תפריט
שלום אורח ::: Fri, 30 Jul 2021, 06:33
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

הדור החדש של NUMARK לדיג'יי

Sunday, 20-12-20, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: הגברת קול, DJ

ניומארק משלבת טכנולוגיות חדשות במוצרי הדור הבא של התקליטנים

נתחיל מה-DJ2GO2 Touch - שלט DJ סופר קומפקטי, הכולל ג'וגים חדשניים הפועלים במגע יד, ומשמש כקונטרולר אולטימטיבי בכל הקשור לזמינות הפעלה, ניידות קלה ולמידת התחום.

עם יכולות סקראץ' במגע אצבעות בלבד, הוא כולל כרטיס קול ואת התוכנה הפופולרית Serato DJ Lite, נישא בקלות וממוקם בצורה מושלמת ליד המחשב הנייד ועל השולחן. זכורה לנו ההתלהבות של דיג'יי מקצוענים מקודמו בסדרה - ה-DJ2GO2, שיצא עוד ב-2017, וכעת הדגם הנוכחי ממשיך בנתיב ההצלחה ואפילו מציע יכולות סקראץ'! הוא מיועד לכל סגנון DJ ומושלם להכנות להופעה או הופעות קטנות, והחסכון במקום שהוא מציע הופך אותו לזמין להפקה מהירה.

/images/sized/images/product_large/DJ2GO2Touch_Thumb1_SeratoDJLite_web-624x390.jpg

יכולות הג'וגינג במגע אצבעות מביאות את הקונטרולר לרמה חדשה. ניתן לבצע סקראץ' קליל עד כבד ולמקסס קטעים באמצעות האצבע בצד הגלגל. בנוסף, ה-DJ2GO2 מגיע מוכן עם מיפוי להפעלת Serato DJ לפיסי ומק (התוכנה כלולה, וניתן לשדרגה לגרסה המלאה בקלות).

עבור ה-DJ המתחיל, התוכנה מגיעה כעת עם קטעי מוזיקה ומדריך הפעלה מובנה, אשר עוזר להיכנס לעניינים מהשלבים הבסיסיים ועד הופעה, והכל אינטואיטיבי, אמין ועתיר תכונות תקלוט חדישות.
בנוסף, חיפוש ומציאה של חומר מוזיקלי הופך להיות קל ופשוט; באמצעות התוכנה ניתן להזרים להפעלה כל סוג של מוזיקה ישירות מתוך סראטו-דיג'יי, וזאת דרך ספקים מדיה מובילים כמו SoundCloud ו-TIDAL.

ראוי לציין את ממשק האודיו הכלול, שאינו דורש שום התקנת דרייבר ומציע יציאת אוזניות ויציאה למערכת, כך שניתן להתחבר לכל מיקסר, רמקול מוגבר או מקליט אודיו.

/images/sized/images/product_large/DJ2GO2Touch_Slider4_Backpack_web-624x390.jpg

ואם זה לא מספיק, ה-DJ2GO2 Touch מגיע עם כל מה שחיוני למיקס; 2 ערוצים, קרוספיידר, ג'וג (גלגלי שיוט) ופיידרים לפיץ', וגישה לפונקציות קריטיות למיזוג קטעים חלק, או סקראצ'ינג בקצות האצבעות. גם 8 פאדים עם ארבע אפשרויות הפעלה כלולים כאן, עבור שליטה טוטאלית על נקודות קיו, לופים ידניים או אוטומטיים והפעלת דגימות.
מעשית, ה-DJ2GO2 Touch מעניק את יכולות הביצוע של קונטרולרים גדולים יותר, וכל זאת עם פרופיל צנוע בגודלו וכפתורים מוארים אחורית. יחד עם הג'וג-מגע הוא נראה יפה ונייד להפליא, מה עוד שהוא ניתן להזנה מחיבור USB ותומך בפרוטוקול חבר-והפעל לתאימות מלאה עם התקנים נוספים בסביבת העבודה.

אופציה נאה היא היכולת להפעיל תאורה באמצעות SoundSwitch הכלולה בחבילה  (חודשיים חינם כלולים). מדובר במערכת שליטה דיגיטלית המאפשרת ליצור תצוגת תאורה מסונכרנת עם האודיו המושמע דרך סראטו. תכונה זו מקנה יכולות ויזואליות לכל מופע או אווירה.

הבא ברשימת הכלים החדישים הוא ה-Mixtrack Pro FX - קונטרולר DJ שני-דקים הכולל שלטי אפקטים, אשר תוכנן להרבה השראה ופיתוח יכולות התקלוט. שכך, הוא כולל כל מה שמקצוען סאונד צריך כדי להפיק ברמה גבוהה: גלגלי שיוט (ג'וג) "6 רחבים, ממשק אודיו 24 ביט לסאונד טהור, 6 לחצני אפקטים ייעודיים למעברים קלים בהפקה, ו- 16 פאדים לביצועי קיו, לופ אוטומטי, חיתוך פיידר ודגימות.

