תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 09:11
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
דיבור מסרט
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (145) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » דגימות ולופים - Samples & Loops
  adl2k2  
דיבור מסרט
הודעה פורסם: שני 12 אפר',04 03:57   
יש לי בעיה קטנה , אני רוצה לשלב בטראק שלי דיבור מסרט , עכשיו הדיבור הוא בלי מוסיקת רקע וכו' , אבל יש קצת רעשים ברקע איך אני יכול לחסום אותם , ניסיתי noise Gate של waves ולא הלך, אולי יש דרך אחרת , הרבה אנשים אמרו לי להנמיך תדרים אבל איך ?
ובנוסף אמרו לי שמקינטוש יש תוכנה שעושה שיכולה להפריד את הדיבור מרעשי הרקע.
האם כשאני מביא סרט די וי ד יהבייתה יש לי איזה דרך להפריד את הדיבור מרעשי הרקע ?
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שני 12 אפר',04 10:59   
אין דרך להפריד מה שכבר מחובר.
אתה יכול להנחית את רמת הרעש, כל עוד היא לא בתחום הדיבור, או להפסיק אותה לחלוטין במעבר שבין המילים.
אפשרות נוספת, במקרה של רעש קבוע באופיו ותחום התדר שלו, היא לדגום אותו ולמזג אותו במופע הפוך עם הקטע, ואת זה עושים בדרך כלל עם תוכנה ייעודית להדחקת רעשים (de-noiser וכדומיה).
כל אלה ביחד או לחוד יכולים לעזור בהנחתת הבעיה, כמו גם הדגשת תחום היחדבור כדי שיבלוט מעל הרעש, ואז הנחתה כללית באות (מה שאקספנדר עושה, רק סלקטיבית).
muziv
הודעה פורסם: שני 12 אפר',04 11:52   
שמע, אני הלכתי על תוכנה שנקראת clean של steinberg ,
הגרסה 4 האחרונה באמת מאוד מפורטת מבחינת הספקטרום תדרים לעבודה, כמובן במקביל לאופציות שונות של הנחתת רעשים:
Declicker
Denoiser
Demumbler
וכדומה...
ואתה יכול לסנן את הרעשים, ואף להפריד ולשמוע אחד אחד,
אני קניתי אותה (די זולה 200 ש" - חלילית) על מנת לשמר תקליטים ישנים וזה עבד יופי,
כמו כן באחד העבודות שלי, הקלטתי הופעה חייה ובעריכה נעזרתי בתוכנה על מנת לסנן רעשים מיותרים.

אני חייב לציין שצריך בה נסיון -עד כמה שאני מכיר, חשש להפוך כל יהלום לסלע וכל סלע ליהלום. סימן קריאה

בהצלחה
זיו.
  adl2k2  
אוקיי תודה רבה
הודעה פורסם: שלישי 13 אפר',04 14:12   
ראובן אמרת
ציטוט:
אתה יכול להנחית את רמת הרעש, כל עוד היא לא בתחום הדיבור, או להפסיק אותה לחלוטין במעבר שבין המילים.

לא הבנתי את הכוונה
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שלישי 13 אפר',04 15:18   
"בין המילים" הכוונה לשימוש בנויז גייט.
לגבי אופי הרעש: רעשים יש מסוגים שונים, ואם הרעש המדובר תופס תחום תדר מאוד ספציפי שאינו חופף לתחום התדרים של הדיבור, ניתן להנחיתו בצורה משמעותית ללא פגיעה בדיבור.
לדוגמא, זמזום של רשת חשמל (hum), ניתן להוריד עם מסנן 50 הרץ חד וחזק, וזה לא יפגע בדיבור, שכן הלה בתחום של אלפי הרצים.
kfir_lankry
הודעה פורסם: שבת 11 דצמ',04 03:55   
אני גם שמעתי על תוכנה שמפרידה בין הקול לרעשי רקע
אבל יש את זה רק במקינטוש
electric monk
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 15 פבר',05 00:24   
קודם כל שווה לבדוק אם יש לך להשיג את הסרט בפורמט AC3 או DTS ואז אתה יכול לקחת רק את הערוץ של הסנטר, זה כבר מצמצם משמעותית רעשים.
שנית, אתה יכול לעשות אפקט "רדיו", כלומר לחתוך הכל מתחת ל-500 הרץ ומעל 4000, זה גם מצמצם רעשים, ותמיד אפשר להשתמש בגייט או אקספנדר שיצמצם את הרעשים בין קטעי הדיבור.

אם אני כבר מגיב אז אנצל את השרשור לשאלה: מישהו מכיר את חוקי זכויות היוצרים לגבי שימוש בקטע דיבור מסרט באלבום?
roynoy
הודעה פורסם: שלישי 15 פבר',05 02:57   
ל WAVES יש כמה פלאג אינים מענינים שיכולים לעזור לך כגון: X-CLICK X-NOISE X-HUM X-CRACKEL לכל אחד מהפלאגינים יש אפשרויות שונות להעלים רעשים שונים תבדוק את האתר שלהם יש שם אינפורמציהלינק
assaftzur
הודעה פורסם: שלישי 15 פבר',05 06:27   
ב Waves אתה יכול להשתמש ב sidechain expension שבC1.

שימוש ב Clean של סטיינברג היא גרסה נחותה יותר של Denoiser שנמצא ב Wavelab.
למאק יש פלאגין שנקרא SoundSoap של חברת Bias.
חשוב לציין שאם אתה מעתיק קטע דיבור (או כל סאונד בכללי) מ DVD חשוב להסיר DC Offestשהוא תהליך שמצוי ברוב תוכנות עריכת גלים.

SoundSoap
kfir_lankry
הודעה פורסם: ראשון 03 אפר',05 04:20   
בעיקרון עם זה רעש לבן תנסה להוריד ב EQ את התדרים הגבוהים טיפה זה לא יעלים לך את הליכלוך לגמרי .. אבל אתה תרגיש בשינוי
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » דגימות ולופים - Samples & Loops

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון