תפריט
שלום אורח ::: Wed, 27 May 2020, 03:33
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

מקלדות שליטה חדשות מ-Alesis

Monday, 18-11-19, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: כלי נגינה והפקה

החברה מחדשת עם מגוון מקלדות שליטה מתקדמות לכל תקציב ומטרה

מקלדות שליטה חדשות מ-Alesis

מקלדות השליטה החדשות מאפשרות התקנה מהירה בשיטת Plug & Play, מה שחוסך זמן רב בחיבור למחשב PC או Mac, וזאת באמצעות ממשק USB. המקלדות מגיעות במבחר גדלים, מציעות קלידים רגישים לתאוצה ומגע ועוד תכונות חדשות ושימושיות.
 
לשליטה מגוונת, קיימים במקלדות פדים שימושיים מאוד לתכנות ונגינה, מוארים אחורית ורגישים לעוצמת המגע, וכמו כן כפתורי שליטה סיבוביים (נובים) עם תאורה אחורית, כך שניתן לתכנת בקלות כל פרמטר בתוכנת ההפקה או בציוד המחובר, בין אם לשינוי ערכים בסינתי וירטואלי, שליטה על הפיידרים במיקסר, או כל פרמטר אחר בעריכה ותפעול של התוכנה או פלגינים המותקנים בה.
 
גלגלי Pitch-bend ו-Modulation קלאסיים כלולים אף הם, ניתנים לתכנות, ועוד כפתורי אוקטבה +/-, וכפתורים נוספים (בהתאם לדגם) לתכנותים אישיים המאפשרים שליפה מהירה של פריסטים בזמן הופעה, או מעבר מהיר בין הגדרות ומסכים בלחיצת כפתור אחת.
בחבילה מגיעות תוכנות להורדות בחינם, כמו Ableton Live Lite הפופולרית ו-Xpand!2.

המגוון מתחיל במקלדת שליטה מיני V MINI  - מקלדת MIDI מתקדמת - אולטרה-קומפקטית, עם 25 קלידים, ותאימות משתמש לכל תוכנת הפקה או כלי וירטואלי.

אם אתם מחפשים מקלדת שליטה קטנה וקומפקטית, דגם ה- Q25 בדיוק בשבילכם. מדובר  Alesis Q25
במקלדת 25 קלידים רגישים למגע בחיבור USB קלאסי למחשב, עם יציאת MIDI וכניסה לפדל ססטיין (לא כלול). בנוסף, גלגלי פיץ' ומודולציה, כפתורי העלאת\הורדת אוקטבה ופיידר למיפוי חופשי.
 
מדובר במקלדת מעולה עבור אלה שצריכים מקלדת קטנה לדרכים, בלי פונקציות מיותרות או עבור אלה שרוצים להוסיף מקלדת לסטאפ שלהם.

Alesis V49ה-V49 מציעה 4 אוקטבות עם קלידים בגודל מלא ורגישות ל-Velocity, גלגלי Mod ו-Pitch-Bend. היא מותאמת לשימוש עם כל תוכנת הפקה או כלי וירטואלי, ומגיעה עם תוכנת Ableton Live Lite.
 
ה-VX49 היא כבר תחנת עבודה של ממש. היא מציעה 4 אוקטבות עם קלידים Full-Sized שקולים למחצה, עם רגישות ל-Velocity וגם AfterTouch!
בנוסף, היא מצוידת בפאנל עליון עם שליטה מתקדמת, מסך רחב לחיווי פרמטרים, וחבילת תוכנות בשווי אלפי שקלים.

בתור תחנה רצינית היא כוללת גם 8 פאדים לטריגר,  מוארים-צבעוניים עם רגישות Velocity גם כן, לתיפוף אצבעות נוח עם כל תוכנה או כלי נגינה/סמפלר נתמך, ומעליהם עוד 8 פדים כפולי-פונקציות מתוחכמים לחלוקת תיבות ועוד.
 
המקלדת מתפארת ב-8 נובים (שלטים סיבוביים) מוכנים לעבודה בסיבוב של 360 מעלות. אלה כוללים תאורה אחורית לנגישות בתנאי תאורה עמומים (כמו במועדון) ומאפשרים לתכנת בקלות כל פרמטר, בין אם לשינוי מצב וערך בסינת׳ וירטואלי, שליטה מדויקת על עוצמות מיקס בתוכנה, או כל פרמטר אחר שתוכלו לחשוב עליו.
VIP Plus

בנוסף לגלגלי Pitch-bend ו-Modulation קלאסיים וניתנים לתכנות, קיימים  כפתורי אוקטבה +/-, ו-36 כפתורים נוספים לתכנות משתמש, המאפשרים שליפה מהירה של פריסטים על במות, מעבר מהיר בין הגדרות ומסכים בלחיצת כפתור אחת.