/images/sized/images/product_large/Numark_MixtrackProFX_ortho_web-624x390.jpg

בנוסף, ניתן להזרים ישירות מהאינטרנט את המוזיקה המבוקשת באמצעות שירותי TIDAL או SoundCloud דרך תוכנת Serato DJ Lite! כל מה שה-DJ המודרני דורש קיים כאן. הכניסה לעולם התקלוט המקצועי מעולם לא הייתה קלה ופשוטה יותר.

במרכז ה- Mixtrack Pro FX ממוקמות שתי ידיות הפעלה המאפשרות שליטה על האפקטים שבתוך תוכנת סראטו. קיים אפילו כפתור גישה מהיר עבור אפקטים חיוניים כמו אקו, ריוורב, פלאנג'ר, פייזר, מסנן נמוכים וגבוהים - ארסנל שלם המבטיח את הביצועים המושלמים בבנית מתח, עיצוב מעברים בלתי נשכחים והוספה של תבליני סאונד משלך לתוך המיקס, והכל בלחיצה קלה.

גלגלי הג'וג הרחבים בקוטר "6, רגישים למגע, מדמים בצורה פנטסטית את צלחת הפטיפון המסורתית, כולל התחושה הנדרשת לסקראץ' ודיוק רב בקיואים, בעוד החריצים שעל הצד מאפשרים לדחוף את המיקס למיקום בצורה מושלמת.

16 הפאדים המוארים-אחורית שהוזכרו מקנים יצירתיות נהדרת בעבודה. עם מצב גישה-מהירה לכל פלטה עבור קיואים, לופים אוטומטיים, דגימות וחיתוכי פיידר, אינטרפרטציה על הערוצים ויצירת משהו מקורי משלך.

פונקציית ה- Auto Loop מפשטת מאוד את המיקס והערבוב בין שירים, והתאמה של חלקי לולאה באמצעות לחצני ה-Loop Multiplier כדי לחשמל יצירות מתח.

כאמור, ה-Mixtrack Pro FX מגיע עם תוכנת ההפעלה הפופולרית Serato DJ Lite לפיסי ומק, אותה ניתן לשדרג לגרסה המלאה אם נדרש. גרסה זו מעולה למתחילים כיוון שהיא מכילה שפע של קטעים מוזיקליים ומדריך שימוש מובנה, המוליכים את המשתמשים בצעדיו הראשונים מהבסיס ועד להופעות.
הוא גם מוכן להפעלה מיידית יחד עם כל תכונותיו ישירות מהקופסה. חיבוריות מהירה ל-USB, נישת מיקסר ייעודית עם איקיו מלא 3 אפיקים, כפתורי פילטרים, פיידרים לערוצים וקרוספיידר כמובן, כמו גן כניסת מיקרופון, יציאות RCA ויציאת אוזניות.

גם כאן קיימות היכולות להפעלת תאורה באמצעות SoundSwitch, כפי שהסברנו מקודם, כך שהתקליטן יכול להחזיק ערב שלם עם יצירתיות מוזיקלית מלווה בתאורה מתאימה לאווירה.
 

לאחרון ברשימה, ואחד המרשימים מסוגו - ה-Mixtrack Platinum FX - יש את כל מה שנחוץ כדי שתוכל להישמע כמו DJ מקצועי.  בבסיסו, Mixtrack Platinum FX הוא שלט DJ דיגיטלי 4 דקים (בשכבות) ברזולוציה 24-ביט, עם דגש על סקציה ייעודית לאפקטים.
הוא מציג גלגלי ג'וג גדולים בקוטר 6 אינץ ובעלי רגישות מגע, צגים מובנים ברזולוציה גבוהה ו-16 פאדים לביצועים רב תכליתיים.
https://www.numark.com/images/sized/images/product_large/Numark_MixtrackPlatinumFX_angle_web-624x390.jpg

הקונטרולר מוכן לעבודה לכל סגנון הפקה, ומושלם גם לאירועים קטנים, מסיבות וכמובן לפיתוח כישורי DJ אישיים. Mixtrack Platinum FX משלב פונקציונליות מבוקשת מאוד עם כל הכלים הדרושים לעיצוב הסטייל האישי - האמת, נקודת הכניסה לעולם של ביצועי DJ בלתי מוגבלים מתחילה כאן.

