תפריט
שלום אורח ::: Tue, 28 Sep 2021, 05:03
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

ה-WI-FI 6E יוצא השנה - מהיר ויציב יותר, עם שידור ב- 6GHz מה היתרונות?

מאת: ACT@R-M ::: ::: נושא:

לאחרונה אנו עדים ליותר מוצרי Wi-Fi 6 המופיעים בשוק. ביניהם, אנו יכולים להזכיר סמארטפונים, טאבלטים, נתבים, נוטבוק וכן הלאה. עם זאת, ברית ה-Wi-Fi הרימה דור חדש של תקני Wi-Fi 6E. והחדשנות שלה טמונה בבכורה של רצועת 6GHz.

Wi-Fi 6E

ברצועה של 6GHz ניתן לספק חיבור מהיר יותר, בעוד שלא תהיה כמעט הפרעה עם הציוד האחר הקיים כבר בשימוש. במילים אחרות, Wi-Fi 6E הוא שם שלוחה חדשה לתקן Wi-Fi 6 הקיים כדי לסמן שהיא מסוגלת לתמוך בתדרי 6 גיגה הרץ החדשים.

מהם היתרונות של WI-FI 6? - הנה מה שאתה צריך לדעת
למרות ש -5G צובר פופולריות, המחיר הגבוה של טלפונים ניידים וחבילות נתונים 5G מייאש. טכנולוגיית Wi-Fi 6 יכולה להשיג חיבורי רשת מהירים יותר ובשיהוי (לטנסי) נמוך יותר. חשוב מכך, טכנולוגיית Wi-Fi 6 עשויה להיות לא כל כך קשה לרכישה.
 
WI-FI 6 בעבר וכעת
שיטת ה- Wi-Fi המוקדמת היא מורכבת מדי כמו 802.11ax. על מנת לפשט את העניינים, ברית ה-Wi-Fi הודיעה בשנת 2019 כי תכנה את תקן 802.11ax העדכני ביותר כ- Wi-Fi 6. העידן החדש מבצבץ עם שמות פשוטים.
 
באופן כללי, ככל שמספר ה-WiFi גדול יותר, כך מהירות החיבור וסטנדרטים טכניים גבוהים יותר. ההבדל בין טכנולוגיות Wi-Fi שונות טמון בנקודות הטכניות שלו. אלה כוללים פס תדרים, רוחב פס ו- MIMO, MU-MIMO ו- OFDMA (מונחים הקשורים להניהול ופריסה של השידור והחומר המשודר במרחב הנתון).
 
למרות שהשם נראה מורכב, העיקרון הוא פשוט מאוד. עבור משתמשים רגילים, עלינו רק לדעת שהמהירות התיאורטית של Wi-Fi 6 יכולה להגיע ל 9.6 ג'יגה-סיביות לשנייה, וזה מתורגם למהירות הורדה של 1.2G / שנ'.
 
כיצד משפיע WI-FI 6 על חיינו?
רוחב הפס האפשרי, כבלי רשת ומכשירי Wi-Fi 6, כולם משפיעים על מהירות הרשת. Wi-Fi 6 היא טכנולוגיה המשפרת מאוד את החיבור בין נתבים למכשירי קצה כמו טלפונים ניידים ומחשבים.
במילים פשוטות, העברת נתונים בין נתבים לציוד המחובר כמו טלפונים ניידים דורשת יצירת 'תור' ותיעדוף (אם הוגדר כך בנתב).
בין אם זה שיתוף תמונות או גלישה באינטרנט, התקשורת של מכשיר יחיד תעסיק את כל אפיק השידור כולו. כאשר יש יותר מכשירים מחוברים, היעילות של העברת נתונים תקטן, מה שהופך את הרשת בשימוש לאיטית.
 
טכנולוגיית MU-MIMO מאפשרת למספר מסופים לשתף אפיקים בו זמנית. המשמעות היא ש- Wi-Fi 6 מאפשר למכשירים להגיב לנקודות גישה אלחוטיות בו זמנית. בתכלס, לא תהיה ירידה במהירות הרשת כאשר מספר מכשירים מתחברים.
בתיאוריה, טכנולוגיית MU-MIMO יכולה לתמוך בשמונה מסופי uplink/downlink בו-זמנית. כשיש מכשירים חכמים יותר, ההשפעה החיובית של WiFi 6 על יעילות החיבור תהיה ברורה יותר.
Wi-Fi 6E
במקביל, ל- WiFi 6 יש טכנולוגיית השכמת-יעד מובנית (TWT -Target Wake Time). כאשר הטרמינל ישלים חילופי נתונים הוא יחזור לישון על פי מחזור ה'הסכם' שנבנה בשידור, וזה מקטין באופן יעיל את צריכת הסוללה כדי שההתקן לא יהיה בהיכון בצריכה מלאה. לבטח שמתם לב שאם נמצאים כמה אנשים באותו חדר (או על אותו ראוטר), אפילו אם כל אחד בודק לרגע את פייסבוק וחדל, הרשת כבר חנוקה, ואם ברקע אתם רואים סטרימינג מאיזה אתר, סביר שיתחיל לגמגם. עוד סיבה טובה לטכנולוגיה חכמה יותר.
 
ראוי לציין כי השלמת WiFi 6 דורשת לא רק מסופי WiFi 6 אלא גם תמיכה בנתב WiFi 6. כמה סמארטפונים כבר מגיעים עם WiFi 6. רשת זו מציעה חיבור רב-מכשירים, הגדלת מהירות תמסורת התקנים והפחתת צריכת החשמל של המכשירים עצמם. אלה הסיבות מדוע WiFi 6 יהפוך בהדרגה לפופולרי. זהו גם כוחה של טכנולוגיית WiFi 6.

[מקור mydrivers.com ו-gizchina]

 • מתחילים - Newbies
  RE: חיבור גיטרה חשמלית למחשב
  eido300: תודה העניין הוא שניסיתי לחבר כך גם אורגן וגם מיקרופון והם לא עבדו, מה שנראה לי זה שהחיבור של המיקרופון מקבל את האות ממק לשרשור המלא אחרון
 • אקוסטיקה, סביבת עבודה
  RE: איטום חלון לרעש
  Vintage: חלון אחד איכותי ככל שיהיה לא יפתור לך רעשים מבסגנון שאתה מדבר, רצוי שני סטים של חלונות, חלון כנף ולא הזזה, מסגרת שניתן לש לשרשור המלא אחרון
 • אקוסטיקה, סביבת עבודה
  RE: בידוד קומפרסור
  nimrod: אפשר הסבר או דוגמה איך עושים פתח לאויר בלי שהוא יהיה פתח לרעש? ככה: :) לשרשור המלא אחרון
 • פלגינים חינמיים מומלצים
  RE: VoS FerricTDS mk II - אגדת הדמיית טייפ שקמה לתחיה
  shpitz_yl: סוג של נוסטלגיה לשרשור המלא אחרון