ה-VI49 מציעה 4 אוקטבות עם קלידים בגודל מלא, חצי שקולים, עם רגישות ל-Velocity ו-AfterTouch.
בנוסף לכך היא מכילה 16 פאדים/טריגרים מוארים-צבעוניים עם רגישות תאוצה, המאפשרים הצבת דגימות Trigger לתיפוף באצבעות, ו-12 נובים (פוטנציומטרים) ו-36 כפתורים לתכנות משתמש, המאפשרים לתכנת בקלות כל פרמטר בתוכנה או פלגין.
תכונה מעולה וחשובה מאוד היא VIP - שליטה בפלאגינים (Virtual Instrument Player), טעינה ונגינה ישירות מהמכשיר. כמו כן כפתורי Transport המשמשים לשליטת הקלטה ונגינה ישירות מהמקלדת.
חיבור USB, כניסות ויציאות MIDI לחיבור ישיר של כלי נגינה אחרים (כמו סינתסייזר), וקבלת תווי מידי ממקור חיצוני, וחיבור פדל Sustain ו-Expression.
המקלדת הזו מגיעה עם חבילות תוכנה וכלים במתנה עם כל רכישה: VIP, Ableton Live Lite, Hybrid 3, Vacuum Pro, LOOM, Xpandi2, Eighty Eight Ensemble, Velvet, Ttansfuser ו-Toolroom.
 
ה-V61 רחבה יותר ומציעה 5 אוקטבות עם קלידים בגודל מלא ורגישים לתאוצה (Velocity), וכמובן גלגלי Mod ו-Pitch-Bend. היא מותאמת לשימוש עם כל תוכנת הפקה או כלי וירטואלי, ומגיעה עם תוכנת Ableton Live Lite.
התממשקות Plug & Play ל-PC או ל-Mac באמצעות חיבור USB, מאפשרת שליטה על 61 קלידים - רגישים לעוצמת הלחיצה, במארז מקלדת צר המתאים לשולחן עבודה בצורה מושלמת.
המקלדת מציעה 8 פדים מוארים ורגישים לעוצמת הלחיצה ו-4 נובים (סיבוביים) עם תאורה אחורית, לתכנות ושליטה מהירים וקלים בכל פרמטר בתוכנת ההפקה/הקלטה, בין אם לשינוי ערך או פילטר בסינתי וירטואלי, שליטה על עוצמות ערוצים במיקס, או כל פרמטר הנגיש לשליטה חיצונית, מה שמאוד מקל על העבודה וחוסך זמן.
 
גלגלי ה- Pitch-bend וה-Modulation הקלאסיים ניתנים לתכנות, כפתורי אוקטבה +/-, ו-4 כפתורים נוספים לתכנות משתמש מאפשרים שליפה מהירה של פריסטים על הבמה, או לדוגמה מעבר מהיר בין הגדרות ומסכים בלחיצת כפתור אחת.
בחבילה: תוכנת Xpand!2 by AIR Music Tech ותוכנת Ableton Live Lite מצורפות להורדה במתנה.
 
עוד מקלדת שליטה מעולה היא ה-VORTEX WIRELESS 2 האלחוטית, המאפשרת לקלידן להופיע כמו גיטריסט ולנוע בחופשיות על הבמה. 37 קלידים רגישים לתאוצה, 8 פאדים מוארים ו-8 סליידרים - כולם ניתנים לתכנות ושליטה ונגישים מאוד בזמן הופעה.
Vortex Wireless 2
 
המקלדת מגיעה עם חבילת פלגינים וכלי נגינה וירטואליים, תוכנת עריכה ותוכנת הקלטה/הפקה Ableton Live Lite.
 
 • DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  RE: rme hdsp9632 תקלה לא מובנת
  ליאורי: שמע אני מעניין של חוסר זמן פנוי בא לשבת באולפן ורוצה את הכל מוכן ליצירה, ומוצא את עצמי שבועיים מבזבז על פתרון תקלות, אני אפילו עד לשרשור המלא אחרון
 • קידום עצמי
  יצירה מוסיקלית - Between tangles and hope
  chai050: יצירה אילתורית מוסיקלית חדשה על פסנתר Voices Of The Soul Between tangles and hope - בין סבכים לתקווה קישור לשרשור המלא אחרון
 • אבלטון לייב Ableton Live
  RE: Two midi keyboards the same cc1 - how to fix ?
  Yossi Mor: חחחח אני לא מצטער על הקנייה בכלל. אני חושב שהקונטרולר מעולה. פשוט תוכנה נוראית ואת זה אפשר לתקן. בכל אופן אני אבד לשרשור המלא אחרון
 • כרטיסי אודיו כללי - Audio Cards
  RE: המלצה לכרטיס קול
  ליאורי: עניתי לך בעניין הזה שם:) לשרשור המלא אחרון