במרכז הכלי מוצגים שלטי הפיקוד מסוג פרימיום להפעלת פקודות למערכת Serato המובנית והשליטה באפקטים. עבור האחרונים קיימים אפילו לחצני גישה-מהירה ליישום אקו, ריוורב, פלאנג'ר, פייזר, פילטרים וכו', מה שמבטיח ביצועים מלהיבים ועיצוב סאונד בלתי נשכח עם האופי האישי של המפעיל.

כאמור, ה-Mixtrack Platinum FX מציג לראווה שני ג'וגים (גלגלי שיוט) בעלי רגישות למגע ובעלי משטח בקוטר "6 לשליטה על המיקס, מה שמאפשר שליטה נקודתית מדויקת, גם בעזרת צגי הרזולוציה הגבוהה הבהירים במרכז, כאשר כל המידע הנחוץ מוצג, כולל נתוני הקטע, ה-BPM הנוכחי, מיקום הפלטה, זמן נותר, כיול פיץ' וסולם.

הפאדים המוארים מעניקים שליטה מעולה ומיידית לפונקציות חשובות, סימוני נקודות חמות, לופ אוטומטי, דגימה וחיתוך ושאר מניפולציות המעניקות ל-DJ יכולות יצירה ייחודיות ומפתיעות.

ה-Auto Loop מאפשר מיקס וערבוב בין קטעים, עם יכולת להאריך או לקצר פיסות לולאה עם מנגנון ולחצני ה-Loop Multiplier ליצירת אווירת מתח מתגבר. בנוסף, ה-Platinum FX מעניק גישה לארבע שכבות "דקים" ליצירת רמיקסים ומאש-אפ תוך כדי הופעה.

מוכנות ל-Serato DJ
כיוון שכל סט DJ עכשווי דורש את המיטב, ה-Platinum FX מגיע עם מיפוי מוכן של השלט מול התוכנה הפופולרית (מק ופיסי, גרסת לייט) כאשר המיפוי מוכן לעדכונים לגרסה המלאה של התוכנה. עבור ה-DJ המתחיל, סראטו מגיעה עם מוזיקת דמו ומדריך קל אונליין, אשר מעביר את המשתמש המתחיל דרך כל השלבים הבסיסיים בדרך לביצוע מקצועי והפעלה מיידית של המכשיר.

סטרימינג של מיליוני שירים
כעת כבר לא צריך לדאוג שהמלאי בספריה שלך ייאזל או יתיישן - כדי לשמור על רחבת ריקודים מעודכנת השלט והתוכנה מעניקים גישה להזרמת מיליוני שירים באמצעות WIFI או TIDAL וסאונדקלאוד. יכולות נוספות תתווספנה עם שדרוג התוכנה לגרסת "פרו" בעת הצורך.

ה-Mixtack Platinum FX מגיע מוכן לעבודה ישירות מהקופסה: חיבוריות USB מהירה, נישת מיקסר ייעודית עם איקיו 3 אפיקים מלא, כפתורי פילטרים, פיידרים לערוצים וקרוספיידר כמובן.

לקונטרולר כרטיס קול מובנה ברזולוציה של 44.1 קה"ץ על 24-ביט, והחיבור למחשב נעשה באמצעות כבל USB (כלול). בנוסף, קיימת כניסת TRS לחיבור מיקרופון ועוד שתי יציאת לאוזניות אחת בגודל "1/4 והשניה בגודל "1/8.
 • אקוסטיקה, סביבת עבודה
  RE: בידוד חדר מרעש
  Vintage: האם זאת דירה שלך או בשכירות? יש לזה כמה פתרונות אך לא להשקעה בדירה שכורה לדעתי או אם היא מושכרת להרבה שנים לשרשור המלא אחרון
 • קידום עצמי
  RE: האם ניתן לייצר פלייבק איכותי עם כלי midi בלבד?
  Avodaraba: אם אתה מחפש תוצאה שנשמעת אמיתית לחלוטין אז כלים חיים זה מה שאתה צריך. אם אתה מחפש רגש, אז בהחלט גם כלים מסומפלים יתנו תוצאה טובה לשרשור המלא אחרון
 • SoundBoard - סאונד מקצועי
  הקלטת משפחה- אחד אחד או קבוצה במיקרופונים דינמים
  nda: שאלה למקליטים לאירועים באולפן- כשבאה אליכם משפחה להקליט שיר, אתם מקליטים אחד אחד בהעלאות? או נותנים לכל אחד מיקרופון ומקליטים יחד? לשרשור המלא אחרון
 • פלגינים חינמיים מומלצים
  BassGnomes Clarity2 - חסרה לכם קצת בהירוּת בחיים ?...
  DrDataMiner: חברת BassGnomes הם חברה שעסקה בפיתוח פלאגים 32ביט שעסקו בעיקר בצורה לא שגרתית של עיבוד - רובם סבבו סביב מחקר התמונה הסטריאופונית. לשרשור המלא אחרון
עשוי לענין אותך