תפריט
שלום אורח ::: Wed, 03 Mar 2021, 23:17
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

זום אאוט - הולוגרם אין

מאת: ACT@R-M ::: ::: נושא:

הבידור הכי לוהט של הסינים כעת הוא לצפות ב"זומ"ים של כל העולם. כלי שהוא בתכלס משחק מחשב ולגמרי לא מאובטח. מתברר שהעתיד כבר כאן, והוא הולוגרם.

 
בעוד נסחפי הקורונה ממהרים להכיל זום מיושן, העולם מתקדם למפגשים בשלשה מימדים; לעבוד מהבית בתוך המשרד, לשבת לקפה עם חברה שבקצה השני של העולם, להיפגש עם מישהו ממדינה זרה והדמות שלך תדבר בו זמנית בשפה הנכונה, מסך טלוויזיה בתלת מימד וללא משקפיים, להיבדק אצל רופא בבית שלך, להטיס מטוס נוסעים מהסלון, לצפות במשחק כדורגל מתוך המגרש, להסתובב בסופרמרקט ובקניונים (שנוכחותם הפיזית תיעלם בקרוב) ולבחור מוצרים, מדריך הכושר לידך בסלון, להיות נוכח בהופעה ממש מול האמן או לצאת לטיול בכל העולם... הולגרמי במציאות מדומה, זה כאן ועכשיו.
 
 
הופעות כבר לא יחזרו להיות מה שהורגלנו. המצב החדש יגרום לנו לחשב מחדש את המסלול לאולם עמוס נגיפים, ההצטופפות אי שם מאחור, הסאונד הנורא במיקום שהגרלת, וניראות עלובה של אמנים שהערצת... חלק אולי יחשבו שזה נשמע רעיון איום נורא, "אין כמו מגע, קירבה פיזית ותנועה", ולרוב בגלל שהורגלו כך, אבל מי שמגיע מהעתיד מתבונן בכם כעל יצורים בלתי הגיוניים, אולי מזוכיסטים מעט.
לדוגמה, תארו לכם שזה כבר קיים: אמנים שכבר עברו מהעולם, יכולים להופיע מחדש, וגם עם שירים חדשים, וכל זאת בשילוב של טכנולוגיית הדמייה ושכתוב דמויות ושחקנים וכמובן הולוגרמה שעולה על המציאות. כן, אלביס פרסלי יכול להופיע עם שיר שהלחנת, כבר היום!
 
 
כך צריך לעבוד בעולם החדש.
מעל 76 חברות עובדות כעת על טכנולוגיות ודפוסי נגישות בשימוש הולוגרפי מתקדם. הרזולוציות כבר הגיעו ל-4K וסביר שתעלנה בהמשך. הולוגרמות איתנו כבר שנים, אך כעת הגיע הצורך ליישמן ממש כמו בסרטי המדע הבדיוני שראינו מזמן, כי העתיד כבר היה כאן, אנחנו סתם מדשדשים אחריו ב-10 שנים. עכשיו חטפנו סטירה.
 
 
יקר?! כבר לא. מעבר לפינה עבור כל אחד, וכעת הגיע האות המובהק מדוע חייבים לעבור למפגשים מהסוג השלישי. המימד זהו. משם הדרך עוד תמשיך, אבל מספיק העמסנו עתיד בפעם אחת. המשך עוד יבוא.
 
לטכנולוגיה הזו יתרונות נילווים רבים, ולא רק הדמייה של בן אדם בזמן אמת, כמו לדוגמה, היכולת להציג חבורה של אנשים בהקטנה על גבי שולחן העבודה שלך, או לחילופין להציג אותך בגודל של בנין, 'מישוש' עצמים בחינתם ותיפעולם כשהם מוצגים באוויר ישירות מהענן, הימצאות בכל מרחב (אפילו גם בדיוני)  ועוד. טייסים כבר עוברים הכשרה להפעיל מטוסי נוסעים מהקרקע. כן, עד כדי כך. בתכלס, הם באמת נדרשים רק לשתי דקות המראה או נחיתה כבר אתמול.

מכאן, יש לנו ענפים נוספים כמו טלפורטציה (שינוע וירטואלי למרחוק), טלרפואה (ניתוח מרחוק לדוגמה), טלפורמציה (שינוי צורה) והפופולרי ביותר - Telepresence, פרזנטציה מרחוק, היכן שמרצים ומורים, אמנים ומוזיקאים, תצוגות מכל סוג וכאלה שהיו מול קהל - הם כאן ועכשיו, הקהל הפך וירטואל, וענק, ונדרש ביקוש אמיתי כדי שיהפכו נחלת הכלל. והצורך הזה הפך דחוף עוד אתמול.
 


 • אקוסטיקה, סביבת עבודה
  RE: פרקט פולימרי - יכול להוות בעיה אקוסטית? (מבוסס PVC)
  acidhead: לשרשור המלא אחרון
 • SoundBoard - סאונד מקצועי
  RE: בעיות במיקס מונו
  acidhead: אתה יכול לנסות משהו כמו ה Auto align של soundradix למרות שהחוזקה שלו היא בתזמונים שמשתנים לאורך ההקלטה. אם תשלח דוגמה או את הער לשרשור המלא אחרון
 • קידום עצמי
  Artistic Improvising music zhongruan - ruan relaxing
  chai050: record amateur video of Original musical improvisation on zhongruan - ruan musical instrument in nature player לשרשור המלא אחרון
 • פלגינים חינמיים מומלצים
  איך אתם אוהבים את הפולק'ע... הממ... פולטק... שלכם ? RARE ?
  DrDataMiner: או MEDIUM ? נראה שלאחרונה רידוואן קוֹצ'וּק (ה.ג.ב Analog Obsession) הצליח לגעת בגביע הקדוש... והוא מפציץ עם עדכונים לשרשור המלא אחרון