כל זאת עומד להסתיים בקרוב.
בהלת הקורונה

הנתיב של המדיה המוכרת בדרך לפח, מובל עם נסיונות לעצב את הפחדים שלנו, דווקא ברגעים שהאנושות במלחמה על עצמה. זו טעות, כי גם התגובות שלנו מוטות כתוצאה, ולא רק, גם האחראים על הציבור נופלים בפח שלה.
 
הוירוס לא יכל אפילו לדמיין שיהיו לו כאלה יחסי ציבור, ואני בכוונה מדבריו עליו כאל ישות, למרות שמנסים להסביר לנו שמדובר במשהו נטול בינה משל עצמו. ואם הוא באמת כך, כיצד האנושות כולה חייבת להירתם למלחמה כנגדו וכמעט לא מסוגלת? 

באנלוגיה לסרטי המדע הבדיוני, שממש עכשיו נוכחנו שהם מציאותיים לא פחות, הוירוס משול לחייזר אינטליגנטי דווקא, וכפי שאמרתי בעבר, מדובר בוירוס טכנולוגי, כזה שרק טכנולוגיה יכולה להתמודד איתו.
 
לאחר המבול, הציבור יבוא חשבון עם ערוצי הטלוויזיה אלה (לא ערוץ כאן1, שממשיך להראות לכולם הגיון ומתעלה על כולם מבחינת תכנים והחיבור לדיגיטל), כמותם אתרי החדשות הצהובים שכבר מראים סימנים מדאיגים כשהם אינם בוחלים בשום אמצעי כדי ללכוד קליקים. אלה, רבותי, סימני גסיסה.
העיתונות המודפסת, והאמת - כל מה שמודפס על מדיום שנוצר על חשבון הטבע, נראים ברגע אחד כשייכים למאה הקודמת ואפילו מסוכנים לאדם ולסביבה [באירן אסרו מעכשיו להפיץ עיתונים מודפסים עקב חשש להעברת מחלות]. משפט כמו "אין כמו ספר טוב..." נשמע כיום דומה יותר ל- "אין כמו סטייק טוב". זה המצב. שניהם מקורם מן הטבע שרצחנו. די לצביעות - בתיאבון!
 
התקופה הזו תביא שינויים מתבקשים זה זמן רב, הוירוס הוא רק הטריגר. ומדובר בכל העולם. זה סוף העולם הישן של המדיה ומציאת פתרונות תואמים יותר ל-10 שנים קדימה. במשוואה הזו נמצאו גם רשתות חברתיות.
עיתונים בישראל / צילום: תמר מצפי

הן די מוצו במתכונת הנוכחית, חלקן בלתי נסבלות ממשקית, והרוב הוא טרנד עם תוקף. אם פייסבוק, כדוגמה, לא יושבת כעת על תכנון מחיקה והקמה מחדש, אנו נמשיך לראות נרקסיסטים עוד כמה זמן, כמותם דייגי-תמימים בדמות מחאות שכבר מזמן איבדו את טעמן שם, כי רק הם אלה המחזיקים אותה, ורק הם יישארו בה כדי לגלות שהבריחו את כולם.

גוגל החלה בסינון מסיבי, ומשחילה בתוצאות חיפוש רק עובדות


אמינות המידע תזכה לחשיבות ראשונה במעלה. ניצנים לכך ניתן לראות בתוצאות הרות האסון של זבל קונספירטיבי המשתולל ברשתות, ומנגד חברות העל החלו במלחמה וסינון עקשניים כדי להציג מידע עם רגליים על הקרקע. שמים לזה סוף אחרת ניעלם בכזב של עצמנו.
 
אמינות המידע


הפרסום הופך למעיק ובדיוני במיוחד, ובעיקר מיושן, ולבסוף תקום מתחרה בדמות רשת המחברת את כולם, בכל זמן ולכל הזמן, בצורה תואמת תקופה ופחות מעיקה, אך הפעם - מעודדת יצירתיות וכלכלה.
רשת כזו לא תוכל לתת מקום לנרקסיסטים, כי חייבת להיות חיבוריות הדדית עם תוצאה.
היא גם תציג לנו את המציאות במקום להסביר אותה. אז שתפסיק כבר לנבא את העתיד מהכיוון המגמתי שלה.
 

המגיפה הזו גם תביא לשינוי בכל הקשור לבידור, והדרכים לצריכתו. על כך בפעם אחרת.
 

 • פלגינים חינמיים מומלצים
  ? HAPPY ? I - אולי.... שתי אמולציות של API
  DrDataMiner: קצת צצועים לימי הסגר : Analog Obsession MERICA v2 אההה... MERICA ? זה אמור להיות סאונד אמריקה ?... קישור שני מסנני מי לשרשור המלא אחרון
 • SoundBoard - סאונד מקצועי
  שיהיה לכם על מה לחשוב בסגר- עצות חשובות לבחירת כרטיס קול.
  nirels: קישור למי שאין פייסבוק- קישור לשרשור המלא אחרון
 • כרטיסי אודיו כללי - Audio Cards
  RE: המלצה לכרטיס קול עבור Macbook Pro + Logic Pro X
  acidhead: הייתה לי הרגשה שזה הבוטיקים, בגלל זה שאלתי :) יש לשניהם "כרטיס קול מובנה", אז אתה יכול לחבר את שניהם רק ב USB ל לשרשור המלא אחרון
 • פלגינים חינמיים מומלצים
  Fuse Audio RS-W2395C - איך נשמע איקיו באקסנדול בדרייב-אין ?
  DrDataMiner: קישור ראיימוּנד דראטוואה הוא מפתח שקיבל מעין מעמד של "תכנת-על" בעולם הוירטואל דהיום. הוא עסק בעברו בכל מיני צורות של כתיבת קוד לשרשור המלא אחרון